שלב א | פרס גפן - Part 2

על הפרס » עמוס גפן ז"ל » אתר אגודה ישראלית למד"ב ולפנטסיה » English » ברוכים הבאים »

פוסטים בנושא שלב א

רשימת הזכאים למועמדות לפרס גפן שנת 2016 – רשימה לבחינת הציבור

לפני פתיחת ההצבעה של שלב א' אנחנו מציגים בפניכם את רשימת הזכאים למועמדות לפרס גפן.

אתם מוזמנים להתעדכן בספרים והסיפורים שפורסמו בשנת 2015 ובנוסף, אם טעינו או שפספסנו ספר זה או אחר – לספר לנו על כך כאן בתגובות.

להזכירכם, מדובר על ספרים וסיפורים שיצאו בשנת 2015 בלבד.

הרשימה הסופית תתפרסם ב-16 במרץ.

 

בקטגוריית הסיפור הקצר

  • "יום אי-זוגי" מאת קרן לנדסמן, פורסם במקור באתר האגודה
  • "מקצה העולם" מאת חגי אברבוך, פורסם במקור באתר האגודה
  • "קיפולי נייר" מאת גיא בוסקו, פורסם במקור בבלי פאניקה
  • "הכזבנית: חומצה אסקורבית" מאת יעל פורמן, פורסם במקור בבלי פאניקה
  • "בקבוק של גראפה" מאת רותם ברוכין, פורסם במקור בבלי פאניקה
  • "בקבוק בירצפת" מאת רותם ברוכין, פורסם במקור בבלי פאניקה
  • "מי מלח" מאת רותם ברוכין, פורסם במקור בבלי פאניקה
  • "באניו" מאת רוני גלבפיש, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "בעיה ושמה אבא" מאת עדו סוקולובסקי, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "אוקטטה בשמונה שמיניות" מאת שחר אור, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "בן כלאיים" מאת נמרוד איזנברג, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "מגודלים" מאת הילה בניוביץ'-הופמן, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "קרקס עם פילים" מאת קרן לנדסמן, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "נתיב" מאת אהוד מימון, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "אלמה" מאת עדי לויה, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "אנה של הסודות" מאת הילה בניוביץ’-הופמן, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "בית נקי" מאת יעל פורמן, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "כמו מים לנשימה" מאת לילי דאי, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "לשרוף את אלכסנדריה" מאת קרן לנדסמן, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "מי מפחד מהחושך" מאת רותם ברוכין, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "מלדרה מוטרדת" מאת גיא בוסקו, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "משותקת" מאת נמרוד איזנברג, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "סינסתזיה" מאת פטרי בלנובסקי, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "עד דלא ידע" מאת רז גרינברג, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "קידוש לבנה" מאת יוסף מלר, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "רקוויאם למתי" מאת אביאל טוכטרמן, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "תומי שלה" מאת יואב אבני, פורסם במקור בהיה יהיה 2015

בקטגוריית ספר מקור

  • "אדון הטלקינזיס : עץ עתיק יומין" מאת עידן ק. בהוצאת אוריון הוצאת ספרים
  • "המסע אל הדרליזון" מאת ר.ש. גילגון בהוצאת אסיף
  • "אגם הצללים" מאת רוני גלבפיש בהוצאת דג זהב
  • "ניידים בזמן" מאת סיגל אדלמן בהוצאת דני ספרים הוצאה לאור
  • "האבן הכחולה" מאת אסנת פ. לב בהוצאת דני ספרים הוצאה לאור
  • "שובו של פי-עשר" מאת גלית דהן קרליבך בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר – מוציאים לאור
  • "אמרלד, ילדת-פיות: הילדים האבודים" מאת אשכר ארבליך בריפמן בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור
  • "יפתח ושומרי השורשים" מאת חיים חיימוף בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור
  • "עיר הנידחת" מאת עמית גולדנברג בהוצאת כתר
  • "אמא קסומה וקוסמי החיות האבודות" מאת אתי אלבוים בהוצאת משכל
  • "השלישי" מאת ישי שריד בהוצאת עם עובד
  • "החממה: בעקבות גן העדן האבוד" מאת דניאלה זליגובסקי בהוצאת משכל
  • "אבוללה הציל אותי במבחן" מאת סמדר שיר בהוצאת קוראים

בקטגוריית ספר פנטזיה מתורגם

  • "הרוצח של הליצן" מאת רובין הוב בהוצאת אופוס, תרגום: צפריר גרוסמן
  • "טיעונם האחרון של מלכים" מאת ג'ו אברקרומבי בהוצאת אופוס, תרגום: בועז וייס
  • "האביר משבע הממלכות" מאת ג'ורג' ר. ר. מרטין בהוצאת אופוס, תרגום: צפריר גרוסמן
  • "הקוסמים" מאת לב גרוסמן בהוצאת הוצאת הקיבוץ המאוחד, תרגום: גיא הרלינג
  • "חזית סערה"+"ירח של שוטים" מאת ג'ים בוצ'ר בהוצאת יניב, תרגום: ורד טוכטרמן
  • "קדחת דם" מאת קארן מארי מונינג בהוצאת יניב, תרגום: ורד טוכטרמן
  • "חטיפה" מאת קלי ארמסטרונג בהוצאת יניב, תרגום: ורד טוכטרמן
  • "נוסעת מעבר לזמן" מאת דיאנה גבלדון בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: ברוך גפן.
  • "נוסעת מעבר לאוקיינוס" מאת דיאנה גבלדון בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: ברוך גפן.
  • "תופי הסתיו" מאת דיאנה גבלדון בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: ברוך גפן.
  • "רדת החשכה" מאת מורגן רודס בהוצאת קוראים, תרגום: שרית פרקול

בקטגוריית ספר מדע בדיוני מתורגם

  • "חולצות אדומות" מאת ג'ון סקאלזי בהוצאת אופוס, תרגום: צפריר גרוסמן
  • "הסוחר ושער האלכימאי/מחזור החיים של גופי תוכנה/האמת בעובדה, האמת ברגש" מאת טד צ'יאנג בהוצאת טרה, תרגום: דידי חנוך
  • "הצי האבוד:אומץ" מאת ג'ק קמפבל בהוצאת יניב, תרגום: לילך רז.
  • "המשפחה הנסתרת" מאת צ'רלס סטרוס בהוצאת יניב, תרגום: ורד טוכטרמן
  • "אדם האחרון" מאת מרגרט אטווד בהוצאת כנרת זמורה ביתן, תרגום: יעל אכמון
  • "יושרה שניונית " + "חרב שניונית" מאת אן לקי בהוצאת סיאל, תרגום: עמנואל לוטם
  • "זולגות דמעותיי, אמר השוטר" מאת פיליפ ק' דיק בהוצאת כתר, תרגום: עמנואל לוטם
  • "תלת עולמי" מאת א"א "דוק" סמית בהוצאת סיאל, תרגום: עמנואל לוטם
  • "סיכוי נוסף לעדן" מאת פיטר המילטון בהוצאת סיאל, תרגום: ניקי אלעזר
  • "סנוקראש" מאת ניל סטיבנסון בהוצאת סיאל, תרגום: יונתן בר
  • "נקודת ההתלקחות" מאת ננסי קרס בהוצאת קוראים, תרגום: גרשון גרון

בקטגוריית ספר נוער מתורגם

  • "נפץ אותי" מאת טהרה מאפי בהוצאת גרף, תרגום: אורי שגיא
  • "דם האולימפוס" מאת ריק ריירדן בהוצאת גרף, תרגום: יעל אכמון
  • "הפרוור שמעבר לכוכבים" מאת מ"ט אנדרסון בהוצאת דני ספרים, תרגום: חנה בן-צבי גורן
  • "משחקי המוות" מאת מורגן רייס בהוצאת דני ספרים, תרגום: חנה בן צבי גורן.
  • "תרופת המוות" מאת ג'יימס דשנר בהוצאת הוצאת הקיבוץ המאוחד, תרגום: דבי אילון
  • "בית הספר לַטוב ולַרע" מאת סוֹמֵן צַ'יינֵנִי בהוצאת הוצאת הקיבוץ המאוחד, תרגום: רחל אהרוני
  • "אפלה עולה: קריאה" מאת קלי ארמסטרונג בהוצאת יניב, תרגום: חמוטל ילין
  • "אלוף" מאת מרי לו בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: ארז אשרוב
  • "גרגור וקללת הדם" מאת סוזן קולינס בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: יעל אכמון
  • "סינדר" מאת מריסה מאייר בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: יעל אכמון
  • "שמו של הספר הזה הוא סוד" מאת פסבדונימוס בוש בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: ארז אשרוב
  • "מבחן הברזל" מאת קסנדרה קלייר והולי בלק בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: יעל אכמון
  • "פלישת העולם העליון" מאת מארק שברטון בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: ארז אשרוב
  • "נקמתה של מספר שבע" מאת פיטקוס לור בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: ארז אשרוב
  • "להב הקיץ" מאת ריק ריירדן בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: יעל אכמון
  • "הסכין והרקיע" מאת פטריק נס בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: מיכל אלפון
  • "הים האינסופי" מאת ריק יאנסי בהוצאת כתר, תרגום: יעל אכמון
  • "קללת הקדמונים" מאת מאט דה-לה פניה בהוצאת מודן, תרגום: כנרת היגינס-דוידי
  • "החיפוש אחר וונדלה" מאת טוני דיטרליצי בהוצאת מטר, תרגום: יעל ענבר
  • "אודם" מאת קרסטין גייר בהוצאת ספרים לכל, תרגום: יעל אכמון
  • "יום סְמֶק הגדול" מאת אדם רקס בהוצאת עוץ, תרגום: נעה שביט
  • "קרבט והטחנה המכושפת" מאת אוטפריד פרויסלר בהוצאת עם עובד, תרגום: נירה צפריר
  • "הדרך לעוץ" מאת פרנק ל באום בהוצאת עוץ, תרגום: גילי בר-הלל
  • "בלתי נראה" מאת אנדראה קרמר, דיוויד לוויתן בהוצאת כתר, תרגום: רוני בק

16 תגובות »

רשימת הזכאים למועמדות לגפן שנת 2015 לבחינת הציבור

לפני פתיחת ההצבעה של שלב א' אנחנו מציגים בפניכם את רשימת הזכאים למועמדות לפרס גפן.

אתם מוזמנים להתעדכן בספרים והסיפורים שפורסמו בשנת 2014 ובנוסף, אם טעינו או שפספסנו ספר זה או אחר – לספר לנו על כך כאן בתגובות.

להזכירכם, מדובר על ספרים וסיפורים שיצאו בשנת 2014 בלבד.

הרשימה הסופית תתפרסם ב-16 במרץ.

 

ספר מדע בדיוני או פנטסיה ישראלי

אחד מאלף / מיה קינן (הוצאה: דני ספרים)

פירמידה / אהוד פלד (הוצאה: גוונים)

האחרים / משה מנשהוף (הוצאה: כתב)

הרבבה /  חן הרמן (הוצאה: גוונים)

נטופיה /  יסמין לוי וגל מור(הוצאה: משכל)

מקלחת של חושך /  מתי שמואלוף (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

שמיים שבורים / קרן לנדסמן (הוצאה: סיאל)

מר זי גיבור על שונה / רונן צור (הוצאה: ספרי צמרת)

לרנסורט / זהר זנסקו (הוצאה: שירה בר)

השרביט של איינטרוך / איל אורגל (הוצאה: בבואה)

פטריית האמניטה הכחולה – שלישי בסדרת הפנטזיה סיפורים מוינדידסט / אשכר ארבליך בריפמן (הוצאה: כנרת)

תעתועים /  אתי אלבוים (הוצאה: ידיעות ספרים)

האימפרו – כוח המחשבה / שיר גור (הוצאה: הקיבוץ המאוחד)

אמרלד ילדת הפיות – סוד המאיה / אשכר ארבליך-בריפמן (הוצאה: כנרת)

נער המדבר מפורלאן – והשני בסדרת סיפורי ארצות היוליקטאן / אלון רוטר (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

נדודי שינה – צללים 1 / מיכאל עומר (הוצאה: כתר וכנרת זמורה ביתן)

יאנה מכשפנה / שרה מונטה (רימונים ומשכל)

שליח חד הקרן הכחול / שרית ברזלי (הוצאה: טרקלין ועקד)

רוצחת – גרייוולד 1 / דיה מרנין (הוצאה: ספרות)

הנעדרת והאבקה מן הים / נילי חזן לובין (הוצאה: נילי חזן לובין)

שנת הקרחון / מני הרפז (הוצאה: מני הרפז)

רודה מלכת השדים / יעל שטרן (הוצאה: יעל שטרן)

עייפות כרונית / נועה נונברג (הוצאה: בבואה)

ארבע ארצות / מתן חרמוני (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

החיים קשים, הא? / קובי ניב (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

מתנות החתונה / שמעון אדף (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

כראמל / מאירה ברנע (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

והבית ימלא עשן / פביאן ברויטמן (הוצאה: גוונים)

 

סיפור מדע בדיוני או פנטסיה ישראלי

הנר של רננה / יעל פורמן (היה יהיה 2014)

תעסוקה מבצעית / עדו סקולובסקי (היה יהיה 2014)

הדברים כפי שהם / הדס משגב (היה יהיה 2014)

דליה הזועמת בדרכים / קרן לנדסמן (היה יהיה 2014)

אלישע ואני / שלי קלינג (היה יהיה 2014)

פרדות הפתעות מנוסות / יצהר ורדי (היה יהיה 2014)

חמש ארבע שלוש שתיים אחת / הלה בניוביץ הופמן (היה יהיה 2014)

קאזה של יעל / שחר אור (היה יהיה 2014)

ויהי אור / לילי דאי (היה יהיה 2014)

קפה אחרון עם קתרין / דורית קידר (היה יהיה 2014)

מזל טוב שאול איך אתה מרגיש / אורי ליפשיץ (היה יהיה 2014)

שמים זרועי כוכבים / רותם ברוכין (היה יהיה 2014)

ים השיבולים / רוני גלבפיש (היה יהיה 2014)

חזיז ורעם / קרן לנדסמן (פרויקט הסיפורים של מאורות)

גונג! / יעל פורמן (פרויקט הסיפורים של מאורות)

טווח ארוך / אהוד מימון (פרויקט הסיפורים של מאורות)

גיבורי מלחמה / עדו גנדל (פרויקט הסיפורים של מאורות)

בימים ההם בזמן הזה / הלה בניוביץ הופמן (פרויקט הסיפורים של מאורות)

הסוף / ברק שגיא (פרויקט הסיפורים של מאורות)

גביע של מי גשם / רותם ברוכין (בלי פאניקה)

הביתה / הדס משגב (בלי פאניקה)

זהות קנויה / לילי דאי (בלי פאניקה)

בעת ריק / הילה פלג (בלי פאניקה)

דוקטור נשך / אהוד מימון (בלי פאניקה)

מתנת יום הולדת בחלקים / קרן לנדסמן (אתר האגודה)

 

ספר מדע בדיוני מתורגם

חלום האנדרואיד / ג'ון סקאלזי (הוצאה: מובי דיק. מתרגם: רז גרינברג)

מלחמת הרובוטים / דניאל ה' וילסון (הוצאה: כנרת. מתרגם:  אורי שגיא)

שחקן מספר אחת /  ארנסט קליין (הוצאה:  עם עובד מתרגם: דידי חנוך)

והארץ אינה יודעת – מלחמת הפורמיקים הראשונה /  אורסון סקוט קארד (הוצאה: אופוס מתרגם:  בועז וייס)

התריסר – ספר שני בסדרת המעבר / ג'סטין קרונין (הוצאה: מטר מתרגמת:  אינגה מיכאלי)

אדון מוצרט מתעורר / ברונסקי אווה (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגמת: חנה לבנת)

שתי שניות / רייצל ג'ויס (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגמת: יעל אכמון)

לבד על מאדים / אנדי וייר (הוצאה: הכורסא ומשכל מתרגם: דידי חנוך)

ראשית / ברנרד בקט (הוצאה: מטר מתרגם: אורי שגיא)

אדם הנצחי / ז'ול ורן (הוצאה: נהר מתרגמת: אביבה ברק-הומי)

מגפת הנמר הירוק / ויליאמס ג'ון וולטר (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

השקעות  – ספר רביעי בסדרת נפילת אימפריית האימים / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

משחקי הסוף: המפגש /  ג'יימס פרי & נילס ג'ונסון שלטון (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: אמה פלכסר)

מסע לאפלה / רוג'ר זילאזני (הוצאה: מובי דיק מתרגם:  שאול מוהל)

הלכות מלחמה / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

נסיכת מאדים / אדגר רייס בארוז (הוצאה: סיאל מתרגם: עמנואל לוטם)

הקרע / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

עיווט / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

לקסיקון / מקס ברי (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגם: ארז אשרוב)

האבולוציה של ברונו ליטלמור / בנג'מין הל (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגמת: אורטל אריכה)

סיפור שמתחיל בתאונה ונגמר בהתגלות / אנדרו קאופמן (הוצאה: הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגם: אמיר צוקרמן)

דברים רעים / מייקל מרשל (הוצאה: מובי דיק מתרגם: עומר כביר)

כתבי אייזיק אסימוב – כרך 4 / אייזיק אסימוב (הוצאה: מובי דיק מתרגם: רמי שלהבת)

 

ספר פנטסיה מתורגם

זכרון האור / רוברט ג'ורדן & ברנדון סנדרסון (הוצאה: אופוס מתרגם: צפריר גרוסמן)

מגדלי חצות  / רוברט ג'ורדן & ברנדון סנדרסון (הוצאה: אופוס מתרגם: צפריר גרוסמן)

בטרם עלותם לגרדום / ג'ו אברקרומבי (הוצאה: אופוס מתרגם: בועז וייס)

קריאת הירח (סדרת מרסי תומפסון) / פטרישיה בריגס (הוצאה: אופוס מתרגמת: בתיה זיסו)

דרך המלכים  / ברנדון סנדרסון (הוצאה: אופוס מתרגם: צפריר גרוסמן)

עולם השוליים – קסם בשולי הדרך /  אילונה אנדרוז (הוצאה: אהבות מתרגמת:  יעל אכמון)

אוקיינוס בקצה המשעול /  ניל גיימן (הוצאה:  ידיעות ספרים הכורסא מתרגם: דידי חנוך)

צל ועצם – טרילוגיית הגרישה /  לי ברדוגו (הוצאה:  אריה ניר מתרגם:  אריה ניר)

תעלומת האיש שמת צוחק / טרקווין הול (הוצאה: מטר מתרגמת: מרב זקס-פורטל)

אלוהים, מה זה צריך להביע / סיימון ריץ' (הוצאה: מטר מתרגמם: טל ארצי)

לילה של חלומות אסורים – קאת'רין קרופילד: ציידת  4 / ג'אנין פרוסט (הוצאה: אהבות מתרגמת: לינדה פניאס-אוחנה)

הבטחה של דם – מגי האבקה 1 / בריאן מקללן (הוצאה: ספרות מתרגמת: שרית פרקול)

המנבאים – ספר ראשון / ליבה בריי (הוצאה: מודן מתרגמת: רוני בק)

עיר חלולה – המעון של מיס פרגרין לילדים משונים /  רנסום ריגס (הוצאה: כתר מתרגם:  טל ארצי)

טירת אוטרנטו / הוראס וולפול (הוצאה: סיאל מתרגם: עמנואל לוטם)

 

ספר נוער מתורגם

שובה של הקוסמת-הספר השני בטרילוגיית ארץ האגדות /  כריס קולפר (הוצאה: משכל מתרגמת:  נעה שביט)

כעורים / סקוט ווסטרפלד (הוצאה: גרף מתרגם: אורי שגיא)

המפלה של מספר 5 – בני לוריאן ספר רביעי / פיטקוס לור (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגם: ארז אשרוב)

כוכב לילה – ספר חמישי בסדרת בני האלמוות /  אליסון נואל (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: נילי לוי)

מיועדים – ספר ראשון בסדרת מחפשי הנשמות / אליסון נואל (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: יעל סלע-שפירו)

הד- ספר שני בסדרת מחפשי הנשמות /  אליסון נואל (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: יעל סלע-שפירו)

מחוץ למעגל – אלים ולוחמים 1 / מישל פייבר (הוצאה: הוצאת כנרת זמורה-ביתן מתרגמת: יעל אכמון)

ג'ינקס – ספר ראשון בסדרה /  סייג' בלקווד (הוצאה: ידיעות אחרונות וטל־מאי מתרגמת:  מאירה פירון)

הקולוסוס מתעורר – שבעת הפלאים ספר 1 /  פיטר לרנג´יס (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת:  יעל ענבר)

בית הלילה 5 – רדופה / פ"ק קאסט & כריסטין קאסט (הוצאה: כנרת מתרגמת: לינדה פניאס)

ירח שבור /   סאלי גרדנר (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגמת:  יעל אכמון)

נערי העורב /  מגי סטיווטר (הןצאה: כנרת זמורה-ביתן מתרגמת:  יעל אכמון)

סהרורים – ספר ההמשך למקוללים / ג'וזפין אנג'ליני (הוצאה: מטר מתרגמת:  יעל ענבר)

ראשית /  ברנרד בקט (הוצאה: מטר מתרגם: אורי שגיא)

אפלה יפהפייה – הספר השני בסדרת ייצורים יפהפיים /  קאמי גרסיה & מרגרט סטוהל (הוצאה: מטר מתרגמת:  יעל ענבר)

ארנה 1- צידי העבדים / מורגן רייס (הוצאה: דני ספרים מתרגמת:  חנה בן צבי)

אוקסה פולוק 4 – הקרב על מגדל הזכוכית / סנדרין וולף & אן פלישוטה (הוצאה: דני ספרים מתרגמת:  ליאורה לוי מלינסקי)

אימפריית הדממה (1) – משחק המקומות הנסתרים מבוגרים / מ"ט אנדרסון (הוצאה: דני ספרים מתרגמת:  חנה בן צבי)

גרגור ואימת האבדון – הספר השני בסדרת עולמטה /  סוזן קולינס (הוצאה:  כנרת-זמורה ביתן מתרגמת: יעל אכמון)

וויל גאלוז והטרול הנחש-בטן / דֶרֶק קֵיילטי (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: יעל בן-ישראל)

המעגל הסודי – שבויה /  ל. ג'. סמית (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת:  יעל ענבר)

נאמנים – מפוצלים ספר שלישי / ורוניקה רות (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: נילי לוי)

ייסורים – הספר השני בסדרת נפילה  /  לורן קייט (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת:  יעל ענבר)

מיינקראפט – בעקבות חרב היהלום / וינטר מורגן (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגם: איתמר שטורם)

המבחן / ז'ואל שרבונו (הוצאה: משכל מתרגמת:  שירה שלמה)

עילוי – ספר שני בסדרת אגדה / לו מארי (הוצאה:  כנרת-זמורה ביתן מתרגם ארז אשרוב)

המפנה – ספר שלישי בסדרת הבחירה / אלי קונדי (הוצאה:  כנרת-זמורה ביתן מתרגם: ארז אשרוב)

אל היער – לוחמי הפרא 1 / ארין האנטר (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגם: ארז אשרוב)

השרביט והחרב 3: עוגרם ענק ההרים /  אדם בלייד (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגם: ארז אשרוב)

השרביט והחרב 4 – פרסון איש הסוס /  אדם בלייד (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגם: ארז אשרוב)

סוף הלילה – ספר שלישי בסדרת "צל-לילה" / אנדראה קרמר (הוצאה: כתר מתרגמת: ענבל שגיב נקדימון)

בן וליילה פוגשים את סוקרטס / לוסי אייר (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: אורית בן זאב)

בנות לעולם לא – בין שני העולמות / קיקי תורפ (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: עפרה אביגד)

לוקווד ושות' – גרם המדרגות הצורח / ג'ונתן סטראוד (הוצאה: הכורסא ומשכל מתרגמת: איריס ברעם)

מה שקרה לברנבי ברוקט /  ג'ון בוין (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: אינגה מיכאלי)

אבודים בבבל – שבעת הפלאים ספר 2 / פיטר לרנג'יס (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: יעל ענבר)

הגל החמישי – ספר ראשון / ריק יאנסי (הוצאה: כתר מתרגמת: יעל אכמון)

רסיסים – תיכון לילה  ספר 3 / סי ג'יי דוהרטי (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: מרב זקס פורטל)

אופל – ספטימוס היפ – ספר שישי / אנג'י סייג' (הוצאה: מטר מתרגם: אורי בלסם)

כאוס יפהפה – "יצורים יפהפיים" ספר 3 / קאמי גרסיה & מרגרט סטוהל (הוצאה: מטר מתרגמת: יעל ענבר)

אלילית – ספר ההמשך ל"מקוללים" ו"סהרורים" / ג'וזפין אנג'ליני (הוצאה: מטר מתרגמת: יעל ענבר)

זיכרונותיו של חבר דמיוני / מתיו דיקס (הוצאה: מטר מתרגמת: דנה אלעזר־הלוי)

ייעוד -סדרת "כנפיים" – ספר 4 / אפרילין פייק (הוצאה: מטר מתרגמת: יעל ענבר)

המעגל – טרילוגיה: אנגלספורס 1 / שרה ב. אלפגרן & מאטס סטרנדברג (הוצאה: סלע ספרים מתרגם: ירון פריד)

האש – טרילוגיה: אנגלספורס 2 / שרה ב. אלפגרן & מאטס סטרנדברג (הוצאה: סלע ספרים מתרגם: ירון פריד)

אביב המורדים – נפילת הממלכות 2 / מורגן רודס (הוצאה: קוראים מתרגמת: שרית פרקול)

והארץ אינה יודעת – מלחמת הפורמיקים הראשונה 1 / אורסון סקוט קארד & אהרון ג'ונסטון (הוצאה: אופוס מתרגם: בועז וייס)

עוצמה מעוץ / ג'ון ר. ניל, ל. פרנק באום (הוצאה: עוץ מתרגמת: גילי בר-הלל סמו)

דורותי והקוסם בארץ עוץ / ל. פרנק באום (הוצאה: עוץ מתרגמת: גילי בר-הלל סמו)

צ'קו המסכן / מרג'רי ויליאמס ביאנקו (הוצאה: עוץ מתרגמת: גילי בר-הלל סמו)


3 תגובות »

הרשימה הסופית – זכאים למועמדות 2014

לפניכם רשימת הספרים למועמדות לשנת 2014
ההצבעה תיפתח בקרוב.

ספר מקור

הלב של ליליום / עמי גדליה
דרקון הארגמן הנעלם / אשכר ארבליך בריפמן
ההשערה של מר אספרגר / עמי דביר
כל סיפור הוא חתול פתאום / גבריאלה אביגור-רותם
המקווה האחרון בסיביר / אשכול נבו
כתר זמני / יהונתן גפן
האיש המת / אוריה שביט
עשתונות / אופיר טושה גפלה
כוח המערב – נבואות / אוריה רוזן
שומר הגורל / הני ציטרום
ערפילאה / גלית דהן קרליבך
מאלאדר: סוד הממד האחר / ליאת רוטנר
לכודים באפלה / סיגלית דיל
הזקן השתגע / אביבית משמרי
פרלוד לאפוקליפטיקה / רוני גורן בן-צבי
העיר המזרחית / אילנה ברנשטין

סיפור מקור

לוטה / שחר אור (בלי פאניקה)
היום הגרוע ביותר בשנה / קרן לנדסמן (אתר האגודה)
פיזור / חגי אברבוך (אתר האגודה)
קפסולה / הילה בניוביץ' – הופמן (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
שייק קקטוס חלל / רותם ברוכין (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
אלבה / שחר אור (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
כיבוי אורות / חגי אברבוך (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
בעיני המתבונן / דורית תמיר (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
בוא נלך לשם / לילי דאי (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
חלוצים / יעל פורמן (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
סיבוב אחרון / קרן לנדסמן (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
וויסקי בקנקן / רותם ברוכין (היׂה יהיה)
דיוקן עצמי / יואב אבני (היׂה יהיה)
משקפיים / עדו סקולובסקי (היׂה יהיה)
מקום בראש / אייל שלף (היׂה יהיה)
נפש תחת נפש / יוסף מלר (היׂה יהיה)
בלתי אם נועדו / שחר אור (היׂה יהיה)
שמיים שבורים / קרן ויואב לנדסמן (היׂה יהיה)
הישות מקוסורה / יעל פורמן (היׂה יהיה)
האלוהים נקי כמו משוואה, מתוק כמו כנאפה, ישר כמו העשן העולה ממזבח הקטורת / חגי אברבוך (היׂה יהיה)
ציד מאכילי החתולים הירושלמים / גלית כהן קרליבך (היׂה יהיה)
דמים / לילי דאי (היׂה יהיה)
הינדיק / הדס משגב (היׂה יהיה)
פשוט כי רואים / יצהר ורדי (היׂה יהיה)
הדף האחרון / הילה בניוביץ'-הופמן (היׂה יהיה)
סוכן עלילה / שחר אבן-דרמאנדל (געגועים למחר)
אהבה שעירה / ליאת אלקיים (געגועים למחר)
הספרדי / רוני גלבפיש (געגועים למחר)
control Z / אמיר בן-דור (געגועים למחר)
שומר עליכם, האקדוחן המהיר ביותר במערב / לביא תדהר (געגועים למחר)
על גב ידה / רותם ברוכין (געגועים למחר)

ספר מד"ב מתורגם

144 קומות / יו האווי
זה הסוף שלך! / ריאן נורת', מתיו בנארדו, דייוויד מלכי
אהבה, תיאוריה זמנית / סקוט האצ'ינס
10 בדצמבר / ג'ורג' סונדרס
מעוף הצללים / אורסון סקוט קארד
המעבר / ג'סטין קרונין
הפרקסיס / וולטר ג'ון ויליאמס
האלף בית של השטן / דריל גרגורי
מופע הצללים / סופרים שונים
הצי האבוד: גבורה / ג'ק קמפבל
כוכב הקופים (אסופת סיפורים) / פייר בול
האגדה של הוגו ספבולדי / דרלון פרקובלון
עונת העצמות / סמנתה שאנון
זוהרות / לורן ביוקס
הסערה / קלייב קאסלר
פוסטר, אתה מת וסיפורים אחרים / פיליפ ק' דיק
האדם שמחוץ למשוואה וסיפורים אחרים / פיליפ ק' דיק
הברית של קפטן וורפטריל / לויס מקמסטר בוז'ולד

ספר פנטזיה מתורגם

תקווה (טרגדיה) / שלום אוסלנדר
כישוף למתחילים / קלי לינק
היום המושלם שלי / גרייס מקלין
הלהב עצמו / ג'ו אברקרומבי
עם בוא הסער / רוברט ג'ורדן וברנדון סנדרסון
עידן דרקולה / קים ניומן
מהומה רבה על לא דוור / טרי פראצ'ט
מזבח העצמות / פיליפ קרטר
יצור פראי / ג'וש באזל
שומר הזמן / מיץ' אלבום
ירח מלא עולה / קרי ארתור
העסק המשפחתי / צ'רלס סטרוס
קדחת אפלה / קארן מארי מונינג
הפנטזיות של היינלין / רוברט א היינלין
התופת / דן בראון
הגולם והג'יני / הלן וקר
זיכרונותיי מן העתיד / קרולין ג'ס-קוק
קאת'רין קרופילד: ציידת: בקצה הלילה / ג'אנין פרוסט
מקום לא בטוח / פרד ורגאס
חוף הנחושת / ג'יין אן קרנץ
אחוזת קריסטל גרדנס / אמנדה קוויק
עיני חלום / ג'ין קרנץ
האישה המסתורית / אמנדה קוויק

ספר נוער מתורגם

מרוצי העקרב / מגי סטיווטר
אורות ספטמבר / קרלוס רואיס סאפון
נושא הקונכייה / צ'יטרה בנרג'י דיוואקרוני
ראי האש והחלום / צ'יטרה בנרג'י דיוואקרוני
אגדה / מרי לו
אדם האבן / קורנליה פונקה
גרגור והנבואה האפורה / סוזן קולינס
עלייתו של מס' 9 / פיטקוס לור
השקט והשאול / פטריק נס
אי השלד / אנתוני הורוביץ
נקמת הטיגריס / פיליפ פולמן
אש / קריסטין קאשור
כל הדברים שעשיתי / גבריאל זווין
כי זה בדם שלי / גבריאל זווין
צל לילה / אנדרה קרמר
זאבי הלילה / אנדרה קרמר
הרפתקאות אג: תופת וקרן אור / ג'ף רודקי
המלאך האחרון / בקה פיצפטריק
סרפינה / רייצ'ל הרטמן
מרד בזמן / ג'יימס דשנר
יער פרא / קולין מלוי
שלכת / לורן דסטפנו
ימים של דם ואור כוכבים / לייני טיילור
פייבלהייבן / ברנדון מול
עלייתו של כוכב הערב / ברנדון מול
לב פלדה / ברנדון סנדרסון
אשליות / אפרלין פייק
מקוללים / ג'וזפין אנג'ליני
משאלה / אלכסנדרה בולן
מלאך מכני / קסנדרה קלייר
עיר של מלאכים נופלים / קסנדרה קלייר
הכוחות האפלים מכל : התעוררות / קלי ארמסטרונג
ארץ אוז המופלאה / פרנק באום
נערת רפאים / טוניה הארלי
נערת רפאים – השיבה הביתה / טוניה הארלי
יומן האש / ג'ון סטיבנס
ביטרבלו / קריסטין קאשור
בית האדס / ריק ריירדן
בלאק סיטי / אליזבת ריצ'רדס
אוקסה פולוק: הלב של שני העולמות / סנדרין וולף, אן פלישוטה
יומני המכשפות לבית קייהיל: רעות מלידה / ג'סיקה ספוטסווד
האקדמיה לערפדים: נשיקת צללים / רישל מיד
נפילת הממלכות / מורגן רודס
טבעת הנצח: הפרד ומשול / קארי ראיין
תחת שמי האש 2: דרך לילות האינסוף / ורוניקה רוסי
לפני שאפול / לורן אוליבר
אריק רקס: הסוד של אשונה / קאזה קינגסלי
המעגל הסודי: טקס החניכה / ל.ג'. סמית
בית הלילה: סוררת / פ"ק קאסט & כריסטין קאסט
ערפד חנאן: נקמה זה כאן / טים קולינס
נפילה / לורן קייט
הפריצה / אלי קונדי
מורדים / ורוניקה רות
הסודות של ניקולס פלמל בן האלמוות: האשפית / מייקל סקוט
האקדמיה לערפדים: דם קר / רישל מיד
הגן הכימי: קדחת / לורן דסטפנו
נולדו בחצות / סי.סי האנטר
קסם זדוני / מליסה מאר
תיכון לילה: שקר לבן שקר שחור / סי ג'יי דוהרטי
על כנפי מלאך / בקה פיצפטריק
בני האלמוות: להבה אפלה / אליסון נואל
מכשפה וקוסם: ספר ראשון / ג'יימס פטרסון
שסועה / א.ג. הוורד
הזיות / די שולמן
שומרי ההיסטוריה: סירקוס מקסימוס / דמיאן דיבן
הזאבים של גרייס: נצח / מגי סטיווטר
מוריס המדהים ומכרסמיו המלומדים / טרי פראצ'ט
חצי קסם / אדוארד איגר


2 תגובות »

ההצבעה לשלב א' של פרס גפן 2013

טופס ההצבעה לשלב הראשון בפרס גפן עלה.
אתם מוזמנים לבחור מבין הזכאים למועמדות את העולים לשלב הסופי.

בין המצביעים תתקיים הגרלה, ושני הזוכים בה יוכלו לבחור באחד משני הפרסים: כרטיס לשני המושבים בכנס בידיון, או כרטיסייה של שלושה ניקובים בפסטיבל אייקון.

מי רשאי להצביע?

בשלב א' זכאים להצביע אך ורק חברי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה. מי שאינו חבר באגודה, או שתוקף חברותו פג, אינו זכאי להצביע. מי שיצביע למרות שאינו חבר, או שחברותו אינה בתוקף ביום ההצבעה, הצבעתו תפסל ולא תכלל במנין הקולות.

עד מתי ניתן להצביע?

הצבעת שלב א' השנה תסתיים ביום 4 באפריל בשעה 23:59. הצבעות שיגיעו לאחר מועד זה יפסלו.

כיצד מצביעים?

לרשותכם עומד טופס הצבעה מקוון, כאשר בכל קטגוריה יש לסמן חמש (או פחות) מן היצירות המועדפות עליכם, ולדרג אותן. ניתן, כאמור, לבחור פחות מחמישה פריטים בקטגוריה, ואז הדירוג הוא בהתאם. לדוגמא, אם בחרתי להצביע לשלושה ספרים בקטגוריה מסוימת, הדירוג שלי יהיה בין אחת לשלוש. אין חובה להצביע בכל הקטגוריות.

טופס שיסומנו בו יותר מחמש יצירות בקטגוריה מסוימת – יפסל. טופס בו לא ימולאו בו פרטי השולח המלאים (שם, שם משפחה ומספר חבר באגודה) יפסל. טופס שיבחר בו מועמד כלשהו ליותר ממקום אחד – יפסל.
בטופס ניתן, אך לא חובה, להשאיר פרטי דוא"ל. פרטים אלה יאפשרו לכם לקבל העתק מן הטופס שמילאתם, לתיבת הדוא"ל שלכם. כך תוכלו לראות אם חלה בטופס טעות שגרמה לפסילתו, ובמקרה כזה לשלוח טופס חדש. בימים הראשונים יתכן שהשליחה תתעכב.
בטופס החדש יש לציין בהערות שהטופס הקודם של אותו מצביע בטל.
[gform form='https://docs.google.com/spreadsheet/embeddedform?formkey=dDhPSFhiS2JoYTRJRGwzeGJYaXNkR0E6MA']

הטופס ירד, אך למען שימור ידע לנוחיותכם רשימת הזכאים למועמדות


5 תגובות »

רשימת הזכאים למועמדות לגפן שנת 2013 לבחינת הציבור

לפני פתיחת ההצבעה של שלב א' אנחנו מציגים בפניכם את רשימת הזכאים למועמדות לפרס גפן.
אתם מוזמנים להתעדכן בספרים והסיפורים שפורסמו בשנת 2012 ובנוסף, אם טעינו או שפספסנו ספר זה או אחר – לספר לנו על כך כאן בתגובות.
להזכירכם, מדובר על ספרים וסיפורים שיצאו בשנת 2012 בלבד.
הרשימה הסופית תתפרסם ב1 במרץ.

 

ספר מקור

הזמן השבור/ אריאלה בנקיר
השדים מרחוב אגריפס/ חגי דגן
עלמא/ רוני אשכול
כשהמתים חזרו/ אילן שיינפלד
אבקה צהובה/ חנה אוליאל
ייעודו של דן/ כרמית גלבוע
ערים של מטה/ שמעון אדף
סוסית/ לאה איני
אמרלד ילדת-פיות – פריחתה של רוז/ אשכר ארבליך-בריפמן
חרב וכתר הדרום/ יניב בז'רנו
ציידי הערפדים / ברי פריגת
אצבעות של פסנתרן / יהלי סובול
הכנפיים של הנלי / אשכר ארבליך-בריפמן
החווה המסתורית / ליאת רוטנר

סיפור מקור

ריח של בית / ורד טוכטרמן (היׂה יהיה)
פזמון לפרדוקס / לילי דאי (היׂה יהיה)
הכוכב האחרון / יוסף מלר (היׂה יהיה)
הבת שלה / יעל פורמן (היׂה יהיה)
נולה / עדו סקולובסקי (היׂה יהיה)
יאגה / קרן לנדסמן (היׂה יהיה)
עד בלי ירח / נגה פרנקל (היׂה יהיה)
מיכאל / זיו קיטרו (היׂה יהיה)
הפוך, לקחת / רותם ברוכין (היׂה יהיה)
שמונה דקור / יואב אבני (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
גן עדן לחוטאים / יוסף מלר (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
מזכרת / יעל פורמן (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
אינסוף-3 / ורד טוכטרמן (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
אחרי המבול / ברק שגיא (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
מסע שורשים / נגה פרנקל (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
הלאה / אהוד מימון (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
תלחצי! / קרן לנדסמן (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
דסטיני / רותם ברוכין (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
אלפא פאראדיי / הילה בניוביץ'-הופמן (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
תלס / יונתן יובל (בלי פאניקה)
זימון / דניאל פידלמן (בלי פאניקה)
אביר היגון של הלילה / ראובן איפרגן (בלי פאניקה)
הרווח שבין השורות / ברק שגיא (בלי פאניקה)
המפלצת / סלין אסייג (בלי פאניקה)
מוריד הגשם / יעל פורמן (לפריקון 3)

ספר מד"ב מתורגם

שנת המבול/ מרגרט אטווד
מגדל הזכוכית / רוברט סילברברג
מחשבות נסתרות/ גיא חסון
אחי לנשק / סטיבן פרספילד
22/11/63 / סטיבן קינג
זמנים מופלאים / קארן תומפסון ווקר


ספר פנטזיה מתורגם

הנערה עם רגלי הזכוכית/ אלן שו
הרוקי מורקמי/ 1Q84
באר האלוהות/ ברנדון סנדרסון
גיבור העידנים/ ברנדון סנדרסון
מקום לעוף בו/ צ'רלס דה לינט
ריקוד עם דרקונים א'+ב'/ ג'ורג' מרטין
מקדש הרוחות חלק א'+ב'/ טרי גודקינד
אברהם לינקולן צייד ערפדים/ ס'ת גראהם סמית'
מאהב מהאופל/ ג'יי.אר. וורד
ליל כל המכשפות/ דברה הרקנס
ציידת הלילה/ ג'נין פרוסט
לילות לבנים/ ג'נין פרוסט
קרקס החלומות/ ארין מורגנסטרן
המכשפה/ מארי נדיאיי
קורות קונאן הברברי – כרך א' / רוברט אי. האוורד
גורל הזאב הלבן/ מייקל מורקוק
ארמון חצות / קרלוס רואיס סאפון
אשת הטיגריס / טאה אוברכט
השמורה הקסומה / ג'יין אן קרנץ
השעה ה-13 / ריצ'רד דויטש
זיכרונותיו של דורבן / אלן מבנקו
צעיף הפשתן / פו סונג-לינג
קארמה דפוקה / דוד ספיר
קין / ז'וזה סאראמאגו
שנות השפע / צ'אן קון-צ'ונג
שפירית בענבר / דיאנה גבלדון
מוכר האתמולים / ז'וזה אדוארדו אגואלוזה
הסיפורים הגנוזים / קארל צ'אפק
אקבדורה / מיקלה מורג'ה
החיפוש אחר תיבת נוח / בויד מוריסון
קיפאון סופני / לינקולן צ'יילד

ספר נוער מתורגם

עיר של זכוכית/ קסנדרה קלייר
עיר של אפר/ קסנדרה קלייר
נער, דרקון/ צ'רלס דה לינט
שומרת הדרקונים/ קרול וילקינסון
מפוצלים/ ורוניקה רות
עורבני חקיין/ סוזן קולינס
המעון של מיס פרגרין לילדים משונים/ רנסום ריגס
הבוגד : הסודות של ניקולס פלמל בן האלמוות 5/ מייקל סקוט
ווקס- קורות קצעולם 6/ פול סטיוארט וכריס רידל
ארץ הצללים/ אליסון נואל
שומרי ההיסטוריה-ראשית הסערה/ דמיאן דיבן
בת העשן והעצם/ לייני טיילור
הירושה/ כריסטופר פאוליני
צל הנחש/ ריק ריידן
כוחה של מס' שש/ פיטקוס לור
אינקרסרון + סאפיק/ קתרין פישר
ספטימוס היפ: סירנא (ספר חמישי )/ סייג' אנג'י
היילו/ זיזו קורדר
תחת שמי האש/ ורוניקה רוסי
אוקסה פולק 1 – התקווה האחרונה/ סנדרין וולף ואן פלישוטה
אוסקה פולק 2 – יער התועים/ סנדרין וולף ואן פלישוטה
אריק רקס ופיות הזעם/ קאזה קינגסלי
מלאכים באפלה/ בקה פיצפטריק
אלכס ריידר 3 – אי השלד/ אנתוני הורוביץ
הזאבים של גרייס  3 נצח/ מגי סטיווטר
חום/ די שולמן
אות אתנה / ריק ריירדן
הכוחות האפלים מכל: זימון/ קלי ארמסטרונג
איגריין האמיצה / קורנליה פונקה
הגן הכימי – הקמילה / לורן דסטפנו
ספינת האם / מרטין ליכט ואיילה ניל
הבחירה / אלי קונדי
מוות של דיו / קורנליה פונקה
בית הלילה : נבחרת / פ"ק קאסט וכריסטין קאסט
תיכון לילה / סי ג'יי דוהרטי


10 תגובות »

ההצבעה לשלב א' של פרס גפן

טופס ההצבעה לשלב הראשון בפרס גפן עלה, לחצו כאן על-מנת להצביע.


אין תגובות »

רשימת זכאים למועמדות לפרס גפן 2010

קטגוריית המד"ב

שם היצירה

שם המחבר שם המתרגם שם ההוצאה
ראיה עיוורת פיטר וואטס חגי אברבוך קדמת עדן
טאו אפס פול אנדרסון רז גרינברג מובי דיק
נגע זר באט גלוגר אליזבת וייגל
המשרתים מייקל מרשל סמית עומר כביר
כתבי אייזק אסימוב – כרך 1 אייזק אסימוב רמי שלהבת
אולימפוס דן סימונס אהוד מיימון אופוס
אנדר בגלות אורסון סקוט קארד איילה שלו אופוס
מיקרומגס וולטר ניר רצ'קובסקי נהר ספרים
תשעת בני הדרקון כריס רוברסון אורי שגיא גרף
עקלתוני חולית בריאן הרברט וקווין אנדרסון ליאור בן דב עם עובד
גוף מארח סטפני מאייר ורד טוכטרמן אופוס

קטגוריית  הפנטסיה

שם היצירה שם המחבר שם המתרגם שם ההוצאה
חרש החורף טרי פראצ'ט יונתן בר קדמת עדן
אומה טרי פראצ'ט יונתן בר קדמת עדן
מת עד הלילה שרלין האריס הדר רובין קדמת עדן
סדרת פרסי ג'קסון והאולימפיים ריק ריירדן יעל אכמון גרף
הביריון של ארצ'ר דיאנה ויין ג'ונס יעל אכמון גרף
קורמיר אד גרינווד וג'ף גראב צפריר גרוסמן אופוס
המקבת האלוהית כריס פירסון צפריר גרוסמן אופוס
ענבר ודם מרגרט וויז יעל אכמון אופוס

קטגורית הספר המקורי

שם היצירה שם המחבר שם ההוצאה
לעיני השמש הזאת יורם נסלבסקי הוצאת פיתום
אדון בלומנטל והפיראט היהודי דניאל שלם ידיעות ספרים
הקרמפמפולים נעמי ר. עזר רימונים
רסיסי זכוכיות על מארג השפיות ריין גינסברג גוונים
מישורי הטבח אילן גוייכמן אסטרולוג ומשכל
המסע אל ממלכת אורידור מיכל אהרוני רגב הוצאת אריה ניר
רצח בדיוני ניר יניב ולביא תדהר הוצאת אודיסאה
גל עין יוסי הדס כתב
האיילה ויונק הדבש י. קמין קדמת עדן
צייר המלחמות אור גראור הוצאת טובי
החמישית של צ'ונג לוי יואב אבני כנרת זמורה ביתן

קטגוריית הסיפור המקורי

שם היצירה שם המחבר שם המגזין
אני זוכר את אלברטה והסוסים המעופפים רז גרינברג בלי פאניקה
מלאך אביב שנר בלי פאניקה
לקוח יואב לנדסמן בלי פאניקה
אנו, יצורי הלילה אייל פוזניאק בלי פאניקה
והנצח תומר נוימן בלי פאניקה
מוות לחופרים אופיר טושה-גפלה ynet
בין כנפי היונה יעל מיכאלי היה יהיה
והכל אמת לאמיתה יעל פורמן היה יהיה
ילד לא ממושמע גיא חסון היה יהיה
מאה ועשרים כללים בסיסיים לאנתרופולוג קרן לנדסמן היה יהיה
פרשת שנגרי-לה לביא תדהר היה יהיה
מעמקים קראתיך לילי דאי היה יהיה
צורה לך ניר יניב היה יהיה
דוקטור ווטסון ומר הולמס – או פרשת הקללה של בית פנינגטון ורד טוכטרמן היה יהיה
הלכתי לאיבוד, תכף אשוב רותם ברוכין היה יהיה
מעירות אופיר טושה-גפלה ספר אייקון
רוח גדולה באה עידו גנדל המימד העשירי גיליון 36
הזדמנות שניה עידו גנדל משאלה
גמל ושמו אדם סמית' עידו גנדל משאלה
הדים עידו גנדל מרקורי

5 תגובות »

רשימת מועמדים ראשונית לפרס גפן 2010

קטגוריית המד"ב
שם היצירה שם המחבר שם ההוצאה
ראיה עיוורת פיטר וואטס קדמת עדן
טאו אפס פול אנדרסון מובי דיק
נגע זר באט גלוגרס מובי דיק
המשרתים מייקל מרשל סמית מובי דיק
מבחר סיפורי אסימוב – כרך 1 אייזק אסימוב מובי דיק
אולימפוס חלק א דן סימונס אופוס
אולימפוס חלק ב דן סימונס אופוס
אנדר בגלות אורסון סקוט קארד אופוס
קטגוריית הפנטסיה
שם היצירה שם המחבר שם ההוצאה
חרש החורף טרי פראצ'ט קדמת עדן
אומה טרי פראצ'ט קדמת עדן
מת עד הלילה שרלין האריס קדמת עדן
תשעת בני הדרקון כריס רוברסון גרף
פרסי ג'קסון וקללת הטיטאן ריק ריירדן גרף
פרסי ג'קסון והקרב על המבוך ריק ריירדן גרף
פרסי ג'קסון ותקוות האולימפוס ריק ריירדן גרף
הביריון של ארצ'ר דיאנה ויין ג'ונס גרף
קורמיר אד גרינווד וג'ף גראב אופוס
גוף מארח סטפאני מאייר אופוס
המקבת האלוהית כריס פירסון אופוס
ענבר ודם מרגרט וויז אופוס
קטגורית הספר המקורי
שם היצירה שם המחבר שם ההוצאה
לעיני השמש הזאת יורם נסלבסקי הוצאת פיתום
אדון בלומנטל והפיראט היהודי דניאל שלם ידיעות ספרים
הקרמפמפולים נעמי ר. עזר רימונים
רסיסי זכוכיות על מארג השפיות ריין גינסברג גוונים
מישורי הטבח אילן גוייכמן אסטרולוג ומשכל
המסע אל ממלכת אורידור מיכל אהרוני רגב הוצאת אריה ניר
רצח בדיוני ניר יניב ולביא תדהר הוצאת אודיסאה
גל עין יוסי הדס כתב
האיילה ויונק הדבש י. קמין קדמת עדן
צייר המלחמות אור גראור הוצאת טובי
החמישית של צ'ונג יואב אבני כנרת זמורה ביתן
קטגוריית הסיפור המקורי
שם היצירה שם המחבר שם המגזין
עסק משפחתי: שלושה סיפורים על קצה המזלג מיכאל עומר בלי פאניקה
אני זוכר את אלברטה והסוסים המעופפים רז גרינברג בלי פאניקה
מלאך אביב שנר בלי פאניקה
לקוח יואב לנדסמן בלי פאניקה
אנו, יצורי הלילה אייל פוזניאק בלי פאניקה
והנצח תומר נוימן בלי פאניקה
מוות לחופרים אופיר טושה-גפלה ynet
בין כנפי היונה יעל מיכאלי היה יהיה
והכל אמת לאמיתה יעל פורמן היה יהיה
ילד לא ממושמע גיא חסון היה יהיה
מאה ועשרים כללים בסיסיים לאנתרופולוג קרן לנדסמן היה יהיה
פרשת שנגרי-לה לביא תדהר היה יהיה
מעמקים קראתיך לילי דאי היה יהיה
צורה לך ניר יניב היה יהיה
הלכתי לאיבוד, תכף אשוב רותם ברוכין היה יהיה
מעירות אופיר טושה-גפלה ספר אייקון
רוח גדולה באה עידו גנדל המימד העשירי                    גיליון 36
דוקטור ווטסון ומר הולמס – או פרשת הקללה של בית פנינגטון ורד טוכטרמן היה יהיה

הרשימה הסופית תתפרסם ב1.2.10 , עד אז אתם מוזמנים להעיר ולהציע מועמדים נוספים.


2 תגובות »

פרס גפן 2009: שלב א'

האגודה שמחה להכריז על פתיחת שלב א' של ההצבעה לקראת פרס גפן 2009. בתום שלב זה יקבעו חמשת המועמדים הסופיים בכל אחת מארבע הקטגוריות. המתמודדים שיזכו במספר ההצבעות המשוקלל הגבוה ביותר בכל אחת מן הקטגוריות יועמדו בשלב ב'.
בשלב ב' יוצגו חמשת המתמודדים שזכו בניקוד הגבוה ביותר בכל קטגוריה לבחירת מבקרי פסטיבל אייקון 2009.

מי רשאי להצביע?
בשלב א' זכאים להצביע אך ורק חברי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה. מי שאינו חבר באגודה, או שתוקף חברותו פג, אינו זכאי להצביע. מי שיצביע למרות שאינו חבר, או שחברותו אינה בתוקף ביום ההצבעה, הצבעתו תפסל ולא תכלל במנין הקולות.

עד מתי ניתן להצביע?
הצבעת שלב א' השנה תסתיים ביום 25 באפריל 2009 בשעה 23:59. הצבעות שיגיעו לאחר מועד זה יפסלו.

כיצד מצביעים?
לרשותכם עומד טופס הצבעה מקוון, כאשר בכל קטגוריה יש לסמן חמש (או פחות) מן היצירות המועדפות עליכם, ולדרג אותן בין אחת לחמש (אם בחרתם חמש), כאשר "אחת" הוא הדירוג הטוב ביותר, עבור היצירה המועדפת עליכם ביותר. ניתן, כאמור, לבחור פחות מחמישה פריטים בקטגוריה, ואז הדירוג הוא בהתאם. לדוגמא, אם בחרתי להצביע לשלושה ספרים בקטגוריה מסוימת, הדירוג שלי יהיה בין אחת לשלוש. אין חובה להצביע בכל הקטגוריות.

טופס שיסומנו בו יותר מחמש יצירות בקטגוריה מסוימת – יפסל. טופס בו לא ימולאו בו פרטי השולח המלאים (שם, שם משפחה ומספר חבר באגודה) יפסל. בטופס ניתן, אך לא חובה, להשאיר פרטי דוא"ל. פרטים אלה יאפשרו לכם לקבל העתק מן הטופס שמילאתם, לתיבת הדוא"ל שלכם. כך תוכלו לראות אם חלה בטופס טעות שגרמה לפסילתו, ובמקרה כזה לשלוח טופס חדש.


תגובה אחת »

רשימת המועמדים לשלב א' של פרס גפן לשנת 2009

להלן רשימת כל הספרים והסיפורים שהתפרסמו השנה וזכאים למועמדות לפי תקנון הפרס.
בקטגוריית ספר מד"ב מתורגם:
  • ארץ פלאות קשוחה וסוף העולם מאת הרוקי מורקמי, תרגום: עידית שורר, כתר בשיתוף כנרת זמורה ביתן
  • בן אלמוות מאת רוג'ר זילאזני, תרגום: רז גרינברג, מובי דיק
  • לוחמת עלומה מאת כריס וודינג, תרגום: יונתן בר, קדמת עדן
  • נגע זר מאת באט גלוגר, תרגום: אליזבט וויגל, מובי דיק
  • פרחי ריק מאת מייקל סוונוויק, תרגום: יונתן בר, קדמת עדן
  • הדרך מאת קורמאק מקארתי, תרגום: אמיר צוקרמן, מודן
  • אחד משלנו מאת מייקל מרשל סמית, תרגום: רז גרינברג, מובי דיק
בקטגוריית ספר פנטסיה מתורגם:
  • אבן הדמעות: חוק הקוסמים השני מאת טרי גודקינד, תרגום: רמי שלהבת, ינשוף ומובי דיק
  • מוות לסירוגין מאת ז'וז'ה סאראמאגו, תרגום: מרים טבעון, הספריה החדשה
  • כובע מלא שמיים מאת טרי פראצ'ט, תרגום: יונתן בר, קדמת עדן
  • ילדי הורין מאת ג'.ר.ר. טולקין, תרגום: עמנואל לוטם, זמורה ביתן
  • דברים שבירים מאת ניל גיימן, תרגום: ורד טוכטרמן, אופוס
  • החדקרן האחרון מאת פיטר ס.ביגל, תרגום: רון פוקס, הקיבוץ המאוחד
  • מלחמות האלים: עמק צל, טנטרס מאת סקוט סיינסין, תרגום: צפריר גרוסמן, אופוס
  • מלחמות האלים: מי מצולות מאת טרוי דאנינג, תרגום: צפריר גרוסמן, אופוס
  • רומח הדרקון – טרילוגיית כוהנת האופל: ענבר ואפר, ענבר וברזל מאת מרגרט וויס, תרגום: יעל אכמון, אופוס
  • פרמן מאת סם סוואג', תרגום: ארז אשרוב, כנרת זמורה-ביתן
  • פארק הירח מאת ברט איסטון אליס, תרגום: רונית ליברמנש, בבל
  • מעשיות בידל הפייטן מאת ג'יי.קיי רולינג, תרגום: גילי בר-הלל סמו, ידיעות ספרים
  • ילדי המנורה: הג'ינית הכחולה מבבל מאת פיליפ ב' קר, תרגום: אורי בלסם, מטר
  • מנהרות הדמים מאת דארן שאן, תרגום: שרון רצהבי, כנרת
  • דיבורי דרקונים מאת פטרישיה ק. רידי, תרגום: תמר ביסטריצר, אופוס
  • בין-עולם מאת ניל גיימן ומייקל ריבס, תרגום: ורד טוכטרמן, אופוס
  • פרסי ג'קסון וים המפלצות מאת ריק ריירדן, תרגום: יעל אכמון, גרף
  • אלים משתוללים מאת מארי פיליפס, תרגום: גיא הרלינג, מודן
  • לב של דיו מאת קורנליה פונקה, תרגום: חנה לבנת, כנרת זמורה- ביתן דביר
  • השטן מאוהב מאת ז'אק קזוט, תרגום: מיכה פרנקל, נהר ספרים
בקטגוריית סיפור המקור:
  • אוגנדה מאת לביא תדהר, חלומות באספמיה – גיליון 19
  • עיר הולכת, עיר באה מאת ניר יניב, חלומות באספמיה – גיליון 19
  • הרכבת לתל אביב מאת עידו גנדל, חלומות באספמיה – גיליון 19
  • חומת לוד מאת אמיר גוטפרוינד, חלומות באספמיה – גיליון 19
  • חור בלבנה מאת ברק בן אור, בלי פאניקה
  • בלדה לחובש מאת קרן לנדסמן, בלי פאניקה
  • גרטרוד בישלה דייסה מאת יעל פורמן, בלי פאניקה
  • כוכב ציפור האש מאת יעל מיכאלי, בלי פאניקה
  • מחשבות באפלה מאת קרן לנדסמן, המימד העשירי – גיליון 34
  • שינוי קל לטובה מאת חגי אברבוך, אתר האגודה
  • שיעורי בית מאת גיא חסון, חלומות באספמיה – גיליון 20
  • דרשת האש מאת לביא תדהר, חלומות באספמיה – גיליון 20
  • מעשה בחלום מאת חגי אברבוך, חלומות באספמיה – גיליון 20
  • אף אחד לא מתגעגע מאת יהונתן זילבר, חלומות באספמיה – גיליון 20
  • ציפור הניווט מאת הגר ינאי, חלומות באספמיה – גיליון 20
  • מוחות מאת עידו גנדל, מרקורי – גיליון 9
  • כשאינך יכול ללכת הלאה מאת רז גרינברג, מרקורי – גיליון 9
  • אמא של חייל מאת לאורה הדס, מרקורי – גיליון 10
  • מניעים נסתרים מאת עידו גנדל,  מרקורי – גיליון 11
  • הדים מאת עידו גנדל, מרקורי – גיליון 12
  • נרדמת מאת הדר רייזמן, מרקורי – גיליון 12
  • ברית עולם מאת לביא תדהר, פנטסיה 2000 – גיליון 45
  • עושה שלום במרומיו מאת יבשם עזגד, פנטסיה 2000 – גיליון 45
  • שרדלו מאת עידו גנדל, פנטסיה 2000 – גיליון 45
  • הם היו מוכרחים לעבור מאת שמעון אדף, פנטסיה 2000 – גיליון 45
  • סוף דבר מאת ניר יניב, פנטסיה 2000 – גיליון 45
בקטגוריית ספר המקור:
  • אסירי הנבואות: תחיית האגדות מאת אילן גוייכמן, אסטרולוג ומשכל
  • הידרומניה מאת אסף גברון, זמורה-ביתן
  • הכפיל הוירטואלי מאת משה מנשהאוף, כתב הוצאה לאור
  • מלחמת 90 הדקות מאת איתי מאירסון, ידיעות ספרים
  • אסירי הנבואות: מגן הלהט מאת אילן גוייכמן, אסטרולוג ומשכל


3 תגובות »