שלב א | פרס גפן - Part 2

על הפרס » עמוס גפן ז"ל » אתר אגודה ישראלית למד"ב ולפנטסיה » English » ברוכים הבאים »

פוסטים בנושא שלב א

ההצבעה לשלב א' של פרס גפן 2013

טופס ההצבעה לשלב הראשון בפרס גפן עלה.
אתם מוזמנים לבחור מבין הזכאים למועמדות את העולים לשלב הסופי.

בין המצביעים תתקיים הגרלה, ושני הזוכים בה יוכלו לבחור באחד משני הפרסים: כרטיס לשני המושבים בכנס בידיון, או כרטיסייה של שלושה ניקובים בפסטיבל אייקון.

מי רשאי להצביע?

בשלב א' זכאים להצביע אך ורק חברי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה. מי שאינו חבר באגודה, או שתוקף חברותו פג, אינו זכאי להצביע. מי שיצביע למרות שאינו חבר, או שחברותו אינה בתוקף ביום ההצבעה, הצבעתו תפסל ולא תכלל במנין הקולות.

עד מתי ניתן להצביע?

הצבעת שלב א' השנה תסתיים ביום 4 באפריל בשעה 23:59. הצבעות שיגיעו לאחר מועד זה יפסלו.

כיצד מצביעים?

לרשותכם עומד טופס הצבעה מקוון, כאשר בכל קטגוריה יש לסמן חמש (או פחות) מן היצירות המועדפות עליכם, ולדרג אותן. ניתן, כאמור, לבחור פחות מחמישה פריטים בקטגוריה, ואז הדירוג הוא בהתאם. לדוגמא, אם בחרתי להצביע לשלושה ספרים בקטגוריה מסוימת, הדירוג שלי יהיה בין אחת לשלוש. אין חובה להצביע בכל הקטגוריות.

טופס שיסומנו בו יותר מחמש יצירות בקטגוריה מסוימת – יפסל. טופס בו לא ימולאו בו פרטי השולח המלאים (שם, שם משפחה ומספר חבר באגודה) יפסל. טופס שיבחר בו מועמד כלשהו ליותר ממקום אחד – יפסל.
בטופס ניתן, אך לא חובה, להשאיר פרטי דוא"ל. פרטים אלה יאפשרו לכם לקבל העתק מן הטופס שמילאתם, לתיבת הדוא"ל שלכם. כך תוכלו לראות אם חלה בטופס טעות שגרמה לפסילתו, ובמקרה כזה לשלוח טופס חדש. בימים הראשונים יתכן שהשליחה תתעכב.
בטופס החדש יש לציין בהערות שהטופס הקודם של אותו מצביע בטל.

טופס להצבעה

The form טופס להצבעה is no longer accepting responses.

Try contacting the owner of the form if you think this is a mistake.

הטופס ירד, אך למען שימור ידע לנוחיותכם רשימת הזכאים למועמדות


5 תגובות »

רשימת הזכאים למועמדות לגפן שנת 2013 לבחינת הציבור

לפני פתיחת ההצבעה של שלב א' אנחנו מציגים בפניכם את רשימת הזכאים למועמדות לפרס גפן.
אתם מוזמנים להתעדכן בספרים והסיפורים שפורסמו בשנת 2012 ובנוסף, אם טעינו או שפספסנו ספר זה או אחר – לספר לנו על כך כאן בתגובות.
להזכירכם, מדובר על ספרים וסיפורים שיצאו בשנת 2012 בלבד.
הרשימה הסופית תתפרסם ב1 במרץ.

 

ספר מקור

הזמן השבור/ אריאלה בנקיר
השדים מרחוב אגריפס/ חגי דגן
עלמא/ רוני אשכול
כשהמתים חזרו/ אילן שיינפלד
אבקה צהובה/ חנה אוליאל
ייעודו של דן/ כרמית גלבוע
ערים של מטה/ שמעון אדף
סוסית/ לאה איני
אמרלד ילדת-פיות – פריחתה של רוז/ אשכר ארבליך-בריפמן
חרב וכתר הדרום/ יניב בז'רנו
ציידי הערפדים / ברי פריגת
אצבעות של פסנתרן / יהלי סובול
הכנפיים של הנלי / אשכר ארבליך-בריפמן
החווה המסתורית / ליאת רוטנר

סיפור מקור

ריח של בית / ורד טוכטרמן (היׂה יהיה)
פזמון לפרדוקס / לילי דאי (היׂה יהיה)
הכוכב האחרון / יוסף מלר (היׂה יהיה)
הבת שלה / יעל פורמן (היׂה יהיה)
נולה / עדו סקולובסקי (היׂה יהיה)
יאגה / קרן לנדסמן (היׂה יהיה)
עד בלי ירח / נגה פרנקל (היׂה יהיה)
מיכאל / זיו קיטרו (היׂה יהיה)
הפוך, לקחת / רותם ברוכין (היׂה יהיה)
שמונה דקור / יואב אבני (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
גן עדן לחוטאים / יוסף מלר (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
מזכרת / יעל פורמן (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
אינסוף-3 / ורד טוכטרמן (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
אחרי המבול / ברק שגיא (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
מסע שורשים / נגה פרנקל (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
הלאה / אהוד מימון (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
תלחצי! / קרן לנדסמן (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
דסטיני / רותם ברוכין (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
אלפא פאראדיי / הילה בניוביץ'-הופמן (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
תלס / יונתן יובל (בלי פאניקה)
זימון / דניאל פידלמן (בלי פאניקה)
אביר היגון של הלילה / ראובן איפרגן (בלי פאניקה)
הרווח שבין השורות / ברק שגיא (בלי פאניקה)
המפלצת / סלין אסייג (בלי פאניקה)
מוריד הגשם / יעל פורמן (לפריקון 3)

ספר מד"ב מתורגם

שנת המבול/ מרגרט אטווד
מגדל הזכוכית / רוברט סילברברג
מחשבות נסתרות/ גיא חסון
אחי לנשק / סטיבן פרספילד
22/11/63 / סטיבן קינג
זמנים מופלאים / קארן תומפסון ווקר


ספר פנטזיה מתורגם

הנערה עם רגלי הזכוכית/ אלן שו
הרוקי מורקמי/ 1Q84
באר האלוהות/ ברנדון סנדרסון
גיבור העידנים/ ברנדון סנדרסון
מקום לעוף בו/ צ'רלס דה לינט
ריקוד עם דרקונים א'+ב'/ ג'ורג' מרטין
מקדש הרוחות חלק א'+ב'/ טרי גודקינד
אברהם לינקולן צייד ערפדים/ ס'ת גראהם סמית'
מאהב מהאופל/ ג'יי.אר. וורד
ליל כל המכשפות/ דברה הרקנס
ציידת הלילה/ ג'נין פרוסט
לילות לבנים/ ג'נין פרוסט
קרקס החלומות/ ארין מורגנסטרן
המכשפה/ מארי נדיאיי
קורות קונאן הברברי – כרך א' / רוברט אי. האוורד
גורל הזאב הלבן/ מייקל מורקוק
ארמון חצות / קרלוס רואיס סאפון
אשת הטיגריס / טאה אוברכט
השמורה הקסומה / ג'יין אן קרנץ
השעה ה-13 / ריצ'רד דויטש
זיכרונותיו של דורבן / אלן מבנקו
צעיף הפשתן / פו סונג-לינג
קארמה דפוקה / דוד ספיר
קין / ז'וזה סאראמאגו
שנות השפע / צ'אן קון-צ'ונג
שפירית בענבר / דיאנה גבלדון
מוכר האתמולים / ז'וזה אדוארדו אגואלוזה
הסיפורים הגנוזים / קארל צ'אפק
אקבדורה / מיקלה מורג'ה
החיפוש אחר תיבת נוח / בויד מוריסון
קיפאון סופני / לינקולן צ'יילד

ספר נוער מתורגם

עיר של זכוכית/ קסנדרה קלייר
עיר של אפר/ קסנדרה קלייר
נער, דרקון/ צ'רלס דה לינט
שומרת הדרקונים/ קרול וילקינסון
מפוצלים/ ורוניקה רות
עורבני חקיין/ סוזן קולינס
המעון של מיס פרגרין לילדים משונים/ רנסום ריגס
הבוגד : הסודות של ניקולס פלמל בן האלמוות 5/ מייקל סקוט
ווקס- קורות קצעולם 6/ פול סטיוארט וכריס רידל
ארץ הצללים/ אליסון נואל
שומרי ההיסטוריה-ראשית הסערה/ דמיאן דיבן
בת העשן והעצם/ לייני טיילור
הירושה/ כריסטופר פאוליני
צל הנחש/ ריק ריידן
כוחה של מס' שש/ פיטקוס לור
אינקרסרון + סאפיק/ קתרין פישר
ספטימוס היפ: סירנא (ספר חמישי )/ סייג' אנג'י
היילו/ זיזו קורדר
תחת שמי האש/ ורוניקה רוסי
אוקסה פולק 1 – התקווה האחרונה/ סנדרין וולף ואן פלישוטה
אוסקה פולק 2 – יער התועים/ סנדרין וולף ואן פלישוטה
אריק רקס ופיות הזעם/ קאזה קינגסלי
מלאכים באפלה/ בקה פיצפטריק
אלכס ריידר 3 – אי השלד/ אנתוני הורוביץ
הזאבים של גרייס  3 נצח/ מגי סטיווטר
חום/ די שולמן
אות אתנה / ריק ריירדן
הכוחות האפלים מכל: זימון/ קלי ארמסטרונג
איגריין האמיצה / קורנליה פונקה
הגן הכימי – הקמילה / לורן דסטפנו
ספינת האם / מרטין ליכט ואיילה ניל
הבחירה / אלי קונדי
מוות של דיו / קורנליה פונקה
בית הלילה : נבחרת / פ"ק קאסט וכריסטין קאסט
תיכון לילה / סי ג'יי דוהרטי


10 תגובות »

ההצבעה לשלב א' של פרס גפן

טופס ההצבעה לשלב הראשון בפרס גפן עלה, לחצו כאן על-מנת להצביע.


אין תגובות »

רשימת זכאים למועמדות לפרס גפן 2010

קטגוריית המד"ב

שם היצירה

שם המחבר שם המתרגם שם ההוצאה
ראיה עיוורת פיטר וואטס חגי אברבוך קדמת עדן
טאו אפס פול אנדרסון רז גרינברג מובי דיק
נגע זר באט גלוגר אליזבת וייגל
המשרתים מייקל מרשל סמית עומר כביר
כתבי אייזק אסימוב – כרך 1 אייזק אסימוב רמי שלהבת
אולימפוס דן סימונס אהוד מיימון אופוס
אנדר בגלות אורסון סקוט קארד איילה שלו אופוס
מיקרומגס וולטר ניר רצ'קובסקי נהר ספרים
תשעת בני הדרקון כריס רוברסון אורי שגיא גרף
עקלתוני חולית בריאן הרברט וקווין אנדרסון ליאור בן דב עם עובד
גוף מארח סטפני מאייר ורד טוכטרמן אופוס

קטגוריית  הפנטסיה

שם היצירה שם המחבר שם המתרגם שם ההוצאה
חרש החורף טרי פראצ'ט יונתן בר קדמת עדן
אומה טרי פראצ'ט יונתן בר קדמת עדן
מת עד הלילה שרלין האריס הדר רובין קדמת עדן
סדרת פרסי ג'קסון והאולימפיים ריק ריירדן יעל אכמון גרף
הביריון של ארצ'ר דיאנה ויין ג'ונס יעל אכמון גרף
קורמיר אד גרינווד וג'ף גראב צפריר גרוסמן אופוס
המקבת האלוהית כריס פירסון צפריר גרוסמן אופוס
ענבר ודם מרגרט וויז יעל אכמון אופוס

קטגורית הספר המקורי

שם היצירה שם המחבר שם ההוצאה
לעיני השמש הזאת יורם נסלבסקי הוצאת פיתום
אדון בלומנטל והפיראט היהודי דניאל שלם ידיעות ספרים
הקרמפמפולים נעמי ר. עזר רימונים
רסיסי זכוכיות על מארג השפיות ריין גינסברג גוונים
מישורי הטבח אילן גוייכמן אסטרולוג ומשכל
המסע אל ממלכת אורידור מיכל אהרוני רגב הוצאת אריה ניר
רצח בדיוני ניר יניב ולביא תדהר הוצאת אודיסאה
גל עין יוסי הדס כתב
האיילה ויונק הדבש י. קמין קדמת עדן
צייר המלחמות אור גראור הוצאת טובי
החמישית של צ'ונג לוי יואב אבני כנרת זמורה ביתן

קטגוריית הסיפור המקורי

שם היצירה שם המחבר שם המגזין
אני זוכר את אלברטה והסוסים המעופפים רז גרינברג בלי פאניקה
מלאך אביב שנר בלי פאניקה
לקוח יואב לנדסמן בלי פאניקה
אנו, יצורי הלילה אייל פוזניאק בלי פאניקה
והנצח תומר נוימן בלי פאניקה
מוות לחופרים אופיר טושה-גפלה ynet
בין כנפי היונה יעל מיכאלי היה יהיה
והכל אמת לאמיתה יעל פורמן היה יהיה
ילד לא ממושמע גיא חסון היה יהיה
מאה ועשרים כללים בסיסיים לאנתרופולוג קרן לנדסמן היה יהיה
פרשת שנגרי-לה לביא תדהר היה יהיה
מעמקים קראתיך לילי דאי היה יהיה
צורה לך ניר יניב היה יהיה
דוקטור ווטסון ומר הולמס – או פרשת הקללה של בית פנינגטון ורד טוכטרמן היה יהיה
הלכתי לאיבוד, תכף אשוב רותם ברוכין היה יהיה
מעירות אופיר טושה-גפלה ספר אייקון
רוח גדולה באה עידו גנדל המימד העשירי גיליון 36
הזדמנות שניה עידו גנדל משאלה
גמל ושמו אדם סמית' עידו גנדל משאלה
הדים עידו גנדל מרקורי

5 תגובות »

רשימת מועמדים ראשונית לפרס גפן 2010

קטגוריית המד"ב
שם היצירה שם המחבר שם ההוצאה
ראיה עיוורת פיטר וואטס קדמת עדן
טאו אפס פול אנדרסון מובי דיק
נגע זר באט גלוגרס מובי דיק
המשרתים מייקל מרשל סמית מובי דיק
מבחר סיפורי אסימוב – כרך 1 אייזק אסימוב מובי דיק
אולימפוס חלק א דן סימונס אופוס
אולימפוס חלק ב דן סימונס אופוס
אנדר בגלות אורסון סקוט קארד אופוס
קטגוריית הפנטסיה
שם היצירה שם המחבר שם ההוצאה
חרש החורף טרי פראצ'ט קדמת עדן
אומה טרי פראצ'ט קדמת עדן
מת עד הלילה שרלין האריס קדמת עדן
תשעת בני הדרקון כריס רוברסון גרף
פרסי ג'קסון וקללת הטיטאן ריק ריירדן גרף
פרסי ג'קסון והקרב על המבוך ריק ריירדן גרף
פרסי ג'קסון ותקוות האולימפוס ריק ריירדן גרף
הביריון של ארצ'ר דיאנה ויין ג'ונס גרף
קורמיר אד גרינווד וג'ף גראב אופוס
גוף מארח סטפאני מאייר אופוס
המקבת האלוהית כריס פירסון אופוס
ענבר ודם מרגרט וויז אופוס
קטגורית הספר המקורי
שם היצירה שם המחבר שם ההוצאה
לעיני השמש הזאת יורם נסלבסקי הוצאת פיתום
אדון בלומנטל והפיראט היהודי דניאל שלם ידיעות ספרים
הקרמפמפולים נעמי ר. עזר רימונים
רסיסי זכוכיות על מארג השפיות ריין גינסברג גוונים
מישורי הטבח אילן גוייכמן אסטרולוג ומשכל
המסע אל ממלכת אורידור מיכל אהרוני רגב הוצאת אריה ניר
רצח בדיוני ניר יניב ולביא תדהר הוצאת אודיסאה
גל עין יוסי הדס כתב
האיילה ויונק הדבש י. קמין קדמת עדן
צייר המלחמות אור גראור הוצאת טובי
החמישית של צ'ונג יואב אבני כנרת זמורה ביתן
קטגוריית הסיפור המקורי
שם היצירה שם המחבר שם המגזין
עסק משפחתי: שלושה סיפורים על קצה המזלג מיכאל עומר בלי פאניקה
אני זוכר את אלברטה והסוסים המעופפים רז גרינברג בלי פאניקה
מלאך אביב שנר בלי פאניקה
לקוח יואב לנדסמן בלי פאניקה
אנו, יצורי הלילה אייל פוזניאק בלי פאניקה
והנצח תומר נוימן בלי פאניקה
מוות לחופרים אופיר טושה-גפלה ynet
בין כנפי היונה יעל מיכאלי היה יהיה
והכל אמת לאמיתה יעל פורמן היה יהיה
ילד לא ממושמע גיא חסון היה יהיה
מאה ועשרים כללים בסיסיים לאנתרופולוג קרן לנדסמן היה יהיה
פרשת שנגרי-לה לביא תדהר היה יהיה
מעמקים קראתיך לילי דאי היה יהיה
צורה לך ניר יניב היה יהיה
הלכתי לאיבוד, תכף אשוב רותם ברוכין היה יהיה
מעירות אופיר טושה-גפלה ספר אייקון
רוח גדולה באה עידו גנדל המימד העשירי                    גיליון 36
דוקטור ווטסון ומר הולמס – או פרשת הקללה של בית פנינגטון ורד טוכטרמן היה יהיה

הרשימה הסופית תתפרסם ב1.2.10 , עד אז אתם מוזמנים להעיר ולהציע מועמדים נוספים.


2 תגובות »

פרס גפן 2009: שלב א'

האגודה שמחה להכריז על פתיחת שלב א' של ההצבעה לקראת פרס גפן 2009. בתום שלב זה יקבעו חמשת המועמדים הסופיים בכל אחת מארבע הקטגוריות. המתמודדים שיזכו במספר ההצבעות המשוקלל הגבוה ביותר בכל אחת מן הקטגוריות יועמדו בשלב ב'.
בשלב ב' יוצגו חמשת המתמודדים שזכו בניקוד הגבוה ביותר בכל קטגוריה לבחירת מבקרי פסטיבל אייקון 2009.

מי רשאי להצביע?
בשלב א' זכאים להצביע אך ורק חברי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה. מי שאינו חבר באגודה, או שתוקף חברותו פג, אינו זכאי להצביע. מי שיצביע למרות שאינו חבר, או שחברותו אינה בתוקף ביום ההצבעה, הצבעתו תפסל ולא תכלל במנין הקולות.

עד מתי ניתן להצביע?
הצבעת שלב א' השנה תסתיים ביום 25 באפריל 2009 בשעה 23:59. הצבעות שיגיעו לאחר מועד זה יפסלו.

כיצד מצביעים?
לרשותכם עומד טופס הצבעה מקוון, כאשר בכל קטגוריה יש לסמן חמש (או פחות) מן היצירות המועדפות עליכם, ולדרג אותן בין אחת לחמש (אם בחרתם חמש), כאשר "אחת" הוא הדירוג הטוב ביותר, עבור היצירה המועדפת עליכם ביותר. ניתן, כאמור, לבחור פחות מחמישה פריטים בקטגוריה, ואז הדירוג הוא בהתאם. לדוגמא, אם בחרתי להצביע לשלושה ספרים בקטגוריה מסוימת, הדירוג שלי יהיה בין אחת לשלוש. אין חובה להצביע בכל הקטגוריות.

טופס שיסומנו בו יותר מחמש יצירות בקטגוריה מסוימת – יפסל. טופס בו לא ימולאו בו פרטי השולח המלאים (שם, שם משפחה ומספר חבר באגודה) יפסל. בטופס ניתן, אך לא חובה, להשאיר פרטי דוא"ל. פרטים אלה יאפשרו לכם לקבל העתק מן הטופס שמילאתם, לתיבת הדוא"ל שלכם. כך תוכלו לראות אם חלה בטופס טעות שגרמה לפסילתו, ובמקרה כזה לשלוח טופס חדש.


תגובה אחת »

רשימת המועמדים לשלב א' של פרס גפן לשנת 2009

להלן רשימת כל הספרים והסיפורים שהתפרסמו השנה וזכאים למועמדות לפי תקנון הפרס.
בקטגוריית ספר מד"ב מתורגם:
  • ארץ פלאות קשוחה וסוף העולם מאת הרוקי מורקמי, תרגום: עידית שורר, כתר בשיתוף כנרת זמורה ביתן
  • בן אלמוות מאת רוג'ר זילאזני, תרגום: רז גרינברג, מובי דיק
  • לוחמת עלומה מאת כריס וודינג, תרגום: יונתן בר, קדמת עדן
  • נגע זר מאת באט גלוגר, תרגום: אליזבט וויגל, מובי דיק
  • פרחי ריק מאת מייקל סוונוויק, תרגום: יונתן בר, קדמת עדן
  • הדרך מאת קורמאק מקארתי, תרגום: אמיר צוקרמן, מודן
  • אחד משלנו מאת מייקל מרשל סמית, תרגום: רז גרינברג, מובי דיק
בקטגוריית ספר פנטסיה מתורגם:
  • אבן הדמעות: חוק הקוסמים השני מאת טרי גודקינד, תרגום: רמי שלהבת, ינשוף ומובי דיק
  • מוות לסירוגין מאת ז'וז'ה סאראמאגו, תרגום: מרים טבעון, הספריה החדשה
  • כובע מלא שמיים מאת טרי פראצ'ט, תרגום: יונתן בר, קדמת עדן
  • ילדי הורין מאת ג'.ר.ר. טולקין, תרגום: עמנואל לוטם, זמורה ביתן
  • דברים שבירים מאת ניל גיימן, תרגום: ורד טוכטרמן, אופוס
  • החדקרן האחרון מאת פיטר ס.ביגל, תרגום: רון פוקס, הקיבוץ המאוחד
  • מלחמות האלים: עמק צל, טנטרס מאת סקוט סיינסין, תרגום: צפריר גרוסמן, אופוס
  • מלחמות האלים: מי מצולות מאת טרוי דאנינג, תרגום: צפריר גרוסמן, אופוס
  • רומח הדרקון – טרילוגיית כוהנת האופל: ענבר ואפר, ענבר וברזל מאת מרגרט וויס, תרגום: יעל אכמון, אופוס
  • פרמן מאת סם סוואג', תרגום: ארז אשרוב, כנרת זמורה-ביתן
  • פארק הירח מאת ברט איסטון אליס, תרגום: רונית ליברמנש, בבל
  • מעשיות בידל הפייטן מאת ג'יי.קיי רולינג, תרגום: גילי בר-הלל סמו, ידיעות ספרים
  • ילדי המנורה: הג'ינית הכחולה מבבל מאת פיליפ ב' קר, תרגום: אורי בלסם, מטר
  • מנהרות הדמים מאת דארן שאן, תרגום: שרון רצהבי, כנרת
  • דיבורי דרקונים מאת פטרישיה ק. רידי, תרגום: תמר ביסטריצר, אופוס
  • בין-עולם מאת ניל גיימן ומייקל ריבס, תרגום: ורד טוכטרמן, אופוס
  • פרסי ג'קסון וים המפלצות מאת ריק ריירדן, תרגום: יעל אכמון, גרף
  • אלים משתוללים מאת מארי פיליפס, תרגום: גיא הרלינג, מודן
  • לב של דיו מאת קורנליה פונקה, תרגום: חנה לבנת, כנרת זמורה- ביתן דביר
  • השטן מאוהב מאת ז'אק קזוט, תרגום: מיכה פרנקל, נהר ספרים
בקטגוריית סיפור המקור:
  • אוגנדה מאת לביא תדהר, חלומות באספמיה – גיליון 19
  • עיר הולכת, עיר באה מאת ניר יניב, חלומות באספמיה – גיליון 19
  • הרכבת לתל אביב מאת עידו גנדל, חלומות באספמיה – גיליון 19
  • חומת לוד מאת אמיר גוטפרוינד, חלומות באספמיה – גיליון 19
  • חור בלבנה מאת ברק בן אור, בלי פאניקה
  • בלדה לחובש מאת קרן לנדסמן, בלי פאניקה
  • גרטרוד בישלה דייסה מאת יעל פורמן, בלי פאניקה
  • כוכב ציפור האש מאת יעל מיכאלי, בלי פאניקה
  • מחשבות באפלה מאת קרן לנדסמן, המימד העשירי – גיליון 34
  • שינוי קל לטובה מאת חגי אברבוך, אתר האגודה
  • שיעורי בית מאת גיא חסון, חלומות באספמיה – גיליון 20
  • דרשת האש מאת לביא תדהר, חלומות באספמיה – גיליון 20
  • מעשה בחלום מאת חגי אברבוך, חלומות באספמיה – גיליון 20
  • אף אחד לא מתגעגע מאת יהונתן זילבר, חלומות באספמיה – גיליון 20
  • ציפור הניווט מאת הגר ינאי, חלומות באספמיה – גיליון 20
  • מוחות מאת עידו גנדל, מרקורי – גיליון 9
  • כשאינך יכול ללכת הלאה מאת רז גרינברג, מרקורי – גיליון 9
  • אמא של חייל מאת לאורה הדס, מרקורי – גיליון 10
  • מניעים נסתרים מאת עידו גנדל,  מרקורי – גיליון 11
  • הדים מאת עידו גנדל, מרקורי – גיליון 12
  • נרדמת מאת הדר רייזמן, מרקורי – גיליון 12
  • ברית עולם מאת לביא תדהר, פנטסיה 2000 – גיליון 45
  • עושה שלום במרומיו מאת יבשם עזגד, פנטסיה 2000 – גיליון 45
  • שרדלו מאת עידו גנדל, פנטסיה 2000 – גיליון 45
  • הם היו מוכרחים לעבור מאת שמעון אדף, פנטסיה 2000 – גיליון 45
  • סוף דבר מאת ניר יניב, פנטסיה 2000 – גיליון 45
בקטגוריית ספר המקור:
  • אסירי הנבואות: תחיית האגדות מאת אילן גוייכמן, אסטרולוג ומשכל
  • הידרומניה מאת אסף גברון, זמורה-ביתן
  • הכפיל הוירטואלי מאת משה מנשהאוף, כתב הוצאה לאור
  • מלחמת 90 הדקות מאת איתי מאירסון, ידיעות ספרים
  • אסירי הנבואות: מגן הלהט מאת אילן גוייכמן, אסטרולוג ומשכל


3 תגובות »

החלה הצבעה לשלב א' של פרס גפן

להלן קישור לטופס ההצבעה לשלב א' של פרס גפן לשנת 2008.

אנו מזכירים כי בשלב זה זכאים להצביע בכל שש הקטגוריות רק חברי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה. לקטגורית התרגום בלבד רשאים להצביע גם חברי אגודת המתרגמים.

עכשיו למה אתם מחכים? לכו להצביע!

_____

עדכון: ההצבעה נגמרה, העולים לשלב ב' יפורסמו בקרוב


אין תגובות »

רשימת הזכאים למועמדות לשנת 2008

להלן רשימת הזכאים למועמדות לפרס גפן לשנת 2008. הרשימה נסגרה

ספר המדע הבדיוני המתורגם הטוב ביותר לשנת 2008
איגוד השוטרים היידיים / מייקל שייבון (תרגום: משה רון; הוצאת עם עובד)
איליום / דן סימונס (תרגום: אהוד מימון; הוצאת אופוס)
אני האגדה / ריצ'רד מתיסון (תרגום: יעל ענבר; הוצאת ינשוף)
אש על פני תהום / ורנור וינג'י (תרגום: רחביה ברמן; הוצאת ינשוף בשיתוף כתר)
הלאה / מייקל קרייטון (תרגום: עמנואל לוטם; הוצאת מעריב)
ילדי הגולם / ג'ון וינדהם (תרגום: יונתן בר; הוצאת קדמת עדן)
לא יותר מיום יומיים / טוני ויגוריטו (תרגום: ורד טוכטרמן; הוצאת אופוס)
מלחמת העולם Z / מקס ברוקס (תרגום: אסף כהן; הוצאת ידיעות ספרים)
מסע אל שלושה עולמות / קורדווינר סמית (תרגום: יונתן בר; הוצאת קדמת עדן)
סופו של מיסטר Y / סקרלט תומס (תרגום: ג'וד שבא; הוצאת ידיעות ספרים)
שפת אם / סוזט היידן אלגין (תרגום: חגי אברבוך; הוצאת קדמת עדן)

ספר הפנטסיה המתורגם הטוב ביותר לשנת 2008
בני החורין הקטנים / טרי פראצ'ט (תרגום: יונתן בר; הוצאת קדמת עדן)
גני הירח / סטיבן אריקסון (תרגום: דסי אלבר; הוצאת כוכבי כסף)
דרקון הוד מלכותו / נעמי נוביק (תרגום: אורי שגיא; הוצאת גרף)
דרקונים של מעמקי הגמדים / מרגרט וייס וטרייסי היקמן (תרגום: צפריר גרוסמן; הוצאת אופוס)
הפולשים / מייקל מרשל (תרגום: ציפי אלנבוגן; הוצאת ינשוף)
טרילוגיית האיש הזהוב: גורלו של ליצן / רובין הוב (תרגום: אילה שלו; הוצאת אופוס)
ממלכות נשכחות: אלמינסטר – דרכו של קוסם / אד גרינווד (תרגום: צפריר גרוסמן; הוצאת אופוס)
ממלכות נשכחות: מסע אל השחר / ר. א. סלבטורה (תרגום: אורי שגיא; הוצאת אופוס)
סיפורי האוטורי: נוגה הירח / הרן ליאן (תרגום: ג'וד שבא; הוצאת כנרת)
סיפורי האוטורי: צריחת האנפה / הרן ליאן (תרגום: ג'וד שבא; הוצאת כנרת)
ספר השמות / ג'יל גרגורי וקארן טינטורי (תרגום: טל ארצי; הוצאת מודן)
קופסא בצורת לב / ג'ו היל (תרגום: שרון בן-דוד; הוצאת אריה ניר)
רומח הדרקון: נבחרי האלים / כריס פירסון (תרגום: צפריר גרוסמן; הוצאת אופוס)
שלושה ימים עד-דלא-היה / טים פאוורס (תרגום: ורד טוכטרמן; הוצאת אופוס)

ספר הפנטסיה או המד"ב המתורגם לילדים ונוער הטוב ביותר לשנת 2008
אקדמיה לנסיכות / שנון הייל (תרגום: עידית שורר; הוצאת כתר)
ארטמיס פאול: המזימה של אופאל / אואן קולפר (תרגום: עפרה אביגד; הוצאת כנרת)
ארתור והעיר האסורה / לוק בסון (תרגום: ריבה מאנה הוצאת כנרת)
בעקבות עלילות ספיידרוויק: שירת הנחלילית / טוני דיטרליצי והולי בלק (תרגום: אורי בלסם; הוצאת מטר)
דברי ימי האופל: טורף הנשמות / מישל פייבר (תרגום: עמירה שגב; הוצאת כתר)
דמדומים / סטפני מאייר (תרגום: רחל אהרוני; הוצאת ספריית הפועלים והקיבוץ המאוחד)
הארי פוטר ואוצרות המוות / ג'יי. קיי. רולינג (תרגום: גילי בר-הלל סמו; הוצאת ידיעות ספרים)
הבן הבכור / כריסטופר פאוליני (תרגום: יעל ענבר; הוצאת כנרת זמורה-ביתן בשיתוף ידיעות ספרים)
החרב הנרדמת / מייקל מורפוגו (תרגום: איריס רילוב; הוצאת כתר)
הקוסמת מן הכוכבים / סילביה לואיז אנגדאהל (תרגום: יעל ענבל; הוצאת ינשוף)
הזכרונות המפלצתיים של מקפירלס / אימט זאפה (תרגום:דפנה לוי; הוצאת כתר)
זימוני דרקונים / פטרישיה ק. רידי (תרגום: תמר ביסטריצר; הוצאת אופוס)
חזיות ומטאטאים / שרה מלינובסקי (תרגום: קטיה בנוביץ; הוצאת כנרת-זמורה-ביתן)
ילדי המנורה: הרפתקת אחנאתון / פיליפ ב' קר (תרגום: אורי בלסם; הוצאת מטר)
ללחוש למכשפות / אנה דייל (תרגום: יעל ענבר; הוצאת כתר)
מאלף הרוח / פ.ר. מוריסון (תרגום: מיכל פז-קלפ; הוצאת כתר)
מגדלים פורחים באוויר / דיאנה ווין ג'ונס (תרגום: יעל ענבר; הוצאת כתר)
ממלכת הפיות: הצמיד הקסום, פיות הפרחים / אמילי רודה (תרגום: ענבל שגיב; הוצאת כנרת)
מנהרות / רודריק גורדון ובריאן ויליאמס (תרגום: איטה ישראלי; הוצאת כתר בשיתוך ידיעות ספרים)
ספטימוס היפ: אלפיזיקה / אנג'י סייג' (תרגום: אורי בלסם; הוצאת מטר)
ספטימוס היפ: מעופ / אנג'י סייג' (תרגום: אורי בלסם; הוצאת מטר)
עיר הכוכבים / מרי הופמן (תרגום: מרינה גרוסלרנר; הוצאת ידיעות ספרים)
עלילות ספיידרוויק: פיות – גידול, טיפול והאכלה / טוני דיטרליצי והולי בלק (תרגום: אורי בלסם; הוצאת מטר)
פרסי ג'קסון וגנב הברק / ריק ריירדן (תרגום: יעל אכמון; הוצאת גרף)
ריקי טריקי: קוסמת קטנה גדולה / נלה מוסט (תרגום: סאלי עידו; הוצאת ספר לכל)
שוליית הצל / ג'וזף דילייני (תרגום: איריס ברעם; הוצאת כתר)
תיכון אבלון / מג קאבוט (תרגום: יעל ענבר; הוצאת ידיעות אחרונות)

סיפור המד"ב או הפנטסיה העברי המקורי הטוב ביותר לשנת 2008
אבות ודגים / חגי אברבוך (חלומות באספמיה – גיליון 18)
אביב / רותם ברוכין (בלי פאניקה)
אוברטורה / עידו גנדל (מרקורי – גיליון 1)
איותי לילה / לילי דאי (אתר האגודה)
אל פאסטור / עידו גנדל (מרקורי – גיליון 3)
אנטי גלגול / עידו הרטוגזון (חלומות באספמיה – גיליון 18)
ארץ האגדות / ורד טוכטרמן (בלי פאניקה)
במקום בו מאבדים ספרים / לילי דאי (בלי פאניקה)
גאיה / חגי אברבוך (חלומות באספמיה – גיליון 18)
גונזזו / יעל פורמן (בלי פאניקה)
דורות / לביא תדהר (חלומות באספמיה – גיליון 17)
דל שפתייך / רותם ברוכין (מרקורי – גיליון 8)
דמדומים / אביב שנר (בלי פאניקה)
דע איפה אתה חי / ניר יניב (אתר האגודה)
האיש והאגדה / הדר וייס (המימד העשירי – גיליון 33)
האפורים הקטנים של בנימין שניידר / ניר יניב (חלומות באספמיה – גיליון 18)
הילד ששנא אגדות / עידו גנדל (אתר האגודה)
הסימפוניה העשירית / רפי תורן (המימד העשירי – גיליון 33)
הפוך / חגי אברבוך (חלומות באספמיה – גיליון 18)
חי אי פעם / יהונתן זילבר (חלומות באספמיה – גיליון 17)
ים/יבשה / דנה כץ (אתר האגודה)
כרובים / חגי אברבוך (חלומות באספמיה – גיליון 18)
מאתיים אלפיות השנייה / עידו גנדל (חלומות באספמיה – גיליון 17)
מורשת / אהוד מימון (אתר האגודה)
מעגל / קרן לנדסמן (בלי פאניקה)
מצא אישה מצא טוב / ורד טוכטרמן (אתר האגודה)
מתי מדבר / עידו גנדל (חלומות באספמיה – גיליון 18)
נוף הבית האבוד / חגי אברבוך (חלומות באספמיה – גיליון 18)
סיפורי פלישה / לביא תדהר (חלומות באספמיה – גיליון 18)
צעד ועוד צעד / רוני גורן (מרקורי – גיליון 1)
רגעי סיום / ניר יניב (חלומות באספמיה – גיליון 17)
ריח / חגי אברבוך (חלומות באספמיה – גיליון 18)
רק זמן / אסף אשרי (חלומות באספמיה – גיליון 17)
שעה אחת ולנצח / מורן בן-דוד (מעריב – מוסף פרומו, 15.2.08)

ספר המד"ב או הפנטסיה העברי המקורי הטוב ביותר לשנת 2008
האיש המאושר / צור שיזף (הוצאת חרגול /עם עובד)
הארץ שטה / חגי דגן (הוצאת חרגול)
הבושמנים / שגיא כהן (הוצאת גוונים)
הכלוב הנטוש והשעון הגנוב / הילי כהן (הוצאת כתר)
המגשר / רביב מיוחס (הוצאת אופיר)
המים שבין העולמות / הגר ינאי (הוצאת כתר)
המסע לאינוורק / תמנע קורץ (הוצאת אסטרולוג)
ווינטר בלו ילדת פיות: אי הדרקונים / אשכר ארבליך-בריפמן (הוצאת ידיעות ספרים)
ימים באים / עידו גנדל (הוצאת רסיס נהרה)
כתר מלכות / אורי מאיר (הוצאת רסיס נהרה)
ליר הדרקון ושעון החול / אשכר ארבליך-בריפמן (הוצאת ידיעות ספרים)
לפיכך נתכנסנו / יוסי שריד (הוצאת ידיעות ספרים)
סימנטוב / אסף אשרי (הוצאת זמורה ביתן)
קינת העורב: ארץ יתומה / אסף מזוז (הוצאת אסטרולוג)
שני עולמות / אתי אפל (הוצאת ידיעות ספרים)
קפל זמן / גור שומרון (הוצאת מודן)

קטגוריית התרגום – התרגום הטוב ביותר לשנת 2008
איגוד השוטרים היידיים / מייקל שייבון (תרגום: משה רון; הוצאת עם עובד)
איליום / דן סימונס (תרגום:אהוד מימון; הוצאת אופוס)
אני האגדה / ריצ'רד מתיסון (תרגום: יעל ענבר; הוצאת ינשוף)
אקדמיה לנסיכות / שנון הייל (תרגום: עידית שורר; הוצאת כתר)
ארטמיס פאול: המזימה של אופאל / אואן קולפר (תרגום: עפרה אביגד; הוצאת כנרת)
ארתור והעיר האסורה / לוק בסון (תרגום: ריבה מאנה; הוצאת כנרת)
אש על פני תהום / ורנור וינג'י (תרגום: רחביה ברמן; הוצאת ינשוף בשיתוף כתר)
בעקבות עלילות ספיידרוויק: שירת הנחלילית / טוני דיטרליצי והולי בלק (תרגום: אורי בלסם; הוצאת מטר)
בני החורין הקטנים / טרי פראצ'ט (תרגום: יונתן בר; הוצאת קדמת עדן)
גני הירח / סטיבן אריקסון (תרגום: דסי אלבר; הוצאת כוכבי כסף)
דברי ימי האופל: טורף הנשמות / מישל פייבר (תרגום: עמירה שגב; הוצאת כתר)
דמדומים / סטפני מאייר (תרגום: רחל אהרוני; הוצאת ספריית הפועלים והקיבוץ המאוחד)
דרקון הוד מלכותו / נעמי נוביק (תרגום: אורי שגיא; הוצאת גרף)
דרקונים של מעמקי הגמדים / מרגרט וייס וטרייסי היקמן (תרגום: צפריר גרוסמן; הוצאת אופוס)
הארי פוטר ואוצרות המוות / ג'יי. קיי. רולינג (תרגום: גילי בר-הלל סמו; הוצאת ידיעות ספרים)
הבן הבכור / כריסטופר פאוליני (תרגום: יעל ענבר; הוצאת כנרת זמורה-ביתן בשיתוף ידיעות ספרים)
החרב הנרדמת / מייקל מורפוגו (תרגום: איריס רילוב; הוצאת כתר)
הלאה / מייקל קרייטון (תרגום:עמנואל לוטם; הוצאת מעריב)
הפולשים / מייקל מרשל (תרגום: ציפי אלנבוגן; הוצאת ינשוף)
הקוסמת מן הכוכבים / סילביה לואיז אנגדאהל (תרגום: יעל ענבל; הוצאת ינשוף)
הזכרונות המפלצתיים של מקפירלס / אימט זאפה (תרגום:דפנה לוי; הוצאת כתר)
זימוני דרקונים / פטרישיה ק. רידי (תרגום: תמר ביסטריצר; הוצאת אופוס)
חזיות ומטאטאים / שרה מלינובסקי (תרגום: קטיה בנוביץ; הוצאת כנרת-זמורה-ביתן)
טרילוגיית האיש הזהוב: גורלו של ליצן / רובין הוב (תרגום: אילה שלו; אופוס)
ילדי הגולם / ג'ון וינדהם (תרגום: יונתן בר; הוצאת קדמת עדן)
ילדי המנורה: הרפתקת אחנאתון / פיליפ ב' קר (תרגום: אורי בלסם; הוצאת מטר)
לא יותר מיום יומיים / טוני ויגוריטו (תרגום: ורד טוכטרמן; הוצאת אופוס)
ללחוש למכשפות / אנה דייל (תרגום: יעל ענבר; הוצאת כתר)
מאלף הרוח / פ.ר. מוריסון (תרגום: מיכל פז-קלפ; הוצאת כתר)
מגדלים פורחים באוויר / דיאנה ווין ג'ונס (תרגום: יעל ענבר; הוצאת כתר)
מלחמת העולם Z / מקס ברוקס (תרגום: אסף כהן; הוצאת ידיעות ספרים)
ממלכות נשכחות: אלמינסטר – דרכו של קוסם / אד גרינווד (תרגום: צפריר גרוסמן; הוצאת אופוס)
ממלכות נשכחות: מסע אל השחר / ר. א. סלבטורה (תרגום: אורי שגיא; הוצאת אופוס)
ממלכת הפיות: הצמיד הקסום, פיות הפרחים / אמילי רודה (תרגום: ענבל שגיב; הוצאת כנרת)
מנהרות / רודריק גורדון ובריאן ויליאמס (תרגום: איטה ישראלי; הוצאת כתר בשיתוך ידיעות ספרים)
מסע אל שלושה עולמות / קורדווינר סמית (תרגום:יונתן בר; הוצאת קדמת עדן)
סופו של מיסטר Y / סקרלט תומס (תרגום: ג'וד שבא; הוצאת ידיעות ספרים)
סיפורי האוטורי: נוגה הירח / הרן ליאן (תרגום: ג'וד שבא; הוצאת כנרת)
סיפורי האוטורי: צריחת האנפה / הרן ליאן (תרגום: ג'וד שבא; הוצאת כנרת)
ספטימוס היפ: אלפיזיקה / אנג'י סייג' (תרגום: אורי בלסם; הוצאת מטר)
ספטימוס היפ: מעופ / אנג'י סייג' (תרגום: אורי בלסם; הוצאת מטר)
ספר השמות / ג'יל גרגורי וקארן טינטורי (תרגום: טל ארצי; הוצאת מודן)
עיר הכוכבים / מרי הופמן (תרגום: מרינה גרוסלרנר; הוצאת ידיעות ספרים)
עלילות ספיידרוויק: פיות – גידול, טיפול והאכלה / טוני דיטרליצי והולי בלק (תרגום: אורי בלסם; הוצאת מטר)
פרסי ג'קסון וגנב הברק / ריק ריירדן (תרגום: יעל אכמון; הוצאת גרף)
קופסא בצורת לב / ג'ו היל (תרגום: שרון בן-דוד; הוצאת אריה ניר)
ריקי טריקי: קוסמת קטנה גדולה / נלה מוסט (תרגום: סאלי עידו; הוצאת ספר לכל)
רומח הדרקון: נבחרי האלים / כריס פירסון (תרגום: צפריר גרוסמן; הוצאת אופוס)
שוליית הצל / ג'וזף דילייני (תרגום: איריס ברעם; הוצאת כתר)
שלושה ימים עד-דלא-היה / טים פאוורס (תרגום: ורד טוכטרמן; הוצאת אופוס)
שפת אם / סוזט היידן אלגין (תרגום: חגי אברבוך; הוצאת קדמת עדן)
תיכון אבלון / מג קאבוט (תרגום: יעל ענבר; הוצאת ידיעות אחרונות)


אין תגובות »