על הפרס » עמוס גפן ז"ל » אתר אגודה ישראלית למד"ב ולפנטסיה » English » ברוכים הבאים »

הכרזה על המועמדים שעלו לשלב הסופי של "פרס גפן" לשנת 2015

האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה שמחה להכריז על המועמדים הסופיים של פרס גפן. הפרס מוענק מדי שנה לספרים ולסיפורים הטובים ביותר שראו אור בעברית בסוגות המדע הבדיוני והפנטסיה. ההצבעה לשלב ב' של הפרס  נפתחה ב-11 ביוני, במהלך כנס "בדיון", ותסתיים ביום האחרון של פסטיבל אייקון ב-1 באוקטובר. חברי האגודה יכולים להצביע במהלך כל התקופה באינטרנט, וההצבעה תיפתח לקהל הרחב בקלפיות הצבעה שיוצבו בפסטיבל אייקון. זוכי פרס גפן לשנת 2015 יוכרזו באירוע הסיום של הפסטיבל, הפתוח לכלל הקהל.

להלן המועמדים הסופיים בכל מהקטגוריות, שנבחרו בידי חברי האגודה בבחירות מקדימות, לפי סדר האלפבית:

המועמדים בקטגוריית ספר מקור:

  • "החיים קשים, הא?" / קובי ניב, הוצאת כנרת זמורה ביתן
  • "המדריך לימים הקרובים" / יואב בלום, הוצאת כתר
  • "מתנות החתונה" / שמעון אדף, הוצאת כנרת זמורה ביתן
  • "שליח חד הקרן הכחול" / שרית ברזלי, הוצאת טרקלין ועקב
  • "שמים שבורים" / קרן לנדסמן, הוצאת סיאל

המועמדים בקטגוריית סיפור מקור:

המועמדים בקטגוריית ספר המדע הבדיוני המתורגם:

  • "והארץ אינה יודעת – מלחמת הפורמיקים הראשונה" / אורסון סקוט קארד ואהרון ג'ונסטון, מתרגם: בועז וייס, הוצאת אופוס
  • "חלום האנדרואיד" / ג'ון סקאלזי, מתרגם: עומר כביר, הוצאת מובי דיק
  • "כתבי אייזיק אסימוב – כרך 4" / אייזיק אסימוב, מתרגם: רמי שלהבת, הוצאת מובי דיק
  • "לבד על מאדים" / אנדי וייר, מתרגם: דידי חנוך, הוצאת הכורסא ומשכל (תחת ידיעות ספרים)
  • "שחקן מספר אחת" / ארנסט קליין, מתרגם: דידי חנוך, הוצאת עם עובד

המועמדים בקטגוריית ספר הפנטזיה המתורגם:

  • "אוקיינוס בקצה המשעול" / ניל גיימן, מתרגם: דידי חנוך, הוצאת הכורסא (תחת ידיעות ספרים)
  • "דרך המלכים" / ברנדון סנדרסון, מתרגם: צפריר גרוסמן, הוצאת אופוס
  • "זיכרון האור" / ברנדון סנדרסון ורוברט ג'ורדן, מתרגם: צפריר גרוסמן, הוצאת אופוס
  • "נשיכה" / קלי ארמסטרונג, מתרגמת" ורד טוכטרמן, הוצאת יניב
  • "עיר חלולה – המעון של מיס פרגרין לילדים משונים" / רנסום ריגס, מתרגם: טל ארצי, הוצאת כתר

המועמדים בקטגוריית ספר הנוער המתורגם:

  • "אפלה עולה: התכנסות" / קלי ארמסטרונג, מתרגמת: חמוטל ילין, הוצאת יניב
  • "דורותי והקוסם בארץ עוץ" ו"עוצמה מעוץ" – סדרת "עוץ" / ל. פרנק באום וג'ון ר. ניל, מתרגמת: גילי בר-הלל סמו, הוצאת עוץ
  • "כעורים" / סקוט ווסטרפלד, מתרגם: אורי שגיא, הוצאת גרף
  • "נאמנים" – הספר השלישי בסדרת "מפוצלים" / ורוניקה רות, מתרגמת: נילי לוי, הוצאת הקיבוץ המאוחד
  • "נערי העורב" / מגי סטיווטר, מתרגמת: יעל אכמון, הוצאת כנרת ואיגואנה

 


2 תגובות »

הרשומה הסופית-זכאים למועמדות 2015

זאת הרשימה הסופית של הזכאים למועמדות לפרס גפן לשנות 2015

אתם מוזמנים לבחור מבין הזכאים למועמדות את העולים לשלב הסופי בטופס האינטרנטי

מי רשאי להצביע?

בשלב זה זכאים להצביע אך ורק חברי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה. מי שאינו חבר באגודה, או שתוקף חברותו פג, אינו זכאי להצביע. מי שיצביע למרות שאינו חבר, או שחברותו אינה בתוקף ביום ההצבעה, הצבעתו תפסל ולא תכלל במנין הקולות.

עד מתי ניתן להצביע?

הצבעת השלב הראשוני השנה תסתיים ביום 30 באפריל בשעה 23:59. הצבעות שיגיעו לאחר מועד זה יפסלו.

כיצד מצביעים?

לרשותכם עומד טופס הצבעה מקוון, כאשר בכל קטגוריה יש לסמן חמש (או פחות) מן היצירות המועדפות עליכם, ולדרג אותן. ניתן, כאמור, לבחור פחות מחמישה פריטים בקטגוריה, ואז הדירוג הוא בהתאם. לדוגמא, אם בחרתי להצביע לשלושה ספרים בקטגוריה מסוימת, הדירוג שלי יהיה בין אחת לשלוש. אין חובה להצביע בכל הקטגוריות.

טופס שיסומנו בו יותר מחמש יצירות בקטגוריה מסוימת – יפסל. טופס בו לא ימולאו בו פרטי השולח המלאים (שם, שם משפחה כתובת דוא"ל ומספר חבר באגודה) יפסל. טופס שיבחר בו מועמד כלשהו ליותר ממקום אחד – יפסל

קישור לטופס ההצבעה האינטרנטי: 

 

ספר מדע בדיוני או פנטסיה ישראלי

אחד מאלף / מיה קינן (הוצאה: דני ספרים)

פירמידה / אהוד פלד (הוצאה: גוונים)

האחרים / משה מנשהוף (הוצאה: כתב)

הרבבה /  חן הרמן (הוצאה: גוונים)

נטופיה /  יסמין לוי וגל מור(הוצאה: משכל)

מקלחת של חושך /  מתי שמואלוף (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

שמיים שבורים / קרן לנדסמן (הוצאה: סיאל)

מר זי גיבור על שונה / רונן צור (הוצאה: ספרי צמרת)

לרנסורט / זהר זנסקו (הוצאה: שירה בר)

השרביט של איינטרוך / איל אורגל (הוצאה: בבואה)

פטריית האמניטה הכחולה – שלישי בסדרת הפנטזיה סיפורים מוינדידסט / אשכר ארבליך בריפמן (הוצאה: כנרת)

תעתועים /  אתי אלבוים (הוצאה: ידיעות ספרים)

האימפרו – כוח המחשבה / שיר גור (הוצאה: הקיבוץ המאוחד)

אמרלד ילדת הפיות – סוד המאיה / אשכר ארבליך-בריפמן (הוצאה: כנרת)

נער המדבר מפורלאן – והשני בסדרת סיפורי ארצות היוליקטאן / אלון רוטר (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

נדודי שינה – צללים 1 / מיכאל עומר (הוצאה: כתר וכנרת זמורה ביתן)

יאנה מכשפנה / שרה מונטה (רימונים ומשכל)

שליח חד הקרן הכחול / שרית ברזלי (הוצאה: טרקלין ועקד)

רוצחת – גרייוולד 1 / דיה מרנין (הוצאה: ספרות)

הנעדרת והאבקה מן הים / נילי חזן לובין (הוצאה: נילי חזן לובין)

שנת הקרחון / מני הרפז (הוצאה: מני הרפז)

רודה מלכת השדים / יעל שטרן (הוצאה: יעל שטרן)

עייפות כרונית / נועה נונברג (הוצאה: בבואה)

ארבע ארצות / מתן חרמוני (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

החיים קשים, הא? / קובי ניב (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

מתנות החתונה / שמעון אדף (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

כראמל / מאירה ברנע (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

והבית ימלא עשן / פביאן ברויטמן (הוצאה: גוונים)

המדריך לימים הקרובים/ יואב בלום (הוצאה: כתר)

מתחת לפני השטח/ י. קמין (הוצאה: בבואה)

סיפור מדע בדיוני או פנטסיה ישראלי

הנר של רננה / יעל פורמן (היה יהיה 2014)

תעסוקה מבצעית / עדו סקולובסקי (היה יהיה 2014)

הדברים כפי שהם / הדס משגב (היה יהיה 2014)

דליה הזועמת בדרכים / קרן לנדסמן (היה יהיה 2014)

אלישע ואני / שלי קלינג (היה יהיה 2014)

פרדות הפתעות מנוסות / יצהר ורדי (היה יהיה 2014)

חמש ארבע שלוש שתיים אחת / הלה בניוביץ הופמן (היה יהיה 2014)

קאזה של יעל / שחר אור (היה יהיה 2014)

ויהי אור / לילי דאי (היה יהיה 2014)

קפה אחרון עם קתרין / דורית קידר (היה יהיה 2014)

מזל טוב שאול איך אתה מרגיש / אורי ליפשיץ (היה יהיה 2014)

שמים זרועי כוכבים / רותם ברוכין (היה יהיה 2014)

ים השיבולים / רוני גלבפיש (היה יהיה 2014)

חזיז ורעם / קרן לנדסמן (פרויקט הסיפורים של מאורות)

גונג! / יעל פורמן (פרויקט הסיפורים של מאורות)

טווח ארוך / אהוד מימון (פרויקט הסיפורים של מאורות)

גיבורי מלחמה / עדו גנדל (פרויקט הסיפורים של מאורות)

בימים ההם בזמן הזה / הלה בניוביץ הופמן (פרויקט הסיפורים של מאורות)

הסוף / ברק שגיא (פרויקט הסיפורים של מאורות)

גביע של מי גשם / רותם ברוכין (בלי פאניקה)

הביתה / הדס משגב (בלי פאניקה)

זהות קנויה / לילי דאי (בלי פאניקה)

בעת ריק / הילה פלג (בלי פאניקה)

דוקטור נשך / אהוד מימון (בלי פאניקה)

מתנת יום הולדת בחלקים / קרן לנדסמן (אתר האגודה)

 

ספר מדע בדיוני מתורגם

חלום האנדרואיד / ג'ון סקאלזי (הוצאה: מובי דיק. מתרגם: עומר כביר)

מלחמת הרובוטים / דניאל ה' וילסון (הוצאה: כנרת. מתרגם:  אורי שגיא)

שחקן מספר אחת /  ארנסט קליין (הוצאה:  עם עובד מתרגם: דידי חנוך)

והארץ אינה יודעת – מלחמת הפורמיקים הראשונה /  אורסון סקוט קארד (הוצאה: אופוס מתרגם:  בועז וייס)

התריסר – ספר שני בסדרת המעבר / ג'סטין קרונין (הוצאה: מטר מתרגמת:  אינגה מיכאלי)

אדון מוצרט מתעורר / ברונסקי אווה (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגמת: חנה לבנת)

שתי שניות / רייצל ג'ויס (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגמת: יעל אכמון)

לבד על מאדים / אנדי וייר (הוצאה: הכורסא ומשכל מתרגם: דידי חנוך)

ראשית / ברנרד בקט (הוצאה: מטר מתרגם: אורי שגיא)

אדם הנצחי / ז'ול ורן (הוצאה: נהר מתרגמת: אביבה ברק-הומי)

מגפת הנמר הירוק / ויליאמס ג'ון וולטר (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

השקעות  – ספר רביעי בסדרת נפילת אימפריית האימים / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

משחקי הסוף: המפגש /  ג'יימס פרי & נילס ג'ונסון שלטון (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: אמה פלכסר)

מסע לאפלה / רוג'ר זילאזני (הוצאה: מובי דיק מתרגם:  שאול מוהל)

הלכות מלחמה / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

נסיכת מאדים / אדגר רייס בארוז (הוצאה: סיאל מתרגם: עמנואל לוטם)

הקרע / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

עיווט / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

לקסיקון / מקס ברי (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגם: ארז אשרוב)

האבולוציה של ברונו ליטלמור / בנג'מין הל (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגמת: אורטל אריכה)

סיפור שמתחיל בתאונה ונגמר בהתגלות / אנדרו קאופמן (הוצאה: הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגם: אמיר צוקרמן)

דברים רעים / מייקל מרשל (הוצאה: מובי דיק מתרגם: עומר כביר)

כתבי אייזיק אסימוב – כרך 4 / אייזיק אסימוב (הוצאה: מובי דיק מתרגם: רמי שלהבת)

הצי האבוד:עוז/ ג'ק קמפבל (הוצאה: יניב מתרגמת: לילך רז)

נוסעים בזמן אינם מתים/ ג'ק מקדוויט (הוצאה: יניב מתרגמת: חמוטל לוין)

קיסר/ סטיבן בקסטר (הוצאה: יניב מתרגמת: ענבל שגיב-נקדימון)

ספר פנטסיה מתורגם

זכרון האור / רוברט ג'ורדן & ברנדון סנדרסון (הוצאה: אופוס מתרגם: צפריר גרוסמן)

מגדלי חצות  / רוברט ג'ורדן & ברנדון סנדרסון (הוצאה: אופוס מתרגם: צפריר גרוסמן)

בטרם עלותם לגרדום / ג'ו אברקרומבי (הוצאה: אופוס מתרגם: בועז וייס)

קריאת הירח (סדרת מרסי תומפסון) / פטרישיה בריגס (הוצאה: אופוס מתרגמת: בתיה זיסו)

דרך המלכים  / ברנדון סנדרסון (הוצאה: אופוס מתרגם: צפריר גרוסמן)

עולם השוליים – קסם בשולי הדרך /  אילונה אנדרוז (הוצאה: אהבות מתרגמת:  יעל אכמון)

אוקיינוס בקצה המשעול /  ניל גיימן (הוצאה:  ידיעות ספרים הכורסא מתרגם: דידי חנוך)

צל ועצם – טרילוגיית הגרישה /  לי ברדוגו (הוצאה:  אריה ניר מתרגם:  אריה ניר)

תעלומת האיש שמת צוחק / טרקווין הול (הוצאה: מטר מתרגמת: מרב זקס-פורטל)

אלוהים, מה זה צריך להביע / סיימון ריץ' (הוצאה: מטר מתרגמם: טל ארצי)

לילה של חלומות אסורים – קאת'רין קרופילד: ציידת  4 / ג'אנין פרוסט (הוצאה: אהבות מתרגמת: לינדה פניאס-אוחנה)

הבטחה של דם – מגי האבקה 1 / בריאן מקללן (הוצאה: ספרות מתרגמת: שרית פרקול)

המנבאים – ספר ראשון / ליבה בריי (הוצאה: מודן מתרגמת: רוני בק)

עיר חלולה – המעון של מיס פרגרין לילדים משונים /  רנסום ריגס (הוצאה: כתר מתרגם:  טל ארצי)

טירת אוטרנטו / הוראס וולפול (הוצאה: סיאל מתרגם: עמנואל לוטם)

נשיכה/קלי אמסטרונג (הוצאה: יניב מתרגמת: ורד טוכטרמן)

 

ספר נוער מתורגם

שובה של הקוסמת-הספר השני בטרילוגיית ארץ האגדות /  כריס קולפר (הוצאה: משכל מתרגמת:  נעה שביט)

כעורים / סקוט ווסטרפלד (הוצאה: גרף מתרגם: אורי שגיא)

המפלה של מספר 5 – בני לוריאן ספר רביעי / פיטקוס לור (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגם: ארז אשרוב)

כוכב לילה – ספר חמישי בסדרת בני האלמוות /  אליסון נואל (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: נילי לוי)

מיועדים – ספר ראשון בסדרת מחפשי הנשמות / אליסון נואל (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: יעל סלע-שפירו)

הד- ספר שני בסדרת מחפשי הנשמות /  אליסון נואל (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: יעל סלע-שפירו)

מחוץ למעגל – אלים ולוחמים 1 / מישל פייבר (הוצאה: הוצאת כנרת זמורה-ביתן מתרגמת: יעל אכמון)

ג'ינקס – ספר ראשון בסדרה /  סייג' בלקווד (הוצאה: ידיעות אחרונות וטל־מאי מתרגמת:  מאירה פירון)

הקולוסוס מתעורר – שבעת הפלאים ספר 1 /  פיטר לרנג´יס (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת:  יעל ענבר)

בית הלילה 5 – רדופה / פ"ק קאסט & כריסטין קאסט (הוצאה: כנרת מתרגמת: לינדה פניאס)

ירח שבור /   סאלי גרדנר (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגמת:  יעל אכמון)

נערי העורב /  מגי סטיווטר (הןצאה: איגואנה וכנרת זמורה-ביתן מתרגמת:  יעל אכמון)

סהרורים – ספר ההמשך למקוללים / ג'וזפין אנג'ליני (הוצאה: מטר מתרגמת:  יעל ענבר)

אפלה יפהפייה – הספר השני בסדרת ייצורים יפהפיים /  קאמי גרסיה & מרגרט סטוהל (הוצאה: מטר מתרגמת:  יעל ענבר)

ארנה 1- צידי העבדים / מורגן רייס (הוצאה: דני ספרים מתרגמת:  חנה בן צבי)

אוקסה פולוק 4 – הקרב על מגדל הזכוכית / סנדרין וולף & אן פלישוטה (הוצאה: דני ספרים מתרגמת:  ליאורה לוי מלינסקי)

אימפריית הדממה (1) – משחק המקומות הנסתרים מבוגרים / מ"ט אנדרסון (הוצאה: דני ספרים מתרגמת:  חנה בן צבי)

גרגור ואימת האבדון – הספר השני בסדרת עולמטה /  סוזן קולינס (הוצאה:  כנרת-זמורה ביתן מתרגמת: יעל אכמון)

וויל גאלוז והטרול הנחש-בטן / דֶרֶק קֵיילטי (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: יעל בן-ישראל)

המעגל הסודי – שבויה /  ל. ג'. סמית (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת:  יעל ענבר)

נאמנים – מפוצלים ספר שלישי / ורוניקה רות (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: נילי לוי)

ייסורים – הספר השני בסדרת נפילה  /  לורן קייט (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת:  יעל ענבר)

מיינקראפט – בעקבות חרב היהלום / וינטר מורגן (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגם: איתמר שטורם)

המבחן / ז'ואל שרבונו (הוצאה: משכל מתרגמת:  שירה שלמה)

עילוי – ספר שני בסדרת אגדה / לו מארי (הוצאה:  כנרת-זמורה ביתן מתרגם ארז אשרוב)

המפנה – ספר שלישי בסדרת הבחירה / אלי קונדי (הוצאה:  כנרת-זמורה ביתן מתרגם: ארז אשרוב)

אל היער – לוחמי הפרא 1 / ארין האנטר (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגם: ארז אשרוב)

השרביט והחרב 3: עוגרם ענק ההרים /  אדם בלייד (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגם: ארז אשרוב)

השרביט והחרב 4 – פרסון איש הסוס /  אדם בלייד (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגם: ארז אשרוב)

סוף הלילה – ספר שלישי בסדרת "צל-לילה" / אנדראה קרמר (הוצאה: כתר מתרגמת: ענבל שגיב נקדימון)

בן וליילה פוגשים את סוקרטס / לוסי אייר (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: אורית בן זאב)

בנות לעולם לא – בין שני העולמות / קיקי תורפ (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: עפרה אביגד)

לוקווד ושות' – גרם המדרגות הצורח / ג'ונתן סטראוד (הוצאה: הכורסא ומשכל מתרגמת: איריס ברעם)

מה שקרה לברנבי ברוקט /  ג'ון בוין (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: אינגה מיכאלי)

אבודים בבבל – שבעת הפלאים ספר 2 / פיטר לרנג'יס (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: יעל ענבר)

הגל החמישי – ספר ראשון / ריק יאנסי (הוצאה: כתר מתרגמת: יעל אכמון)

רסיסים – תיכון לילה  ספר 3 / סי ג'יי דוהרטי (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: מרב זקס פורטל)

אופל – ספטימוס היפ – ספר שישי / אנג'י סייג' (הוצאה: מטר מתרגם: אורי בלסם)

כאוס יפהפה – "יצורים יפהפיים" ספר 3 / קאמי גרסיה & מרגרט סטוהל (הוצאה: מטר מתרגמת: יעל ענבר)

אלילית – ספר ההמשך ל"מקוללים" ו"סהרורים" / ג'וזפין אנג'ליני (הוצאה: מטר מתרגמת: יעל ענבר)

זיכרונותיו של חבר דמיוני / מתיו דיקס (הוצאה: מטר מתרגמת: דנה אלעזר־הלוי)

ייעוד -סדרת "כנפיים" – ספר 4 / אפרילין פייק (הוצאה: מטר מתרגמת: יעל ענבר)

המעגל – טרילוגיה: אנגלספורס 1 / שרה ב. אלפגרן & מאטס סטרנדברג (הוצאה: סלע ספרים מתרגם: ירון פריד)

האש – טרילוגיה: אנגלספורס 2 / שרה ב. אלפגרן & מאטס סטרנדברג (הוצאה: סלע ספרים מתרגם: ירון פריד)

אביב המורדים – נפילת הממלכות 2 / מורגן רודס (הוצאה: קוראים מתרגמת: שרית פרקול)

השלמה: ספר שלישי בסדרה הכוחות האפלים מכל/ קלי אמסטרונג (הוצאה: יניב מתרגמת: ורד טוכטרמן)

אפלה עולה: התכנסות/ קלי אמסטרונג (הוצאה: יניב מתרגמת: חמוטל ילין)

עוצמה מעוץ / ג'ון ר. ניל, ל. פרנק באום (הוצאה: עוץ מתרגמת: גילי בר-הלל סמו)

דורותי והקוסם בארץ עוץ / ל. פרנק באום (הוצאה: עוץ מתרגמת: גילי בר-הלל סמו)

צ'קו המסכן / מרג'רי ויליאמס ביאנקו (הוצאה: עוץ מתרגמת: גילי בר-הלל סמו)


תגובה אחת »

רשימת הזכאים למועמדות לגפן שנת 2015 לבחינת הציבור

לפני פתיחת ההצבעה של שלב א' אנחנו מציגים בפניכם את רשימת הזכאים למועמדות לפרס גפן.

אתם מוזמנים להתעדכן בספרים והסיפורים שפורסמו בשנת 2014 ובנוסף, אם טעינו או שפספסנו ספר זה או אחר – לספר לנו על כך כאן בתגובות.

להזכירכם, מדובר על ספרים וסיפורים שיצאו בשנת 2014 בלבד.

הרשימה הסופית תתפרסם ב-16 במרץ.

 

ספר מדע בדיוני או פנטסיה ישראלי

אחד מאלף / מיה קינן (הוצאה: דני ספרים)

פירמידה / אהוד פלד (הוצאה: גוונים)

האחרים / משה מנשהוף (הוצאה: כתב)

הרבבה /  חן הרמן (הוצאה: גוונים)

נטופיה /  יסמין לוי וגל מור(הוצאה: משכל)

מקלחת של חושך /  מתי שמואלוף (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

שמיים שבורים / קרן לנדסמן (הוצאה: סיאל)

מר זי גיבור על שונה / רונן צור (הוצאה: ספרי צמרת)

לרנסורט / זהר זנסקו (הוצאה: שירה בר)

השרביט של איינטרוך / איל אורגל (הוצאה: בבואה)

פטריית האמניטה הכחולה – שלישי בסדרת הפנטזיה סיפורים מוינדידסט / אשכר ארבליך בריפמן (הוצאה: כנרת)

תעתועים /  אתי אלבוים (הוצאה: ידיעות ספרים)

האימפרו – כוח המחשבה / שיר גור (הוצאה: הקיבוץ המאוחד)

אמרלד ילדת הפיות – סוד המאיה / אשכר ארבליך-בריפמן (הוצאה: כנרת)

נער המדבר מפורלאן – והשני בסדרת סיפורי ארצות היוליקטאן / אלון רוטר (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

נדודי שינה – צללים 1 / מיכאל עומר (הוצאה: כתר וכנרת זמורה ביתן)

יאנה מכשפנה / שרה מונטה (רימונים ומשכל)

שליח חד הקרן הכחול / שרית ברזלי (הוצאה: טרקלין ועקד)

רוצחת – גרייוולד 1 / דיה מרנין (הוצאה: ספרות)

הנעדרת והאבקה מן הים / נילי חזן לובין (הוצאה: נילי חזן לובין)

שנת הקרחון / מני הרפז (הוצאה: מני הרפז)

רודה מלכת השדים / יעל שטרן (הוצאה: יעל שטרן)

עייפות כרונית / נועה נונברג (הוצאה: בבואה)

ארבע ארצות / מתן חרמוני (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

החיים קשים, הא? / קובי ניב (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

מתנות החתונה / שמעון אדף (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

כראמל / מאירה ברנע (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

והבית ימלא עשן / פביאן ברויטמן (הוצאה: גוונים)

 

סיפור מדע בדיוני או פנטסיה ישראלי

הנר של רננה / יעל פורמן (היה יהיה 2014)

תעסוקה מבצעית / עדו סקולובסקי (היה יהיה 2014)

הדברים כפי שהם / הדס משגב (היה יהיה 2014)

דליה הזועמת בדרכים / קרן לנדסמן (היה יהיה 2014)

אלישע ואני / שלי קלינג (היה יהיה 2014)

פרדות הפתעות מנוסות / יצהר ורדי (היה יהיה 2014)

חמש ארבע שלוש שתיים אחת / הלה בניוביץ הופמן (היה יהיה 2014)

קאזה של יעל / שחר אור (היה יהיה 2014)

ויהי אור / לילי דאי (היה יהיה 2014)

קפה אחרון עם קתרין / דורית קידר (היה יהיה 2014)

מזל טוב שאול איך אתה מרגיש / אורי ליפשיץ (היה יהיה 2014)

שמים זרועי כוכבים / רותם ברוכין (היה יהיה 2014)

ים השיבולים / רוני גלבפיש (היה יהיה 2014)

חזיז ורעם / קרן לנדסמן (פרויקט הסיפורים של מאורות)

גונג! / יעל פורמן (פרויקט הסיפורים של מאורות)

טווח ארוך / אהוד מימון (פרויקט הסיפורים של מאורות)

גיבורי מלחמה / עדו גנדל (פרויקט הסיפורים של מאורות)

בימים ההם בזמן הזה / הלה בניוביץ הופמן (פרויקט הסיפורים של מאורות)

הסוף / ברק שגיא (פרויקט הסיפורים של מאורות)

גביע של מי גשם / רותם ברוכין (בלי פאניקה)

הביתה / הדס משגב (בלי פאניקה)

זהות קנויה / לילי דאי (בלי פאניקה)

בעת ריק / הילה פלג (בלי פאניקה)

דוקטור נשך / אהוד מימון (בלי פאניקה)

מתנת יום הולדת בחלקים / קרן לנדסמן (אתר האגודה)

 

ספר מדע בדיוני מתורגם

חלום האנדרואיד / ג'ון סקאלזי (הוצאה: מובי דיק. מתרגם: רז גרינברג)

מלחמת הרובוטים / דניאל ה' וילסון (הוצאה: כנרת. מתרגם:  אורי שגיא)

שחקן מספר אחת /  ארנסט קליין (הוצאה:  עם עובד מתרגם: דידי חנוך)

והארץ אינה יודעת – מלחמת הפורמיקים הראשונה /  אורסון סקוט קארד (הוצאה: אופוס מתרגם:  בועז וייס)

התריסר – ספר שני בסדרת המעבר / ג'סטין קרונין (הוצאה: מטר מתרגמת:  אינגה מיכאלי)

אדון מוצרט מתעורר / ברונסקי אווה (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגמת: חנה לבנת)

שתי שניות / רייצל ג'ויס (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגמת: יעל אכמון)

לבד על מאדים / אנדי וייר (הוצאה: הכורסא ומשכל מתרגם: דידי חנוך)

ראשית / ברנרד בקט (הוצאה: מטר מתרגם: אורי שגיא)

אדם הנצחי / ז'ול ורן (הוצאה: נהר מתרגמת: אביבה ברק-הומי)

מגפת הנמר הירוק / ויליאמס ג'ון וולטר (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

השקעות  – ספר רביעי בסדרת נפילת אימפריית האימים / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

משחקי הסוף: המפגש /  ג'יימס פרי & נילס ג'ונסון שלטון (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: אמה פלכסר)

מסע לאפלה / רוג'ר זילאזני (הוצאה: מובי דיק מתרגם:  שאול מוהל)

הלכות מלחמה / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

נסיכת מאדים / אדגר רייס בארוז (הוצאה: סיאל מתרגם: עמנואל לוטם)

הקרע / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

עיווט / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

לקסיקון / מקס ברי (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגם: ארז אשרוב)

האבולוציה של ברונו ליטלמור / בנג'מין הל (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגמת: אורטל אריכה)

סיפור שמתחיל בתאונה ונגמר בהתגלות / אנדרו קאופמן (הוצאה: הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגם: אמיר צוקרמן)

דברים רעים / מייקל מרשל (הוצאה: מובי דיק מתרגם: עומר כביר)

כתבי אייזיק אסימוב – כרך 4 / אייזיק אסימוב (הוצאה: מובי דיק מתרגם: רמי שלהבת)

 

ספר פנטסיה מתורגם

זכרון האור / רוברט ג'ורדן & ברנדון סנדרסון (הוצאה: אופוס מתרגם: צפריר גרוסמן)

מגדלי חצות  / רוברט ג'ורדן & ברנדון סנדרסון (הוצאה: אופוס מתרגם: צפריר גרוסמן)

בטרם עלותם לגרדום / ג'ו אברקרומבי (הוצאה: אופוס מתרגם: בועז וייס)

קריאת הירח (סדרת מרסי תומפסון) / פטרישיה בריגס (הוצאה: אופוס מתרגמת: בתיה זיסו)

דרך המלכים  / ברנדון סנדרסון (הוצאה: אופוס מתרגם: צפריר גרוסמן)

עולם השוליים – קסם בשולי הדרך /  אילונה אנדרוז (הוצאה: אהבות מתרגמת:  יעל אכמון)

אוקיינוס בקצה המשעול /  ניל גיימן (הוצאה:  ידיעות ספרים הכורסא מתרגם: דידי חנוך)

צל ועצם – טרילוגיית הגרישה /  לי ברדוגו (הוצאה:  אריה ניר מתרגם:  אריה ניר)

תעלומת האיש שמת צוחק / טרקווין הול (הוצאה: מטר מתרגמת: מרב זקס-פורטל)

אלוהים, מה זה צריך להביע / סיימון ריץ' (הוצאה: מטר מתרגמם: טל ארצי)

לילה של חלומות אסורים – קאת'רין קרופילד: ציידת  4 / ג'אנין פרוסט (הוצאה: אהבות מתרגמת: לינדה פניאס-אוחנה)

הבטחה של דם – מגי האבקה 1 / בריאן מקללן (הוצאה: ספרות מתרגמת: שרית פרקול)

המנבאים – ספר ראשון / ליבה בריי (הוצאה: מודן מתרגמת: רוני בק)

עיר חלולה – המעון של מיס פרגרין לילדים משונים /  רנסום ריגס (הוצאה: כתר מתרגם:  טל ארצי)

טירת אוטרנטו / הוראס וולפול (הוצאה: סיאל מתרגם: עמנואל לוטם)

 

ספר נוער מתורגם

שובה של הקוסמת-הספר השני בטרילוגיית ארץ האגדות /  כריס קולפר (הוצאה: משכל מתרגמת:  נעה שביט)

כעורים / סקוט ווסטרפלד (הוצאה: גרף מתרגם: אורי שגיא)

המפלה של מספר 5 – בני לוריאן ספר רביעי / פיטקוס לור (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגם: ארז אשרוב)

כוכב לילה – ספר חמישי בסדרת בני האלמוות /  אליסון נואל (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: נילי לוי)

מיועדים – ספר ראשון בסדרת מחפשי הנשמות / אליסון נואל (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: יעל סלע-שפירו)

הד- ספר שני בסדרת מחפשי הנשמות /  אליסון נואל (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: יעל סלע-שפירו)

מחוץ למעגל – אלים ולוחמים 1 / מישל פייבר (הוצאה: הוצאת כנרת זמורה-ביתן מתרגמת: יעל אכמון)

ג'ינקס – ספר ראשון בסדרה /  סייג' בלקווד (הוצאה: ידיעות אחרונות וטל־מאי מתרגמת:  מאירה פירון)

הקולוסוס מתעורר – שבעת הפלאים ספר 1 /  פיטר לרנג´יס (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת:  יעל ענבר)

בית הלילה 5 – רדופה / פ"ק קאסט & כריסטין קאסט (הוצאה: כנרת מתרגמת: לינדה פניאס)

ירח שבור /   סאלי גרדנר (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגמת:  יעל אכמון)

נערי העורב /  מגי סטיווטר (הןצאה: כנרת זמורה-ביתן מתרגמת:  יעל אכמון)

סהרורים – ספר ההמשך למקוללים / ג'וזפין אנג'ליני (הוצאה: מטר מתרגמת:  יעל ענבר)

ראשית /  ברנרד בקט (הוצאה: מטר מתרגם: אורי שגיא)

אפלה יפהפייה – הספר השני בסדרת ייצורים יפהפיים /  קאמי גרסיה & מרגרט סטוהל (הוצאה: מטר מתרגמת:  יעל ענבר)

ארנה 1- צידי העבדים / מורגן רייס (הוצאה: דני ספרים מתרגמת:  חנה בן צבי)

אוקסה פולוק 4 – הקרב על מגדל הזכוכית / סנדרין וולף & אן פלישוטה (הוצאה: דני ספרים מתרגמת:  ליאורה לוי מלינסקי)

אימפריית הדממה (1) – משחק המקומות הנסתרים מבוגרים / מ"ט אנדרסון (הוצאה: דני ספרים מתרגמת:  חנה בן צבי)

גרגור ואימת האבדון – הספר השני בסדרת עולמטה /  סוזן קולינס (הוצאה:  כנרת-זמורה ביתן מתרגמת: יעל אכמון)

וויל גאלוז והטרול הנחש-בטן / דֶרֶק קֵיילטי (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: יעל בן-ישראל)

המעגל הסודי – שבויה /  ל. ג'. סמית (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת:  יעל ענבר)

נאמנים – מפוצלים ספר שלישי / ורוניקה רות (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: נילי לוי)

ייסורים – הספר השני בסדרת נפילה  /  לורן קייט (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת:  יעל ענבר)

מיינקראפט – בעקבות חרב היהלום / וינטר מורגן (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגם: איתמר שטורם)

המבחן / ז'ואל שרבונו (הוצאה: משכל מתרגמת:  שירה שלמה)

עילוי – ספר שני בסדרת אגדה / לו מארי (הוצאה:  כנרת-זמורה ביתן מתרגם ארז אשרוב)

המפנה – ספר שלישי בסדרת הבחירה / אלי קונדי (הוצאה:  כנרת-זמורה ביתן מתרגם: ארז אשרוב)

אל היער – לוחמי הפרא 1 / ארין האנטר (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגם: ארז אשרוב)

השרביט והחרב 3: עוגרם ענק ההרים /  אדם בלייד (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגם: ארז אשרוב)

השרביט והחרב 4 – פרסון איש הסוס /  אדם בלייד (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגם: ארז אשרוב)

סוף הלילה – ספר שלישי בסדרת "צל-לילה" / אנדראה קרמר (הוצאה: כתר מתרגמת: ענבל שגיב נקדימון)

בן וליילה פוגשים את סוקרטס / לוסי אייר (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: אורית בן זאב)

בנות לעולם לא – בין שני העולמות / קיקי תורפ (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: עפרה אביגד)

לוקווד ושות' – גרם המדרגות הצורח / ג'ונתן סטראוד (הוצאה: הכורסא ומשכל מתרגמת: איריס ברעם)

מה שקרה לברנבי ברוקט /  ג'ון בוין (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: אינגה מיכאלי)

אבודים בבבל – שבעת הפלאים ספר 2 / פיטר לרנג'יס (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: יעל ענבר)

הגל החמישי – ספר ראשון / ריק יאנסי (הוצאה: כתר מתרגמת: יעל אכמון)

רסיסים – תיכון לילה  ספר 3 / סי ג'יי דוהרטי (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: מרב זקס פורטל)

אופל – ספטימוס היפ – ספר שישי / אנג'י סייג' (הוצאה: מטר מתרגם: אורי בלסם)

כאוס יפהפה – "יצורים יפהפיים" ספר 3 / קאמי גרסיה & מרגרט סטוהל (הוצאה: מטר מתרגמת: יעל ענבר)

אלילית – ספר ההמשך ל"מקוללים" ו"סהרורים" / ג'וזפין אנג'ליני (הוצאה: מטר מתרגמת: יעל ענבר)

זיכרונותיו של חבר דמיוני / מתיו דיקס (הוצאה: מטר מתרגמת: דנה אלעזר־הלוי)

ייעוד -סדרת "כנפיים" – ספר 4 / אפרילין פייק (הוצאה: מטר מתרגמת: יעל ענבר)

המעגל – טרילוגיה: אנגלספורס 1 / שרה ב. אלפגרן & מאטס סטרנדברג (הוצאה: סלע ספרים מתרגם: ירון פריד)

האש – טרילוגיה: אנגלספורס 2 / שרה ב. אלפגרן & מאטס סטרנדברג (הוצאה: סלע ספרים מתרגם: ירון פריד)

אביב המורדים – נפילת הממלכות 2 / מורגן רודס (הוצאה: קוראים מתרגמת: שרית פרקול)

והארץ אינה יודעת – מלחמת הפורמיקים הראשונה 1 / אורסון סקוט קארד & אהרון ג'ונסטון (הוצאה: אופוס מתרגם: בועז וייס)

עוצמה מעוץ / ג'ון ר. ניל, ל. פרנק באום (הוצאה: עוץ מתרגמת: גילי בר-הלל סמו)

דורותי והקוסם בארץ עוץ / ל. פרנק באום (הוצאה: עוץ מתרגמת: גילי בר-הלל סמו)

צ'קו המסכן / מרג'רי ויליאמס ביאנקו (הוצאה: עוץ מתרגמת: גילי בר-הלל סמו)


3 תגובות »

היצירות הזוכות בפרס גפן לשנת 2014

סיפור המדע הבדיוני או הפנטסיה הישראלי הטוב ביותר
וויסקי בקנקן / רותם ברוכין, היׂה יהיה

ספר המדע הבדיוני או הפנטסיה הישראלי הטוב ביותר
כל סיפור הוא חתול פתאום / גבריאלה אביגור-רותם
הוצאת כנרת זמורה ביתן

ספר המדע הבדיוני המתורגם הטוב ביותר
האלף בית של השטן / דריל גרגורי
מתרגם: דידי חנוך, הוצאת גרף

ספר הפנטסיה המתורגם הטוב ביותר
מהומה רבה על לא דוור / טרי פראצ'ט
מתרגמת: ורד טוכטרמן, הוצאת אופוס

ספר הנוער המתורגם הטוב ביותר
מוריס המדהים ומכרסמיו המלומדים / טרי פראצ'ט
מתרגם: יונתן בר, הוצאת סיאל

הפרסים לזוכים באדיבות האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה.


תגובה אחת »

המועמדים לשלב הסופי של פרס גפן לשנת 2014

השנה יחולק, זו השנה השש עשרה ברציפות, פרס גפן ליצירות המדע הבדיוני והפנטסיה הטובות ביותר של השנה.
הפרס מחולק מטעם האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה, ואת חמשת המועמדים הסופיים בכל אחת מהקטגוריות קבעו חברי האגודה בבחירות מקדימות.

ההצבעה לזוכה פרס גפן תפתח בכנס בדיון, שייערך השנה ב-19.6 במרכז תרבות בבית אריאלה, בתל-אביב לחברי אגודה בלבד.
שאר הציבור יוכל להצביע במהלך פסטיבל אייקון שיערך באשכול פיס ברחוב הארבעה 10, 12-14 באוקטובר (חול המועד סוכות).
השנה בשל שיווין בהצבעות בשלב א' עלו שישה מועמדים בקטגוריית ספר הנוער המתורגם.

להלן רשימת המועמדים שעלו לשלב הגמר:

המועמדים בקטגורית סיפור המקור:

היום הגרוע ביותר בשנה / קרן לנדסמן, אתר האגודה הישראלית למד"ב ולפנטזיה

שייק קקטוס חלל / רותם ברוכין, פרוייקט הסיפורים של מאורות

שמים שבורים / קרן ויואב לנדסמן, היׂה יהיה

וויסקי בקנקן / רותם ברוכין, היׂה יהיה

הינדיק / הדס משגב, היׂה יהיה

 

המועמדים בקטגורית ספר המקור:

כל סיפור הוא חתול פתאום / גבריאלה אביגור-רותם, הוצאת כנרת זמורה ביתן

המקווה האחרון בסיביר / אשכול נבו, הוצאת כנרת זמורה ביתן

עשתונות / אופיר טושה גפלה, הוצאת כתר

ערפילאה / גלית דהן קרליבך, הוצאת כנרת זמורה ביתן

הזקן השתגע / אביבית משמרי, הוצאת חרגול

 

המועמדים בקטגורית ספר המדע הבדיוני המתורגם:

מעוף הצללים / אורסון סקוט קארד, מתרגם: חגי אברבוך, הוצאת אופוס

הפרקסיס / וולטר ג'ון ויליאמס, מתרגם: יונתן בר, הוצאת סיאל

האלף בית של השטן / דריל גרגורי, מתרגם: דידי חנוך, הוצאת גרף

הברית של קפטן וורפטריל / לויס מקמסטר בוז'ולד, מתרגם: יונתן בר, הוצאת סיאל

משחק הנסיכים / גארת׳ ניקס, מתרגם: דידי חנוך,  הוצאת גרף

 

המועמדים בקטגורית ספר הפנטסיה המתורגם:

כישוף למתחילים / קלי לינק, מתרגמת: דבי אילון, הוצאת בבל

הלהב עצמו / ג'ו אברקרומבי, מתרגם: חגי אברבוך, הוצאת אופוס

עידן דרקולה / קים ניומן, מתרגם: צפריר גרוסמן, הוצאת אופוס

מהומה רבה על לא דוור / טרי פראצ'ט, מתרגמת: ורד טוכטרמן, הוצאת אופוס

העסק המשפחתי / צ'רלס סטרוס, מתרגמת: ורד טוכטרמן, הוצאת יניב

 

המועמדים בקטגורית ספר הנוער המתורגם:

השקט והשאל / פטריק נס, מתרגמת: מיכל אלפון, הוצאת כנרת זמורה ביתן

אש / קריסטין קאשור, מתרגמת: יעל אכמון, הוצאת כנרת זמורה ביתן

הכוחות האפלים מכל : התעוררות / קלי ארמסטרונג, מתרגמת: ורד טוכטרמן, הוצאת יניב

ביטרבלו / קריסטין קאשור, מתרגמת: יעל אכמון, הוצאת כנרת זמורה ביתן

בית האדס / ריק ריירדן, מתרגמת: יעל אכמון, הוצאת גרף

מוריס המדהים ומכרסמיו המלומדים / טרי פראצ'ט, מתרגם: יונתן בר, הוצאת סיאל

 

 

אנחנו מאחלים הצלחה לכל המועמדים,
וועדת פרס גפן.


אין תגובות »

ההצבעה לשלב הראשוני של 2014 נפתחה

טופס ההצבעה לשלב הראשון בפרס גפן עלה.
אתם מוזמנים לבחור מבין הזכאים למועמדות את העולים לשלב הסופי.

מי רשאי להצביע?

 

בשלב זה זכאים להצביע אך ורק חברי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה. מי שאינו חבר באגודה, או שתוקף חברותו פג, אינו זכאי להצביע. מי שיצביע למרות שאינו חבר, או שחברותו אינה בתוקף ביום ההצבעה, הצבעתו תפסל ולא תכלל במנין הקולות.

 

עד מתי ניתן להצביע?

 

הצבעת השלב הראשוני השנה תסתיים ביום 1 במאי בשעה 23:59. הצבעות שיגיעו לאחר מועד זה יפסלו.

 

כיצד מצביעים?

 

לרשותכם עומד טופס הצבעה מקוון, כאשר בכל קטגוריה יש לסמן חמש (או פחות) מן היצירות המועדפות עליכם, ולדרג אותן. ניתן, כאמור, לבחור פחות מחמישה פריטים בקטגוריה, ואז הדירוג הוא בהתאם. לדוגמא, אם בחרתי להצביע לשלושה ספרים בקטגוריה מסוימת, הדירוג שלי יהיה בין אחת לשלוש. אין חובה להצביע בכל הקטגוריות.

טופס שיסומנו בו יותר מחמש יצירות בקטגוריה מסוימת – יפסל. טופס בו לא ימולאו בו פרטי השולח המלאים (שם, שם משפחה מייל ומספר חבר באגודה) יפסל. טופס שיבחר בו מועמד כלשהו ליותר ממקום אחד – יפסל.


תגובה אחת »

הרשימה הסופית – זכאים למועמדות 2014

לפניכם רשימת הספרים למועמדות לשנת 2014
ההצבעה תיפתח בקרוב.

ספר מקור

הלב של ליליום / עמי גדליה
דרקון הארגמן הנעלם / אשכר ארבליך בריפמן
ההשערה של מר אספרגר / עמי דביר
כל סיפור הוא חתול פתאום / גבריאלה אביגור-רותם
המקווה האחרון בסיביר / אשכול נבו
כתר זמני / יהונתן גפן
האיש המת / אוריה שביט
עשתונות / אופיר טושה גפלה
כוח המערב – נבואות / אוריה רוזן
שומר הגורל / הני ציטרום
ערפילאה / גלית דהן קרליבך
מאלאדר: סוד הממד האחר / ליאת רוטנר
לכודים באפלה / סיגלית דיל
הזקן השתגע / אביבית משמרי
פרלוד לאפוקליפטיקה / רוני גורן בן-צבי
העיר המזרחית / אילנה ברנשטין

סיפור מקור

לוטה / שחר אור (בלי פאניקה)
היום הגרוע ביותר בשנה / קרן לנדסמן (אתר האגודה)
פיזור / חגי אברבוך (אתר האגודה)
קפסולה / הילה בניוביץ' – הופמן (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
שייק קקטוס חלל / רותם ברוכין (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
אלבה / שחר אור (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
כיבוי אורות / חגי אברבוך (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
בעיני המתבונן / דורית תמיר (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
בוא נלך לשם / לילי דאי (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
חלוצים / יעל פורמן (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
סיבוב אחרון / קרן לנדסמן (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
וויסקי בקנקן / רותם ברוכין (היׂה יהיה)
דיוקן עצמי / יואב אבני (היׂה יהיה)
משקפיים / עדו סקולובסקי (היׂה יהיה)
מקום בראש / אייל שלף (היׂה יהיה)
נפש תחת נפש / יוסף מלר (היׂה יהיה)
בלתי אם נועדו / שחר אור (היׂה יהיה)
שמיים שבורים / קרן ויואב לנדסמן (היׂה יהיה)
הישות מקוסורה / יעל פורמן (היׂה יהיה)
האלוהים נקי כמו משוואה, מתוק כמו כנאפה, ישר כמו העשן העולה ממזבח הקטורת / חגי אברבוך (היׂה יהיה)
ציד מאכילי החתולים הירושלמים / גלית כהן קרליבך (היׂה יהיה)
דמים / לילי דאי (היׂה יהיה)
הינדיק / הדס משגב (היׂה יהיה)
פשוט כי רואים / יצהר ורדי (היׂה יהיה)
הדף האחרון / הילה בניוביץ'-הופמן (היׂה יהיה)
סוכן עלילה / שחר אבן-דרמאנדל (געגועים למחר)
אהבה שעירה / ליאת אלקיים (געגועים למחר)
הספרדי / רוני גלבפיש (געגועים למחר)
control Z / אמיר בן-דור (געגועים למחר)
שומר עליכם, האקדוחן המהיר ביותר במערב / לביא תדהר (געגועים למחר)
על גב ידה / רותם ברוכין (געגועים למחר)

ספר מד"ב מתורגם

144 קומות / יו האווי
זה הסוף שלך! / ריאן נורת', מתיו בנארדו, דייוויד מלכי
אהבה, תיאוריה זמנית / סקוט האצ'ינס
10 בדצמבר / ג'ורג' סונדרס
מעוף הצללים / אורסון סקוט קארד
המעבר / ג'סטין קרונין
הפרקסיס / וולטר ג'ון ויליאמס
האלף בית של השטן / דריל גרגורי
מופע הצללים / סופרים שונים
הצי האבוד: גבורה / ג'ק קמפבל
כוכב הקופים (אסופת סיפורים) / פייר בול
האגדה של הוגו ספבולדי / דרלון פרקובלון
עונת העצמות / סמנתה שאנון
זוהרות / לורן ביוקס
הסערה / קלייב קאסלר
פוסטר, אתה מת וסיפורים אחרים / פיליפ ק' דיק
האדם שמחוץ למשוואה וסיפורים אחרים / פיליפ ק' דיק
הברית של קפטן וורפטריל / לויס מקמסטר בוז'ולד

ספר פנטזיה מתורגם

תקווה (טרגדיה) / שלום אוסלנדר
כישוף למתחילים / קלי לינק
היום המושלם שלי / גרייס מקלין
הלהב עצמו / ג'ו אברקרומבי
עם בוא הסער / רוברט ג'ורדן וברנדון סנדרסון
עידן דרקולה / קים ניומן
מהומה רבה על לא דוור / טרי פראצ'ט
מזבח העצמות / פיליפ קרטר
יצור פראי / ג'וש באזל
שומר הזמן / מיץ' אלבום
ירח מלא עולה / קרי ארתור
העסק המשפחתי / צ'רלס סטרוס
קדחת אפלה / קארן מארי מונינג
הפנטזיות של היינלין / רוברט א היינלין
התופת / דן בראון
הגולם והג'יני / הלן וקר
זיכרונותיי מן העתיד / קרולין ג'ס-קוק
קאת'רין קרופילד: ציידת: בקצה הלילה / ג'אנין פרוסט
מקום לא בטוח / פרד ורגאס
חוף הנחושת / ג'יין אן קרנץ
אחוזת קריסטל גרדנס / אמנדה קוויק
עיני חלום / ג'ין קרנץ
האישה המסתורית / אמנדה קוויק

ספר נוער מתורגם

מרוצי העקרב / מגי סטיווטר
אורות ספטמבר / קרלוס רואיס סאפון
נושא הקונכייה / צ'יטרה בנרג'י דיוואקרוני
ראי האש והחלום / צ'יטרה בנרג'י דיוואקרוני
אגדה / מרי לו
אדם האבן / קורנליה פונקה
גרגור והנבואה האפורה / סוזן קולינס
עלייתו של מס' 9 / פיטקוס לור
השקט והשאול / פטריק נס
אי השלד / אנתוני הורוביץ
נקמת הטיגריס / פיליפ פולמן
אש / קריסטין קאשור
כל הדברים שעשיתי / גבריאל זווין
כי זה בדם שלי / גבריאל זווין
צל לילה / אנדרה קרמר
זאבי הלילה / אנדרה קרמר
הרפתקאות אג: תופת וקרן אור / ג'ף רודקי
המלאך האחרון / בקה פיצפטריק
סרפינה / רייצ'ל הרטמן
מרד בזמן / ג'יימס דשנר
יער פרא / קולין מלוי
שלכת / לורן דסטפנו
ימים של דם ואור כוכבים / לייני טיילור
פייבלהייבן / ברנדון מול
עלייתו של כוכב הערב / ברנדון מול
לב פלדה / ברנדון סנדרסון
אשליות / אפרלין פייק
מקוללים / ג'וזפין אנג'ליני
משאלה / אלכסנדרה בולן
מלאך מכני / קסנדרה קלייר
עיר של מלאכים נופלים / קסנדרה קלייר
הכוחות האפלים מכל : התעוררות / קלי ארמסטרונג
ארץ אוז המופלאה / פרנק באום
נערת רפאים / טוניה הארלי
נערת רפאים – השיבה הביתה / טוניה הארלי
יומן האש / ג'ון סטיבנס
ביטרבלו / קריסטין קאשור
בית האדס / ריק ריירדן
בלאק סיטי / אליזבת ריצ'רדס
אוקסה פולוק: הלב של שני העולמות / סנדרין וולף, אן פלישוטה
יומני המכשפות לבית קייהיל: רעות מלידה / ג'סיקה ספוטסווד
האקדמיה לערפדים: נשיקת צללים / רישל מיד
נפילת הממלכות / מורגן רודס
טבעת הנצח: הפרד ומשול / קארי ראיין
תחת שמי האש 2: דרך לילות האינסוף / ורוניקה רוסי
לפני שאפול / לורן אוליבר
אריק רקס: הסוד של אשונה / קאזה קינגסלי
המעגל הסודי: טקס החניכה / ל.ג'. סמית
בית הלילה: סוררת / פ"ק קאסט & כריסטין קאסט
ערפד חנאן: נקמה זה כאן / טים קולינס
נפילה / לורן קייט
הפריצה / אלי קונדי
מורדים / ורוניקה רות
הסודות של ניקולס פלמל בן האלמוות: האשפית / מייקל סקוט
האקדמיה לערפדים: דם קר / רישל מיד
הגן הכימי: קדחת / לורן דסטפנו
נולדו בחצות / סי.סי האנטר
קסם זדוני / מליסה מאר
תיכון לילה: שקר לבן שקר שחור / סי ג'יי דוהרטי
על כנפי מלאך / בקה פיצפטריק
בני האלמוות: להבה אפלה / אליסון נואל
מכשפה וקוסם: ספר ראשון / ג'יימס פטרסון
שסועה / א.ג. הוורד
הזיות / די שולמן
שומרי ההיסטוריה: סירקוס מקסימוס / דמיאן דיבן
הזאבים של גרייס: נצח / מגי סטיווטר
מוריס המדהים ומכרסמיו המלומדים / טרי פראצ'ט
חצי קסם / אדוארד איגר


2 תגובות »

רשימת הזכאים למועמדות לגפן שנת 2014 לבחינת הציבור

לפני פתיחת ההצבעה של שלב א' אנחנו מציגים בפניכם את רשימת הזכאים למועמדות לפרס גפן.
אתם מוזמנים להתעדכן בספרים והסיפורים שפורסמו בשנת 2013 ובנוסף, אם טעינו או שפספסנו ספר זה או אחר – לספר לנו על כך כאן בתגובות.
להזכירכם, מדובר על ספרים וסיפורים שיצאו בשנת 2013 בלבד.
הרשימה הסופית תתפרסם ב16 במרץ.

ספר מקור

הלב של ליליום / עמי גדליה
דרקון הארגמן הנעלם / אשכר ארבליך בריפמן
ההשערה של מר אספרגר / עמי דביר
כל סיפור הוא חתול פתאום / גבריאלה אביגור-רותם
המקווה האחרון בסיביר / אשכול נבו
כתר זמני / יהונתן גפן
האיש המת / אוריה שביט
עשתונות / אופיר טושה גפלה
כוח המערב – נבואות / אוריה רוזן
שומר הגורל / הני ציטרום
ערפילאה / גלית דהן קרליבך
מאלאדר: סוד הממד האחר / ליאת רוטנר
לכודים באפלה / סיגלית דיל
הזקן השתגע / אביבית משמרי
פרלוד לאפוקליפטיקה / רוני גורן בן-צבי
העיר המזרחית / אילנה ברנשטין

סיפור מקור

לוטה / שחר אור (בלי פאניקה)
היום הגרוע ביותר בשנה / קרן לנדסמן (אתר האגודה)
פיזור / חגי אברבוך (אתר האגודה)
קפסולה / הילה בניוביץ' – הופמן (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
שייק קקטוס חלל / רותם ברוכין (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
אלבה / שחר אור (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
כיבוי אורות / חגי אברבוך (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
בעיני המתבונן / דורית תמיר (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
בוא נלך לשם / לילי דאי (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
חלוצים / יעל פורמן (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
סיבוב אחרון / קרן לנדסמן (פרוייקט הסיפורים של מאורות)
וויסקי בקנקן / רותם ברוכין (היׂה יהיה)
דיוקן עצמי / יואב אבני (היׂה יהיה)
משקפיים / עדו סקולובסקי (היׂה יהיה)
מקום בראש / אייל שלף (היׂה יהיה)
נפש תחת נפש / יוסף מלר (היׂה יהיה)
בלתי אם נועדו / שחר אור (היׂה יהיה)
שמיים שבורים / קרן ויואב לנדסמן (היׂה יהיה)
הישות מקוסורה / יעל פורמן (היׂה יהיה)
האלוהים נקי כמו משוואה, מתוק כמו כנאפה, ישר כמו העשן העולה ממזבח הקטורת / חגי אברבוך (היׂה יהיה)
ציד מאכילי החתולים הירושלמים / גלית כהן קרליבך (היׂה יהיה)
דמים / לילי דאי (היׂה יהיה)
הינדיק / הדס משגב (היׂה יהיה)
פשוט כי רואים / יצהר ורדי (היׂה יהיה)
הדף האחרון / הילה בניוביץ'-הופמן (היׂה יהיה)
סוכן עלילה / שחר אבן-דרמאנדל (געגועים למחר)
אהבה שעירה / ליאת אלקיים (געגועים למחר)
הספרדי / רוני גלבפיש (געגועים למחר)
control Z / אמיר בן-דור (געגועים למחר)
שומר עליכם, האקדוחן המהיר ביותר במערב / לביא תדהר (געגועים למחר)
על גב ידה / רותם ברוכין (געגועים למחר)

ספר מד"ב מתורגם

144 קומות / יו האווי
זה הסוף שלך! / ריאן נורת', מתיו בנארדו, דייוויד מלכי
אהבה, תיאוריה זמנית / סקוט האצ'ינס
10 בדצמבר / ג'ורג' סונדרס
מעוף הצללים / אורסון סקוט קארד
המעבר / ג'סטין קרונין
הפרקסיס / וולטר ג'ון ויליאמס
האלף בית של השטן / דריל גרגורי
מופע הצללים / סופרים שונים
הצי האבוד: גבורה / ג'ק קמפבל
כוכב הקופים (אסופת סיפורים) / פייר בול
האגדה של הוגו ספבולדי / דרלון פרקובלון
עונת העצמות / סמנתה שאנון
זוהרות / לורן ביוקס
הסערה / קלייב קאסלר
פוסטר, אתה מת וסיפורים אחרים / פיליפ ק' דיק
האדם שמחוץ למשוואה וסיפורים אחרים / פיליפ ק' דיק
הברית של קפטן וורפטריל / לויס מקמסטר בוז'ולד

ספר פנטזיה מתורגם

תקווה (טרגדיה) / שלום אוסלנדר
כישוף למתחילים / קלי לינק
היום המושלם שלי / גרייס מקלין
הלהב עצמו / ג'ו אברקרומבי
עם בוא הסער / רוברט ג'ורדן וברנדון סנדרסון
עידן דרקולה / קים ניומן
מהומה רבה על לא דוור / טרי פראצ'ט
מזבח העצמות / פיליפ קרטר
יצור פראי / ג'וש באזל
שומר הזמן / מיץ' אלבום
ירח מלא עולה / קרי ארתור
העסק המשפחתי / צ'רלס סטרוס
קדחת אפלה / קארן מארי מונינג
הפנטזיות של היינלין / רוברט א היינלין
התופת / דן בראון
הגולם והג'יני / הלן וקר
זיכרונותיי מן העתיד / קרולין ג'ס-קוק
קאת'רין קרופילד: ציידת: בקצה הלילה / ג'אנין פרוסט
מקום לא בטוח / פרד ורגאס
חוף הנחושת / ג'יין אן קרנץ
אחוזת קריסטל גרדנס / אמנדה קוויק
עיני חלום / ג'ין קרנץ
האישה המסתורית / אמנדה קוויק

ספר נוער מתורגם

מרוצי העקרב / מגי סטיווטר
אורות ספטמבר / קרלוס רואיס סאפון
נושא הקונכייה / צ'יטרה בנרג'י דיוואקרוני
ראי האש והחלום / צ'יטרה בנרג'י דיוואקרוני
אגדה / מרי לו
אדם האבן / קורנליה פונקה
גרגור והנבואה האפורה / סוזן קולינס
עלייתו של מס' 9 / פיטקוס לור
השקט והשאול / פטריק נס
אי השלד / אנתוני הורוביץ
נקמת הטיגריס / פיליפ פולמן
אש / קריסטין קאשור
כל הדברים שעשיתי / גבריאל זווין
כי זה בדם שלי / גבריאל זווין
צל לילה / אנדרה קרמר
זאבי הלילה / אנדרה קרמר
הרפתקאות אג: תופת וקרן אור / ג'ף רודקי
המלאך האחרון / בקה פיצפטריק
סרפינה / רייצ'ל הרטמן
מרד בזמן / ג'יימס דשנר
יער פרא / קולין מלוי
שלכת / לורן דסטפנו
ימים של דם ואור כוכבים / לייני טיילור
פייבלהייבן / ברנדון מול
עלייתו של כוכב הערב / ברנדון מול
לב פלדה / ברנדון סנדרסון
אשליות / אפרלין פייק
מקוללים / ג'וזפין אנג'ליני
משאלה / אלכסנדרה בולן
מלאך מכני / קסנדרה קלייר
עיר של מלאכים נופלים / קסנדרה קלייר
הכוחות האפלים מכל : התעוררות / קלי ארמסטרונג
ארץ אוז המופלאה / פרנק באום
נערת רפאים / טוניה הארלי
נערת רפאים – השיבה הביתה / טוניה הארלי
יומן האש / ג'ון סטיבנס
ביטרבלו / קריסטין קאשור
בית האדס / ריק ריירדן
בלאק סיטי / אליזבת ריצ'רדס
אוקסה פולוק: הלב של שני העולמות / סנדרין וולף, אן פלישוטה
יומני המכשפות לבית קייהיל: רעות מלידה / ג'סיקה ספוטסווד
האקדמיה לערפדים: נשיקת צללים / רישל מיד
נפילת הממלכות / מורגן רודס
טבעת הנצח: הפרד ומשול / קארי ראיין
תחת שמי האש 2: דרך לילות האינסוף / ורוניקה רוסי
לפני שאפול / לורן אוליבר
אריק רקס: הסוד של אשונה / קאזה קינגסלי
המעגל הסודי: טקס החניכה / ל.ג'. סמית
בית הלילה: סוררת / פ"ק קאסט & כריסטין קאסט
ערפד חנאן: נקמה זה כאן / טים קולינס
נפילה / לורן קייט
הפריצה / אלי קונדי
מורדים / ורוניקה רות
הסודות של ניקולס פלמל בן האלמוות: האשפית / מייקל סקוט
האקדמיה לערפדים: דם קר / רישל מיד
הגן הכימי: קדחת / לורן דסטפנו
נולדו בחצות / סי.סי האנטר
קסם זדוני / מליסה מאר
תיכון לילה: שקר לבן שקר שחור / סי ג'יי דוהרטי
על כנפי מלאך / בקה פיצפטריק
בני האלמוות: להבה אפלה / אליסון נואל
מכשפה וקוסם: ספר ראשון / ג'יימס פטרסון
שסועה / א.ג. הוורד
הזיות / די שולמן
שומרי ההיסטוריה: סירקוס מקסימוס / דמיאן דיבן
הזאבים של גרייס: נצח / מגי סטיווטר
מוריס המדהים ומכרסמיו המלומדים / טרי פראצ'ט
חצי קסם / אדוארד איגר


14 תגובות »

היצירות הזוכות בפרס גפן לשנת 2013

סיפור המדע הבדיוני או הפנטסיה הישראלי הטוב ביותר
"הפוך, לקחת" / רותם ברוכין (מתוך "היה יהיה 4")

ספר המדע הבדיוני או הפנטסיה הישראלי הטוב ביותר
"שדים ברחוב אגריפס" / חגי דגן
הוצאת כנרת זמורה ביתן

ספר המדע הבדיוני המתורגם הטוב ביותר
"מגדל הזכוכית" / רוברט סילברברג
תרגום: עומר כביר. הוצאת מובי דיק

ספר הפנטסיה המתורגם הטוב ביותר
"ריקוד עם דרקונים" / ג'ורג' ר"ר מרטין
תרגום: צפריר גרוסמן. הוצאת אופוס

ספר הנוער המתורגם הטוב ביותר
"עורבני חקיין" / סוזן קולינס
תרגום: יעל אכמון. הוצאת כנרת זמורה ביתן

הפרסים לזוכים באדיבות האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה.


אין תגובות »

המועמדים לשלב הסופי של פרס גפן לשנת 2013

השנה יחולק, זו השנה החמש עשרה ברציפות, פרס גפן ליצירות המדע הבדיוני והפנטסיה הטובות ביותר של השנה.
הפרס מחולק מטעם האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה, ואת חמשת המועמדים הסופיים בכל אחת מהקטגוריות קבעו חברי האגודה בבחירות מקדימות.
לטופס ההצבעה המקוון, לחצו כאן
ההצבעה בטופס המקוון מוגבלת לחברי האגודה בלבד.
שאר הציבור יוכל להצביע במהלך פסטיבל אייקון שיערך באשכול פיס ברחוב הארבעה 10, 24-22 בספטמבר (חול המועד סוכות).
להלן רשימת המועמדים שעלו לשלב הגמר

המועמדים בקטגורית סיפור המקור:

אלפא פאראדיי / הילה בניוביץ'-הופמן, פרוייקט הסיפורים של מאורות

הפוך, לקחת / רותם ברוכין, היה יהיה 4

יאגה / קרן לנדסמן, היה יהיה 4

מיכאל / זיו קיטרו, היה יהיה 4

עד בלי ירח / נגה פרנקל, היה יהיה 4

המועמדים בקטגורית ספר המקור:

אצבעות של פסנתרן / יהלי סובול, הוצאת כנרת זמורה ביתן

כשהמתים חזרו / אילן שיינפלד, הוצאת כנרת זמורה ביתן

עלמא / רוני אשכול, הוצאת כנרת זמורה ביתן

ערים של מטה / שמעון אדף, הוצאת כנרת זמורה ביתן

שדים ברחוב אגריפס / חגי דגן, הוצאת כינרת זמורה ביתן

המועמדים בקטגורית ספר המדע הבדיוני המתורגם:

22/11/63 / סטיבן קינג, מתרגמת: רוני בק, הוצאת מודן

זמנים מופלאים / קארן תומפסון ווקר, מתרגמת: כינרת היגינס-דוידי, הוצאת מטר

מגדל הזכוכית / רוברט סילברברג, מתרגם: עומר כביר, הוצאת מובי דיק

מחשבות נסתרות / גיא חסון, מתרגמת: ורד טוכטרמן, הוצאת יניב

שנת המבול / מרגרט אטווד, מתרגמת: יעל אכמון, הוצאת כנרת זמורה ביתן

המועמדים בקטגורית ספר הפנטסיה המתורגם:

1Q84/ הרוקי מורקמי, מתרגמת: עינת קופר, הוצאת כתר

הנערה עם רגלי הזכוכית / אלן שו, מתרגמת: יעל אכמון, הוצאת כנרת זמורה ביתן

ליל כל המכשפות / דברה הרקנס, מתרגמת: נועה בן פורת, הוצאת כנרת זמורה ביתן ומטר

מקום לעוף בו / צ'רלס דה לינט, מתרגמת: חמוטל ילין, הוצאת יניב

ריקוד עם דרקונים / ג'ורג' מרטין, מתרגם: צפריר גרוסמן, הוצאת אופוס

המועמדים בקטגורית ספר הנוער המתורגם:

הכוחות האפלים מכל: זימון / קלי ארמסטרונג, מתרגמת: ורד טוכטרמן, הוצאת יניב

ווקס- קורות קצעולם 6 / פול סטיוארט וכריס רידל, מתרגמת: דורית לנדס, הוצאת עם עובד

נער, דרקון / צ'רלס דה לינט, מתרגמת: חמוטל ילין, הוצאת יניב

עורבני חקיין / סוזן קולינס, מתרגמת: יעל אכמון, הוצאת כנרת זמורה ביתן

עיר של אפר / קסנדרה קלייר, מתרגמת: ענבל שגיב-נקדימון, הוצאת גרף

שלב ב' של ההצבעה לפרס גפן ייפתח בכנס בדיון, שייערך השנה ב-13.6 במרכז תרבות בבית אריאלה, בתל-אביב.
לטופס ההצבעה המקוון, לחצו כאן
ההצבעה בטופס המקוון מוגבלת לחברי האגודה בלבד.
שאר הציבור יוכל להצביע במהלך פסטיבל אייקון שיערך באשכול פיס ברחוב הארבעה 10, 24-22 בספטמבר (חול המועד סוכות).
הודעות נשלחו בנפרד למועמדים הסופיים.

אנחנו מאחלים הצלחה לכל המועמדים,
וועדת פרס גפן.


תגובה אחת »