על הפרס » עמוס גפן ז"ל » אתר אגודה ישראלית למד"ב ולפנטסיה » English » ברוכים הבאים »

פרס גפן 2016 – פתיחת הצבעה שלב א'

זאת הרשימה הסופית של הזכאים למועמדות לפרס גפן לשנות 2016

אתם מוזמנים לבחור מבין הזכאים למועמדות את העולים לשלב הסופי בטופס האינטרנטי

מי רשאי להצביע?

בשלב זה זכאים להצביע אך ורק חברי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה. מי שאינו חבר באגודה, או שתוקף חברותו פג, אינו זכאי להצביע. מי שיצביע למרות שאינו חבר, או שחברותו אינה בתוקף ביום ההצבעה, הצבעתו תפסל ולא תכלל במנין הקולות.

עד מתי ניתן להצביע?

הצבעת השלב הראשוני השנה תסתיים ביום 30 באפריל בשעה 23:59. הצבעות שיגיעו לאחר מועד זה יפסלו.

כיצד מצביעים?

לרשותכם עומד טופס הצבעה מקוון, כאשר בכל קטגוריה יש לסמן חמש (או פחות) מן היצירות המועדפות עליכם, ולדרג אותן. ניתן, כאמור, לבחור פחות מחמישה פריטים בקטגוריה, ואז הדירוג הוא בהתאם. לדוגמא, אם בחרתי להצביע לשלושה ספרים בקטגוריה מסוימת, הדירוג שלי יהיה בין אחת לשלוש. אין חובה להצביע בכל הקטגוריות.

טופס שיסומנו בו יותר מחמש יצירות בקטגוריה מסוימת – יפסל. טופס בו לא ימולאו בו פרטי השולח המלאים (שם, שם משפחה כתובת דוא"ל ומספר חבר באגודה) יפסל. טופס שיבחר בו מועמד כלשהו ליותר ממקום אחד – יפסל

קישור לטופס ההצבעה האינטרנטי:  http://tinyurl.com/geffen2016A

בקטגוריית הסיפור הקצר

  • "תומי שלה" מאת יואב אבני, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "מקצה העולם" מאת חגי אברבוך, פורסם במקור באתר האגודה
  • "אוקטטה בשמונה שמיניות" מאת שחר אור, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "בן כלאיים" מאת נמרוד איזנברג, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "משותקת" מאת נמרוד איזנברג, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "קיפולי נייר" מאת גיא בוסקו, פורסם במקור בבלי פאניקה
  • "מלדרה מוטרדת" מאת גיא בוסקו, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "סינסתזיה" מאת פטרי בלנובסקי, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "מגודלים" מאת הילה בניוביץ'-הופמן, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "אנה של הסודות" מאת הילה בניוביץ’-הופמן, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "בקבוק של גראפה" מאת רותם ברוכין, פורסם במקור בבלי פאניקה
  • "בקבוק בירצפת" מאת רותם ברוכין, פורסם במקור בבלי פאניקה
  • "מי מלח" מאת רותם ברוכין, פורסם במקור בבלי פאניקה
  • "מים בטעם אבק" מאת רותם ברוכין, פורסם במקור בבלי פאניקה
  • "מי מפחד מהחושך" מאת רותם ברוכין, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "באניו" מאת רוני גלבפיש, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "עד דלא ידע" מאת רז גרינברג, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "כמו מים לנשימה" מאת לילי דאי, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "רקוויאם למתי" מאת אביאל טוכטרמן, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "אלמה" מאת עדי לויה, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "יום אי-זוגי" מאת קרן לנדסמן, פורסם במקור באתר האגודה
  • "קרקס עם פילים" מאת קרן לנדסמן, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "לשרוף את אלכסנדריה" מאת קרן לנדסמן, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "נתיב" מאת אהוד מימון, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "קידוש לבנה" מאת יוסף מלר, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "בעיה ושמה אבא" מאת עדו סוקולובסקי, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "הכזבנית: חומצה אסקורבית" מאת יעל פורמן, פורסם במקור בבלי פאניקה
  • "בית נקי" מאת יעל פורמן, פורסם במקור בהיה יהיה 2015

בקטגוריית ספר מקור

  • "ניידים בזמן" מאת סיגל אדלמן בהוצאת דני ספרים הוצאה לאור
  • "אמא קסומה וקוסמי החיות האבודות" מאת אתי אלבוים בהוצאת משכל
  • "אמרלד, ילדת-פיות: הילדים האבודים" מאת אשכר ארבליך בריפמן בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור
  • "עיר הנידחת" מאת עמית גולדנברג בהוצאת כתר
  • "המסע אל הדרליזון" מאת ר.ש. גילגון בהוצאת אסיף
  • "אגם הצללים" מאת רוני גלבפיש בהוצאת דג זהב
  • "שובו של פי-עשר" מאת גלית דהן קרליבך בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר – מוציאים לאור
  • "החממה: בעקבות גן העדן האבוד" מאת דניאלה זליגובסקי בהוצאת משכל
  • "יפתח ושומרי השורשים" מאת חיים חיימוף בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור
  • "האבן הכחולה" מאת אסנת פ. לב בהוצאת דני ספרים הוצאה לאור
  • "נערת החלומות" מאת אופיר פורמן בהוצאת עצמית
  • "אדון הטלקינזיס : עץ עתיק יומין" מאת עידן ק. בהוצאת אוריון הוצאת ספרים
  • "אבוללה הציל אותי במבחן" מאת סמדר שיר בהוצאת קוראים
  • "השלישי" מאת ישי שריד בהוצאת עם עובד

בקטגוריית ספר פנטזיה מתורגם

  • "מאהב מתעורר" מאת ג'יי .אר וורד בהוצאת הוצאת אהבות ,תרגום: דידי חנוך
  • "טיעונם האחרון של מלכים" מאת ג'ו אברקרומבי בהוצאת אופוס ,תרגום: בועז וייס
  • "חטיפה" מאת קלי ארמסטרונג בהוצאת יניב ,תרגום: ורד טוכטרמן
  • "ירח של שוטים" מאת ג'ים בוצ'ר בהוצאת יניב ,תרגום: ורד טוכטרמן
  • "נוסעת מעבר לזמן" מאת דיאנה גבלדון בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור ,תרגום: ברוך גפן.
  • "נוסעת מעבר לאוקיינוס" מאת דיאנה גבלדון בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור ,תרגום: ברוך גפן.
  • "נשמת האש" מאת טרי גודקינד בהוצאת מובי דיק ,תרגום: רמי שלהבת.
  • "הקוסמים" מאת לב גרוסמן בהוצאת הוצאת הקיבוץ המאוחד ,תרגום: גיא הרלינג
  • "הרוצח של הליצן" מאת רובין הוב בהוצאת אופוס ,תרגום: צפריר גרוסמן
  • "קדחת דם" מאת קארן מארי מונינג בהוצאת יניב ,תרגום: ורד טוכטרמן
  • "עיר של מאגיה שחורה" מאת מגנוס פלייט בהוצאת סלע ,תרגום: הדסה הנדלר
  • "האביר משבע הממלכות" מאת ג'ורג' ר. ר. מרטין בהוצאת אופוס ,תרגום: צפריר גרוסמן
  • "רדת החשכה" מאת מורגן רודס בהוצאת קוראים ,תרגום: שרית פרקול

בקטגוריית ספר מדע בדיוני מתורגם

  • "אדם האחרון" מאת מרגרט אטווד בהוצאת כנרת זמורה ביתן ,תרגום: יעל אכמון
  • "סיכוי נוסף לעדן" מאת פיטר המילטון בהוצאת סיאל ,תרגום: ניקי אלעזר
  • "יושרה שניונית+חרב שניונית" מאת אן לקי בהוצאת סיאל ,תרגום: עמנואל לוטם
  • "חדשות משום מקום או עידן של מנוחה" מאת ויליאם מוריס בהוצאת רסלינג ,תרגום: משה אלחנתי
  • "סנוקראש" מאת ניל סטיבנסון בהוצאת סיאל ,תרגום: יונתן בר
  • "המשפחה הנסתרת" מאת צ'רלס סטרוס בהוצאת יניב ,תרגום: ורד טוכטרמן
  • "תלת עולמי" מאת א"א "דוק" סמית בהוצאת סיאל ,תרגום: עמנואל לוטם
  • "חולצות אדומות" מאת ג'ון סקאלזי בהוצאת אופוס ,תרגום: צפריר גרוסמן
  • "חייו של טאו" מאת ווסלי צ'ו בהוצאת גטבוקס/נובה ,תרגום: דידי חנוך
  • "הסוחר ושער האלכימאי + מחזור החיים של גופי תוכנה + האמת בעובדה, האמת ברגש" מאת טד צ'יאנג בהוצאת טרה ,תרגום: דידי חנוך
  • "זולגות דמעותיי, אמר השוטר" מאת פיליפ ק' דיק בהוצאת כתר ,תרגום: עמנואל לוטם
  • "הצי האבוד:אומץ" מאת ג'ק קמפבל בהוצאת יניב ,תרגום: לילך רז.
  • "נקודת ההתלקחות" מאת ננסי קרס בהוצאת קוראים ,תרגום: גרשון גרון

בקטגוריית ספר נוער מתורגם

  • "מלכה אדומה" מאת ויקטוריה איויארד בהוצאת מודן ,תרגום: נעה מרוז-סמלסון
  • "הפרוור שמעבר לכוכבים" מאת מ"ט אנדרסון בהוצאת דני ספרים ,תרגום: חנה בן-צבי גורן
  • "אפלה עולה: קריאה" מאת קלי ארמסטרונג בהוצאת יניב ,תרגום: חמוטל ילין
  • "שמו של הספר הזה הוא סוד" מאת פסבדונימוס בוש בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור ,תרגום: ארז אשרוב
  • "הנדרגרים" מאת מתיו ג'ובין בהוצאת קוראים ,תרגום: גרשון גירון
  • "סופמשחק" מאת סי ג'יי דוהרטי בהוצאת עליית הגג ומשכל ,תרגום: שרון פרמינגר
  • "המאבק" מאת סי ג'יי דוהרטי בהוצאת עליית הגג ומשכל ,תרגום: שרון פרמינגר
  • "כס הזכוכית" מאת שרה ג'יי מאס בהוצאת קוראים ,תרגום: שרית פרקול
  • "אודם" מאת קרסטין גייר בהוצאת ספרים לכל ,תרגום: יעל אכמון
  • "קללת הקדמונים" מאת מאט דה-לה פניה בהוצאת מודן ,תרגום: כנרת היגינס-דוידי
  • "ספינת לילה לסין" מאת דמיאן דיבן בהוצאת מודן ,תרגום: נעה סמלסון
  • "החיפוש אחר וונדלה" מאת טוני דיטרליצי בהוצאת מטר ,תרגום: יעל ענבר
  • "תרופת המוות" מאת ג'יימס דשנר בהוצאת הוצאת הקיבוץ המאוחד ,תרגום: דבי אילון
  • "ג'וליוס ובונה השעונים" מאת טים הייר בהוצאת מודן ,תרגום: דורית בריל-פולק
  • "חלומות על אלים ומפלצות" מאת לייני טיילור בהוצאת מודן ,תרגום: דנית בן-קיקי
  • "הים האינסופי" מאת ריק יאנסי בהוצאת כתר ,תרגום: יעל אכמון
  • "הדרך לעוץ" מאת פרנק ל באום בהוצאת עוץ ,תרגום: גילי בר-הלל
  • "מוט הקללה" מאת אוסה לארסון ואינגלה קורסל בהוצאת מודן ,תרגום: יעל צובארי
  • "כלב השטן" מאת אוסה לארסון ואינגלה קורסל בהוצאת מודן ,תרגום: יעל צובארי
  • "אלוף" מאת מרי לו בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור ,תרגום: ארז אשרוב
  • "נקמתה של מספר שבע" מאת פיטקוס לור בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור ,תרגום: ארז אשרוב
  • "סינדר" מאת מריסה מאייר בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור ,תרגום: יעל אכמון
  • "נפץ אותי" מאת טהרה מאפי בהוצאת גרף ,תרגום: אורי שגיא
  • "הסכין והרקיע" מאת פטריק נס בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור ,תרגום: מיכל אלפון
  • "שלטון הבוגדנים" מאת אן פלישוטה וסנדרין וולף בהוצאת דני ספרים ,תרגום: ליאורה לוי מלינסקי
  • "בית הספר לַטוב ולַרע" מאת סוֹמֵן צַ'יינֵנִי בהוצאת הוצאת הקיבוץ המאוחד ,תרגום: רחל אהרוני
  • "המועמדת" מאת קיארה קאס בהוצאת הוצאת משכל ,תרגום: נעה בן פורת.
  • "גרגור וקללת הדם" מאת סוזן קולינס בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור ,תרגום: יעל אכמון
  • "מכשפה של סופה ומלח" מאת קנדל קולפר בהוצאת מודן ,תרגום: מיכל כהן
  • "ארץ האגדות – אזהרת האחים גרים" מאת כריס קולפר בהוצאת אריה ניר הוצאה לאור ,תרגום: נעה בן פורת
  • "מבחן הברזל" מאת קסנדרה קלייר והולי בלק בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור ,תרגום: יעל אכמון
  • "בלתי נראה" מאת אנדראה קרמר, דיוויד לוויתן בהוצאת כתר ,תרגום: רוני בק
  • "המפה של כל המקומות" מאת קארי ראיין, ג'ון פארקי דיוויס בהוצאת מודן ,תרגום: נעה סמלסון
  • "פור : אוסף סיפורים בסדרת מפוצלים" מאת ורוניקה רות בהוצאת הוצאת הקיבוץ המאוחד ,תרגום: נילי לוי
  • "משחקי המוות" מאת מורגן רייס בהוצאת דני ספרים ,תרגום: חנה בן צבי גורן.
  • "דם האולימפוס" מאת ריק ריירדן בהוצאת גרף ,תרגום: יעל אכמון
  • "להב הקיץ" מאת ריק ריירדן בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור ,תרגום: יעל אכמון
  • "יום סְמֶק הגדול" מאת אדם רקס בהוצאת עוץ ,תרגום: נעה שביט
  • "פלישת העולם העליון" מאת מארק שברטון בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור ,תרגום: ארז אשרוב

 


אין תגובות »

רשימת הזכאים למועמדות לפרס גפן שנת 2016 – רשימה לבחינת הציבור

לפני פתיחת ההצבעה של שלב א' אנחנו מציגים בפניכם את רשימת הזכאים למועמדות לפרס גפן.

אתם מוזמנים להתעדכן בספרים והסיפורים שפורסמו בשנת 2015 ובנוסף, אם טעינו או שפספסנו ספר זה או אחר – לספר לנו על כך כאן בתגובות.

להזכירכם, מדובר על ספרים וסיפורים שיצאו בשנת 2015 בלבד.

הרשימה הסופית תתפרסם ב-16 במרץ.

 

בקטגוריית הסיפור הקצר

  • "יום אי-זוגי" מאת קרן לנדסמן, פורסם במקור באתר האגודה
  • "מקצה העולם" מאת חגי אברבוך, פורסם במקור באתר האגודה
  • "קיפולי נייר" מאת גיא בוסקו, פורסם במקור בבלי פאניקה
  • "הכזבנית: חומצה אסקורבית" מאת יעל פורמן, פורסם במקור בבלי פאניקה
  • "בקבוק של גראפה" מאת רותם ברוכין, פורסם במקור בבלי פאניקה
  • "בקבוק בירצפת" מאת רותם ברוכין, פורסם במקור בבלי פאניקה
  • "מי מלח" מאת רותם ברוכין, פורסם במקור בבלי פאניקה
  • "באניו" מאת רוני גלבפיש, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "בעיה ושמה אבא" מאת עדו סוקולובסקי, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "אוקטטה בשמונה שמיניות" מאת שחר אור, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "בן כלאיים" מאת נמרוד איזנברג, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "מגודלים" מאת הילה בניוביץ'-הופמן, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "קרקס עם פילים" מאת קרן לנדסמן, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "נתיב" מאת אהוד מימון, פורסם במקור בפרויקט סיפורי מאורות
  • "אלמה" מאת עדי לויה, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "אנה של הסודות" מאת הילה בניוביץ’-הופמן, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "בית נקי" מאת יעל פורמן, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "כמו מים לנשימה" מאת לילי דאי, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "לשרוף את אלכסנדריה" מאת קרן לנדסמן, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "מי מפחד מהחושך" מאת רותם ברוכין, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "מלדרה מוטרדת" מאת גיא בוסקו, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "משותקת" מאת נמרוד איזנברג, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "סינסתזיה" מאת פטרי בלנובסקי, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "עד דלא ידע" מאת רז גרינברג, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "קידוש לבנה" מאת יוסף מלר, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "רקוויאם למתי" מאת אביאל טוכטרמן, פורסם במקור בהיה יהיה 2015
  • "תומי שלה" מאת יואב אבני, פורסם במקור בהיה יהיה 2015

בקטגוריית ספר מקור

  • "אדון הטלקינזיס : עץ עתיק יומין" מאת עידן ק. בהוצאת אוריון הוצאת ספרים
  • "המסע אל הדרליזון" מאת ר.ש. גילגון בהוצאת אסיף
  • "אגם הצללים" מאת רוני גלבפיש בהוצאת דג זהב
  • "ניידים בזמן" מאת סיגל אדלמן בהוצאת דני ספרים הוצאה לאור
  • "האבן הכחולה" מאת אסנת פ. לב בהוצאת דני ספרים הוצאה לאור
  • "שובו של פי-עשר" מאת גלית דהן קרליבך בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר – מוציאים לאור
  • "אמרלד, ילדת-פיות: הילדים האבודים" מאת אשכר ארבליך בריפמן בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור
  • "יפתח ושומרי השורשים" מאת חיים חיימוף בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור
  • "עיר הנידחת" מאת עמית גולדנברג בהוצאת כתר
  • "אמא קסומה וקוסמי החיות האבודות" מאת אתי אלבוים בהוצאת משכל
  • "השלישי" מאת ישי שריד בהוצאת עם עובד
  • "החממה: בעקבות גן העדן האבוד" מאת דניאלה זליגובסקי בהוצאת משכל
  • "אבוללה הציל אותי במבחן" מאת סמדר שיר בהוצאת קוראים

בקטגוריית ספר פנטזיה מתורגם

  • "הרוצח של הליצן" מאת רובין הוב בהוצאת אופוס, תרגום: צפריר גרוסמן
  • "טיעונם האחרון של מלכים" מאת ג'ו אברקרומבי בהוצאת אופוס, תרגום: בועז וייס
  • "האביר משבע הממלכות" מאת ג'ורג' ר. ר. מרטין בהוצאת אופוס, תרגום: צפריר גרוסמן
  • "הקוסמים" מאת לב גרוסמן בהוצאת הוצאת הקיבוץ המאוחד, תרגום: גיא הרלינג
  • "חזית סערה"+"ירח של שוטים" מאת ג'ים בוצ'ר בהוצאת יניב, תרגום: ורד טוכטרמן
  • "קדחת דם" מאת קארן מארי מונינג בהוצאת יניב, תרגום: ורד טוכטרמן
  • "חטיפה" מאת קלי ארמסטרונג בהוצאת יניב, תרגום: ורד טוכטרמן
  • "נוסעת מעבר לזמן" מאת דיאנה גבלדון בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: ברוך גפן.
  • "נוסעת מעבר לאוקיינוס" מאת דיאנה גבלדון בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: ברוך גפן.
  • "תופי הסתיו" מאת דיאנה גבלדון בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: ברוך גפן.
  • "רדת החשכה" מאת מורגן רודס בהוצאת קוראים, תרגום: שרית פרקול

בקטגוריית ספר מדע בדיוני מתורגם

  • "חולצות אדומות" מאת ג'ון סקאלזי בהוצאת אופוס, תרגום: צפריר גרוסמן
  • "הסוחר ושער האלכימאי/מחזור החיים של גופי תוכנה/האמת בעובדה, האמת ברגש" מאת טד צ'יאנג בהוצאת טרה, תרגום: דידי חנוך
  • "הצי האבוד:אומץ" מאת ג'ק קמפבל בהוצאת יניב, תרגום: לילך רז.
  • "המשפחה הנסתרת" מאת צ'רלס סטרוס בהוצאת יניב, תרגום: ורד טוכטרמן
  • "אדם האחרון" מאת מרגרט אטווד בהוצאת כנרת זמורה ביתן, תרגום: יעל אכמון
  • "יושרה שניונית " + "חרב שניונית" מאת אן לקי בהוצאת סיאל, תרגום: עמנואל לוטם
  • "זולגות דמעותיי, אמר השוטר" מאת פיליפ ק' דיק בהוצאת כתר, תרגום: עמנואל לוטם
  • "תלת עולמי" מאת א"א "דוק" סמית בהוצאת סיאל, תרגום: עמנואל לוטם
  • "סיכוי נוסף לעדן" מאת פיטר המילטון בהוצאת סיאל, תרגום: ניקי אלעזר
  • "סנוקראש" מאת ניל סטיבנסון בהוצאת סיאל, תרגום: יונתן בר
  • "נקודת ההתלקחות" מאת ננסי קרס בהוצאת קוראים, תרגום: גרשון גרון

בקטגוריית ספר נוער מתורגם

  • "נפץ אותי" מאת טהרה מאפי בהוצאת גרף, תרגום: אורי שגיא
  • "דם האולימפוס" מאת ריק ריירדן בהוצאת גרף, תרגום: יעל אכמון
  • "הפרוור שמעבר לכוכבים" מאת מ"ט אנדרסון בהוצאת דני ספרים, תרגום: חנה בן-צבי גורן
  • "משחקי המוות" מאת מורגן רייס בהוצאת דני ספרים, תרגום: חנה בן צבי גורן.
  • "תרופת המוות" מאת ג'יימס דשנר בהוצאת הוצאת הקיבוץ המאוחד, תרגום: דבי אילון
  • "בית הספר לַטוב ולַרע" מאת סוֹמֵן צַ'יינֵנִי בהוצאת הוצאת הקיבוץ המאוחד, תרגום: רחל אהרוני
  • "אפלה עולה: קריאה" מאת קלי ארמסטרונג בהוצאת יניב, תרגום: חמוטל ילין
  • "אלוף" מאת מרי לו בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: ארז אשרוב
  • "גרגור וקללת הדם" מאת סוזן קולינס בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: יעל אכמון
  • "סינדר" מאת מריסה מאייר בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: יעל אכמון
  • "שמו של הספר הזה הוא סוד" מאת פסבדונימוס בוש בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: ארז אשרוב
  • "מבחן הברזל" מאת קסנדרה קלייר והולי בלק בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: יעל אכמון
  • "פלישת העולם העליון" מאת מארק שברטון בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: ארז אשרוב
  • "נקמתה של מספר שבע" מאת פיטקוס לור בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: ארז אשרוב
  • "להב הקיץ" מאת ריק ריירדן בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: יעל אכמון
  • "הסכין והרקיע" מאת פטריק נס בהוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר הוצאה לאור, תרגום: מיכל אלפון
  • "הים האינסופי" מאת ריק יאנסי בהוצאת כתר, תרגום: יעל אכמון
  • "קללת הקדמונים" מאת מאט דה-לה פניה בהוצאת מודן, תרגום: כנרת היגינס-דוידי
  • "החיפוש אחר וונדלה" מאת טוני דיטרליצי בהוצאת מטר, תרגום: יעל ענבר
  • "אודם" מאת קרסטין גייר בהוצאת ספרים לכל, תרגום: יעל אכמון
  • "יום סְמֶק הגדול" מאת אדם רקס בהוצאת עוץ, תרגום: נעה שביט
  • "קרבט והטחנה המכושפת" מאת אוטפריד פרויסלר בהוצאת עם עובד, תרגום: נירה צפריר
  • "הדרך לעוץ" מאת פרנק ל באום בהוצאת עוץ, תרגום: גילי בר-הלל
  • "בלתי נראה" מאת אנדראה קרמר, דיוויד לוויתן בהוצאת כתר, תרגום: רוני בק

13 תגובות »

הוכרזו הזוכים ב"פרס גפן" 2015

בטקס הנעילה של פסטיבל אייקון למדע בדיוני, פנטזיה ומשחקי תפקידים שהתקיים בתאריך 1.10.15, בסינמטק תל אביב, הוכרזו הספרים והסיפורים הזוכים בפרס גפן לשנת 2015.

 

 מאות ממבקרי הפסטיבל הצביעו, ואלו הספרים והסיפורים שזכו בפרס:

  1. פרס גפן לספר המדע הבדיוני או הפנטזיה העברי המקורי הטוב ביותר הוענק לקרן לנדסמן על ספרה "שמים שבורים", שראה אור בהוצאת סיאל.
  2. פרס גפן לסיפור המדע הבדיוני או הפנטזיה העברי המקורי הטוב ביותר הוענק להילה בניוביץ'-הופמן על סיפורה "חמש ארבע שלוש שתיים אחת" שפורסם באסופת הסיפורים "היה יהיה 2014".
  3. פרס גפן לספר המדע הבדיוני המתורגם הטוב ביותר הוענק לאנדי וייר על ספרו "לבד על מאדים", שראה אור ב"הכורסא הוצאה לאור". תרגום: דידי חנוך.
  4. פרס גפן על ספר הפנטזיה המתורגם הטוב ביותר הוענק לניל גיימן על ספרו "אוקיינוס בקצה המשעול" שראה אור ב"הכורסא הוצאה לאור". תרגום: דידי חנוך.
  5. פרס גפן לספר המדע הבדיוני או הפנטזיה לנוער המתורגם הטוב ביותר הוענק לל' פרנק באום על ספריו "עוצמה מעוץ" ו"דורותי והקוסם בארץ עוץ" מסדרת "הקוסם מארץ עוץ" שראו אור בהוצאת עוץ. תרגום: גילי בר-הלל סמו.

הפרס כולל מענק של 7,500 ש"ח לזוכה בקטגורית ספר המדע הבדיוני והפנטזיה העברי ומענק של 2,500 ש"ח לזוכה בקטגורית סיפור המדע הבדיוני או הפנטזיה העברי.

 

ברכות לזוכים וניפגש שנה הבאה!


תגובה אחת »

הסיפורים הקצרים המועמדים לפרס גפן 2015 בפורמט דיגיטלי

אנחנו שמחים להביא לכם את הסיפורים המועמדים לפרס גפן בפורמט PDF המותאם לקוראים אלקטרוניים. תודתנו לסופרים ולבן סויסה על הרעיון והביצוע.

תוכלו למצוא אותם גם ב GetBooks, בפורמט המתאים לקוראים דיגיתיליים.

 

 

ספרון גפן 2015


אין תגובות »

הכרזה על המועמדים שעלו לשלב הסופי של "פרס גפן" לשנת 2015

האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה שמחה להכריז על המועמדים הסופיים של פרס גפן. הפרס מוענק מדי שנה לספרים ולסיפורים הטובים ביותר שראו אור בעברית בסוגות המדע הבדיוני והפנטסיה. ההצבעה לשלב ב' של הפרס  נפתחה ב-11 ביוני, במהלך כנס "בדיון", ותסתיים ביום האחרון של פסטיבל אייקון ב-1 באוקטובר. חברי האגודה יכולים להצביע במהלך כל התקופה באינטרנט, וההצבעה תיפתח לקהל הרחב בקלפיות הצבעה שיוצבו בפסטיבל אייקון. זוכי פרס גפן לשנת 2015 יוכרזו באירוע הסיום של הפסטיבל, הפתוח לכלל הקהל.

להלן המועמדים הסופיים בכל מהקטגוריות, שנבחרו בידי חברי האגודה בבחירות מקדימות, לפי סדר האלפבית:

המועמדים בקטגוריית ספר מקור:

  • "החיים קשים, הא?" / קובי ניב, הוצאת כנרת זמורה ביתן
  • "המדריך לימים הקרובים" / יואב בלום, הוצאת כתר
  • "מתנות החתונה" / שמעון אדף, הוצאת כנרת זמורה ביתן
  • "שליח חד הקרן הכחול" / שרית ברזלי, הוצאת טרקלין ועקב
  • "שמים שבורים" / קרן לנדסמן, הוצאת סיאל

המועמדים בקטגוריית סיפור מקור:

המועמדים בקטגוריית ספר המדע הבדיוני המתורגם:

  • "והארץ אינה יודעת – מלחמת הפורמיקים הראשונה" / אורסון סקוט קארד ואהרון ג'ונסטון, מתרגם: בועז וייס, הוצאת אופוס
  • "חלום האנדרואיד" / ג'ון סקאלזי, מתרגם: עומר כביר, הוצאת מובי דיק
  • "כתבי אייזק אסימוב – כרך 4" / אייזק אסימוב, מתרגם: רמי שלהבת, הוצאת מובי דיק
  • "לבד על מאדים" / אנדי וייר, מתרגם: דידי חנוך, הוצאת הכורסא ומשכל (תחת ידיעות ספרים)
  • "שחקן מספר אחת" / ארנסט קליין, מתרגם: דידי חנוך, הוצאת עם עובד

המועמדים בקטגוריית ספר הפנטזיה המתורגם:

  • "אוקיינוס בקצה המשעול" / ניל גיימן, מתרגם: דידי חנוך, הוצאת הכורסא (תחת ידיעות ספרים)
  • "דרך המלכים" / ברנדון סנדרסון, מתרגם: צפריר גרוסמן, הוצאת אופוס
  • "זיכרון האור" / ברנדון סנדרסון ורוברט ג'ורדן, מתרגם: צפריר גרוסמן, הוצאת אופוס
  • "נשיכה" / קלי ארמסטרונג, מתרגמת: ורד טוכטרמן, הוצאת יניב
  • "עיר חלולה – המעון של מיס פרגרין לילדים משונים" / רנסום ריגס, מתרגם: טל ארצי, הוצאת כתר

המועמדים בקטגוריית ספר הנוער המתורגם:

  • "אפלה עולה: התכנסות" / קלי ארמסטרונג, מתרגמת: חמוטל ילין, הוצאת יניב
  • "דורותי והקוסם בארץ עוץ" ו"עוצמה מעוץ" – סדרת "עוץ" / ל. פרנק באום וג'ון ר. ניל, מתרגמת: גילי בר-הלל סמו, הוצאת עוץ
  • "כעורים" / סקוט ווסטרפלד, מתרגם: אורי שגיא, הוצאת גרף
  • "נאמנים" – הספר השלישי בסדרת "מפוצלים" / ורוניקה רות, מתרגמת: נילי לוי, הוצאת הקיבוץ המאוחד
  • "נערי העורב" / מגי סטיווטר, מתרגמת: יעל אכמון, הוצאת כנרת ואיגואנה

 


2 תגובות »

הרשומה הסופית-זכאים למועמדות 2015

זאת הרשימה הסופית של הזכאים למועמדות לפרס גפן לשנות 2015

אתם מוזמנים לבחור מבין הזכאים למועמדות את העולים לשלב הסופי בטופס האינטרנטי

מי רשאי להצביע?

בשלב זה זכאים להצביע אך ורק חברי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה. מי שאינו חבר באגודה, או שתוקף חברותו פג, אינו זכאי להצביע. מי שיצביע למרות שאינו חבר, או שחברותו אינה בתוקף ביום ההצבעה, הצבעתו תפסל ולא תכלל במנין הקולות.

עד מתי ניתן להצביע?

הצבעת השלב הראשוני השנה תסתיים ביום 30 באפריל בשעה 23:59. הצבעות שיגיעו לאחר מועד זה יפסלו.

כיצד מצביעים?

לרשותכם עומד טופס הצבעה מקוון, כאשר בכל קטגוריה יש לסמן חמש (או פחות) מן היצירות המועדפות עליכם, ולדרג אותן. ניתן, כאמור, לבחור פחות מחמישה פריטים בקטגוריה, ואז הדירוג הוא בהתאם. לדוגמא, אם בחרתי להצביע לשלושה ספרים בקטגוריה מסוימת, הדירוג שלי יהיה בין אחת לשלוש. אין חובה להצביע בכל הקטגוריות.

טופס שיסומנו בו יותר מחמש יצירות בקטגוריה מסוימת – יפסל. טופס בו לא ימולאו בו פרטי השולח המלאים (שם, שם משפחה כתובת דוא"ל ומספר חבר באגודה) יפסל. טופס שיבחר בו מועמד כלשהו ליותר ממקום אחד – יפסל

קישור לטופס ההצבעה האינטרנטי: 

 

ספר מדע בדיוני או פנטסיה ישראלי

אחד מאלף / מיה קינן (הוצאה: דני ספרים)

פירמידה / אהוד פלד (הוצאה: גוונים)

האחרים / משה מנשהוף (הוצאה: כתב)

הרבבה /  חן הרמן (הוצאה: גוונים)

נטופיה /  יסמין לוי וגל מור(הוצאה: משכל)

מקלחת של חושך /  מתי שמואלוף (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

שמיים שבורים / קרן לנדסמן (הוצאה: סיאל)

מר זי גיבור על שונה / רונן צור (הוצאה: ספרי צמרת)

לרנסורט / זהר זנסקו (הוצאה: שירה בר)

השרביט של איינטרוך / איל אורגל (הוצאה: בבואה)

פטריית האמניטה הכחולה – שלישי בסדרת הפנטזיה סיפורים מוינדידסט / אשכר ארבליך בריפמן (הוצאה: כנרת)

תעתועים /  אתי אלבוים (הוצאה: ידיעות ספרים)

האימפרו – כוח המחשבה / שיר גור (הוצאה: הקיבוץ המאוחד)

אמרלד ילדת הפיות – סוד המאיה / אשכר ארבליך-בריפמן (הוצאה: כנרת)

נער המדבר מפורלאן – והשני בסדרת סיפורי ארצות היוליקטאן / אלון רוטר (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

נדודי שינה – צללים 1 / מיכאל עומר (הוצאה: כתר וכנרת זמורה ביתן)

יאנה מכשפנה / שרה מונטה (רימונים ומשכל)

שליח חד הקרן הכחול / שרית ברזלי (הוצאה: טרקלין ועקד)

רוצחת – גרייוולד 1 / דיה מרנין (הוצאה: ספרות)

הנעדרת והאבקה מן הים / נילי חזן לובין (הוצאה: נילי חזן לובין)

שנת הקרחון / מני הרפז (הוצאה: מני הרפז)

רודה מלכת השדים / יעל שטרן (הוצאה: יעל שטרן)

עייפות כרונית / נועה נונברג (הוצאה: בבואה)

ארבע ארצות / מתן חרמוני (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

החיים קשים, הא? / קובי ניב (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

מתנות החתונה / שמעון אדף (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

כראמל / מאירה ברנע (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

והבית ימלא עשן / פביאן ברויטמן (הוצאה: גוונים)

המדריך לימים הקרובים/ יואב בלום (הוצאה: כתר)

מתחת לפני השטח/ י. קמין (הוצאה: בבואה)

סיפור מדע בדיוני או פנטסיה ישראלי

הנר של רננה / יעל פורמן (היה יהיה 2014)

תעסוקה מבצעית / עדו סקולובסקי (היה יהיה 2014)

הדברים כפי שהם / הדס משגב (היה יהיה 2014)

דליה הזועמת בדרכים / קרן לנדסמן (היה יהיה 2014)

אלישע ואני / שלי קלינג (היה יהיה 2014)

פרדות הפתעות מנוסות / יצהר ורדי (היה יהיה 2014)

חמש ארבע שלוש שתיים אחת / הלה בניוביץ הופמן (היה יהיה 2014)

קאזה של יעל / שחר אור (היה יהיה 2014)

ויהי אור / לילי דאי (היה יהיה 2014)

קפה אחרון עם קתרין / דורית קידר (היה יהיה 2014)

מזל טוב שאול איך אתה מרגיש / אורי ליפשיץ (היה יהיה 2014)

שמים זרועי כוכבים / רותם ברוכין (היה יהיה 2014)

ים השיבולים / רוני גלבפיש (היה יהיה 2014)

חזיז ורעם / קרן לנדסמן (פרויקט הסיפורים של מאורות)

גונג! / יעל פורמן (פרויקט הסיפורים של מאורות)

טווח ארוך / אהוד מימון (פרויקט הסיפורים של מאורות)

גיבורי מלחמה / עדו גנדל (פרויקט הסיפורים של מאורות)

בימים ההם בזמן הזה / הלה בניוביץ הופמן (פרויקט הסיפורים של מאורות)

הסוף / ברק שגיא (פרויקט הסיפורים של מאורות)

גביע של מי גשם / רותם ברוכין (בלי פאניקה)

הביתה / הדס משגב (בלי פאניקה)

זהות קנויה / לילי דאי (בלי פאניקה)

בעת ריק / הילה פלג (בלי פאניקה)

דוקטור נשך / אהוד מימון (בלי פאניקה)

מתנת יום הולדת בחלקים / קרן לנדסמן (אתר האגודה)

 

ספר מדע בדיוני מתורגם

חלום האנדרואיד / ג'ון סקאלזי (הוצאה: מובי דיק. מתרגם: עומר כביר)

מלחמת הרובוטים / דניאל ה' וילסון (הוצאה: כנרת. מתרגם:  אורי שגיא)

שחקן מספר אחת /  ארנסט קליין (הוצאה:  עם עובד מתרגם: דידי חנוך)

והארץ אינה יודעת – מלחמת הפורמיקים הראשונה /  אורסון סקוט קארד (הוצאה: אופוס מתרגם:  בועז וייס)

התריסר – ספר שני בסדרת המעבר / ג'סטין קרונין (הוצאה: מטר מתרגמת:  אינגה מיכאלי)

אדון מוצרט מתעורר / ברונסקי אווה (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגמת: חנה לבנת)

שתי שניות / רייצל ג'ויס (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגמת: יעל אכמון)

לבד על מאדים / אנדי וייר (הוצאה: הכורסא ומשכל מתרגם: דידי חנוך)

ראשית / ברנרד בקט (הוצאה: מטר מתרגם: אורי שגיא)

אדם הנצחי / ז'ול ורן (הוצאה: נהר מתרגמת: אביבה ברק-הומי)

מגפת הנמר הירוק / ויליאמס ג'ון וולטר (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

השקעות  – ספר רביעי בסדרת נפילת אימפריית האימים / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

משחקי הסוף: המפגש /  ג'יימס פרי & נילס ג'ונסון שלטון (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: אמה פלכסר)

מסע לאפלה / רוג'ר זילאזני (הוצאה: מובי דיק מתרגם:  שאול מוהל)

הלכות מלחמה / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

נסיכת מאדים / אדגר רייס בארוז (הוצאה: סיאל מתרגם: עמנואל לוטם)

הקרע / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

עיווט / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

לקסיקון / מקס ברי (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגם: ארז אשרוב)

האבולוציה של ברונו ליטלמור / בנג'מין הל (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגמת: אורטל אריכה)

סיפור שמתחיל בתאונה ונגמר בהתגלות / אנדרו קאופמן (הוצאה: הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגם: אמיר צוקרמן)

דברים רעים / מייקל מרשל (הוצאה: מובי דיק מתרגם: עומר כביר)

כתבי אייזיק אסימוב – כרך 4 / אייזיק אסימוב (הוצאה: מובי דיק מתרגם: רמי שלהבת)

הצי האבוד:עוז/ ג'ק קמפבל (הוצאה: יניב מתרגמת: לילך רז)

נוסעים בזמן אינם מתים/ ג'ק מקדוויט (הוצאה: יניב מתרגמת: חמוטל לוין)

קיסר/ סטיבן בקסטר (הוצאה: יניב מתרגמת: ענבל שגיב-נקדימון)

ספר פנטסיה מתורגם

זכרון האור / רוברט ג'ורדן & ברנדון סנדרסון (הוצאה: אופוס מתרגם: צפריר גרוסמן)

מגדלי חצות  / רוברט ג'ורדן & ברנדון סנדרסון (הוצאה: אופוס מתרגם: צפריר גרוסמן)

בטרם עלותם לגרדום / ג'ו אברקרומבי (הוצאה: אופוס מתרגם: בועז וייס)

קריאת הירח (סדרת מרסי תומפסון) / פטרישיה בריגס (הוצאה: אופוס מתרגמת: בתיה זיסו)

דרך המלכים  / ברנדון סנדרסון (הוצאה: אופוס מתרגם: צפריר גרוסמן)

עולם השוליים – קסם בשולי הדרך /  אילונה אנדרוז (הוצאה: אהבות מתרגמת:  יעל אכמון)

אוקיינוס בקצה המשעול /  ניל גיימן (הוצאה:  ידיעות ספרים הכורסא מתרגם: דידי חנוך)

צל ועצם – טרילוגיית הגרישה /  לי ברדוגו (הוצאה:  אריה ניר מתרגם:  אריה ניר)

תעלומת האיש שמת צוחק / טרקווין הול (הוצאה: מטר מתרגמת: מרב זקס-פורטל)

אלוהים, מה זה צריך להביע / סיימון ריץ' (הוצאה: מטר מתרגמם: טל ארצי)

לילה של חלומות אסורים – קאת'רין קרופילד: ציידת  4 / ג'אנין פרוסט (הוצאה: אהבות מתרגמת: לינדה פניאס-אוחנה)

הבטחה של דם – מגי האבקה 1 / בריאן מקללן (הוצאה: ספרות מתרגמת: שרית פרקול)

המנבאים – ספר ראשון / ליבה בריי (הוצאה: מודן מתרגמת: רוני בק)

עיר חלולה – המעון של מיס פרגרין לילדים משונים /  רנסום ריגס (הוצאה: כתר מתרגם:  טל ארצי)

טירת אוטרנטו / הוראס וולפול (הוצאה: סיאל מתרגם: עמנואל לוטם)

נשיכה/קלי אמסטרונג (הוצאה: יניב מתרגמת: ורד טוכטרמן)

 

ספר נוער מתורגם

שובה של הקוסמת-הספר השני בטרילוגיית ארץ האגדות /  כריס קולפר (הוצאה: משכל מתרגמת:  נעה שביט)

כעורים / סקוט ווסטרפלד (הוצאה: גרף מתרגם: אורי שגיא)

המפלה של מספר 5 – בני לוריאן ספר רביעי / פיטקוס לור (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגם: ארז אשרוב)

כוכב לילה – ספר חמישי בסדרת בני האלמוות /  אליסון נואל (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: נילי לוי)

מיועדים – ספר ראשון בסדרת מחפשי הנשמות / אליסון נואל (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: יעל סלע-שפירו)

הד- ספר שני בסדרת מחפשי הנשמות /  אליסון נואל (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: יעל סלע-שפירו)

מחוץ למעגל – אלים ולוחמים 1 / מישל פייבר (הוצאה: הוצאת כנרת זמורה-ביתן מתרגמת: יעל אכמון)

ג'ינקס – ספר ראשון בסדרה /  סייג' בלקווד (הוצאה: ידיעות אחרונות וטל־מאי מתרגמת:  מאירה פירון)

הקולוסוס מתעורר – שבעת הפלאים ספר 1 /  פיטר לרנג´יס (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת:  יעל ענבר)

בית הלילה 5 – רדופה / פ"ק קאסט & כריסטין קאסט (הוצאה: כנרת מתרגמת: לינדה פניאס)

ירח שבור /   סאלי גרדנר (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגמת:  יעל אכמון)

נערי העורב /  מגי סטיווטר (הןצאה: איגואנה וכנרת זמורה-ביתן מתרגמת:  יעל אכמון)

סהרורים – ספר ההמשך למקוללים / ג'וזפין אנג'ליני (הוצאה: מטר מתרגמת:  יעל ענבר)

אפלה יפהפייה – הספר השני בסדרת ייצורים יפהפיים /  קאמי גרסיה & מרגרט סטוהל (הוצאה: מטר מתרגמת:  יעל ענבר)

ארנה 1- צידי העבדים / מורגן רייס (הוצאה: דני ספרים מתרגמת:  חנה בן צבי)

אוקסה פולוק 4 – הקרב על מגדל הזכוכית / סנדרין וולף & אן פלישוטה (הוצאה: דני ספרים מתרגמת:  ליאורה לוי מלינסקי)

אימפריית הדממה (1) – משחק המקומות הנסתרים מבוגרים / מ"ט אנדרסון (הוצאה: דני ספרים מתרגמת:  חנה בן צבי)

גרגור ואימת האבדון – הספר השני בסדרת עולמטה /  סוזן קולינס (הוצאה:  כנרת-זמורה ביתן מתרגמת: יעל אכמון)

וויל גאלוז והטרול הנחש-בטן / דֶרֶק קֵיילטי (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: יעל בן-ישראל)

המעגל הסודי – שבויה /  ל. ג'. סמית (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת:  יעל ענבר)

נאמנים – מפוצלים ספר שלישי / ורוניקה רות (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: נילי לוי)

ייסורים – הספר השני בסדרת נפילה  /  לורן קייט (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת:  יעל ענבר)

מיינקראפט – בעקבות חרב היהלום / וינטר מורגן (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגם: איתמר שטורם)

המבחן / ז'ואל שרבונו (הוצאה: משכל מתרגמת:  שירה שלמה)

עילוי – ספר שני בסדרת אגדה / לו מארי (הוצאה:  כנרת-זמורה ביתן מתרגם ארז אשרוב)

המפנה – ספר שלישי בסדרת הבחירה / אלי קונדי (הוצאה:  כנרת-זמורה ביתן מתרגם: ארז אשרוב)

אל היער – לוחמי הפרא 1 / ארין האנטר (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגם: ארז אשרוב)

השרביט והחרב 3: עוגרם ענק ההרים /  אדם בלייד (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגם: ארז אשרוב)

השרביט והחרב 4 – פרסון איש הסוס /  אדם בלייד (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגם: ארז אשרוב)

סוף הלילה – ספר שלישי בסדרת "צל-לילה" / אנדראה קרמר (הוצאה: כתר מתרגמת: ענבל שגיב נקדימון)

בן וליילה פוגשים את סוקרטס / לוסי אייר (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: אורית בן זאב)

בנות לעולם לא – בין שני העולמות / קיקי תורפ (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: עפרה אביגד)

לוקווד ושות' – גרם המדרגות הצורח / ג'ונתן סטראוד (הוצאה: הכורסא ומשכל מתרגמת: איריס ברעם)

מה שקרה לברנבי ברוקט /  ג'ון בוין (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: אינגה מיכאלי)

אבודים בבבל – שבעת הפלאים ספר 2 / פיטר לרנג'יס (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: יעל ענבר)

הגל החמישי – ספר ראשון / ריק יאנסי (הוצאה: כתר מתרגמת: יעל אכמון)

רסיסים – תיכון לילה  ספר 3 / סי ג'יי דוהרטי (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: מרב זקס פורטל)

אופל – ספטימוס היפ – ספר שישי / אנג'י סייג' (הוצאה: מטר מתרגם: אורי בלסם)

כאוס יפהפה – "יצורים יפהפיים" ספר 3 / קאמי גרסיה & מרגרט סטוהל (הוצאה: מטר מתרגמת: יעל ענבר)

אלילית – ספר ההמשך ל"מקוללים" ו"סהרורים" / ג'וזפין אנג'ליני (הוצאה: מטר מתרגמת: יעל ענבר)

זיכרונותיו של חבר דמיוני / מתיו דיקס (הוצאה: מטר מתרגמת: דנה אלעזר־הלוי)

ייעוד -סדרת "כנפיים" – ספר 4 / אפרילין פייק (הוצאה: מטר מתרגמת: יעל ענבר)

המעגל – טרילוגיה: אנגלספורס 1 / שרה ב. אלפגרן & מאטס סטרנדברג (הוצאה: סלע ספרים מתרגם: ירון פריד)

האש – טרילוגיה: אנגלספורס 2 / שרה ב. אלפגרן & מאטס סטרנדברג (הוצאה: סלע ספרים מתרגם: ירון פריד)

אביב המורדים – נפילת הממלכות 2 / מורגן רודס (הוצאה: קוראים מתרגמת: שרית פרקול)

השלמה: ספר שלישי בסדרה הכוחות האפלים מכל/ קלי אמסטרונג (הוצאה: יניב מתרגמת: ורד טוכטרמן)

אפלה עולה: התכנסות/ קלי אמסטרונג (הוצאה: יניב מתרגמת: חמוטל ילין)

עוצמה מעוץ / ג'ון ר. ניל, ל. פרנק באום (הוצאה: עוץ מתרגמת: גילי בר-הלל סמו)

דורותי והקוסם בארץ עוץ / ל. פרנק באום (הוצאה: עוץ מתרגמת: גילי בר-הלל סמו)

צ'קו המסכן / מרג'רי ויליאמס ביאנקו (הוצאה: עוץ מתרגמת: גילי בר-הלל סמו)


תגובה אחת »

רשימת הזכאים למועמדות לגפן שנת 2015 לבחינת הציבור

לפני פתיחת ההצבעה של שלב א' אנחנו מציגים בפניכם את רשימת הזכאים למועמדות לפרס גפן.

אתם מוזמנים להתעדכן בספרים והסיפורים שפורסמו בשנת 2014 ובנוסף, אם טעינו או שפספסנו ספר זה או אחר – לספר לנו על כך כאן בתגובות.

להזכירכם, מדובר על ספרים וסיפורים שיצאו בשנת 2014 בלבד.

הרשימה הסופית תתפרסם ב-16 במרץ.

 

ספר מדע בדיוני או פנטסיה ישראלי

אחד מאלף / מיה קינן (הוצאה: דני ספרים)

פירמידה / אהוד פלד (הוצאה: גוונים)

האחרים / משה מנשהוף (הוצאה: כתב)

הרבבה /  חן הרמן (הוצאה: גוונים)

נטופיה /  יסמין לוי וגל מור(הוצאה: משכל)

מקלחת של חושך /  מתי שמואלוף (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

שמיים שבורים / קרן לנדסמן (הוצאה: סיאל)

מר זי גיבור על שונה / רונן צור (הוצאה: ספרי צמרת)

לרנסורט / זהר זנסקו (הוצאה: שירה בר)

השרביט של איינטרוך / איל אורגל (הוצאה: בבואה)

פטריית האמניטה הכחולה – שלישי בסדרת הפנטזיה סיפורים מוינדידסט / אשכר ארבליך בריפמן (הוצאה: כנרת)

תעתועים /  אתי אלבוים (הוצאה: ידיעות ספרים)

האימפרו – כוח המחשבה / שיר גור (הוצאה: הקיבוץ המאוחד)

אמרלד ילדת הפיות – סוד המאיה / אשכר ארבליך-בריפמן (הוצאה: כנרת)

נער המדבר מפורלאן – והשני בסדרת סיפורי ארצות היוליקטאן / אלון רוטר (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

נדודי שינה – צללים 1 / מיכאל עומר (הוצאה: כתר וכנרת זמורה ביתן)

יאנה מכשפנה / שרה מונטה (רימונים ומשכל)

שליח חד הקרן הכחול / שרית ברזלי (הוצאה: טרקלין ועקד)

רוצחת – גרייוולד 1 / דיה מרנין (הוצאה: ספרות)

הנעדרת והאבקה מן הים / נילי חזן לובין (הוצאה: נילי חזן לובין)

שנת הקרחון / מני הרפז (הוצאה: מני הרפז)

רודה מלכת השדים / יעל שטרן (הוצאה: יעל שטרן)

עייפות כרונית / נועה נונברג (הוצאה: בבואה)

ארבע ארצות / מתן חרמוני (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

החיים קשים, הא? / קובי ניב (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

מתנות החתונה / שמעון אדף (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

כראמל / מאירה ברנע (הוצאה: כנרת זמורה ביתן)

והבית ימלא עשן / פביאן ברויטמן (הוצאה: גוונים)

 

סיפור מדע בדיוני או פנטסיה ישראלי

הנר של רננה / יעל פורמן (היה יהיה 2014)

תעסוקה מבצעית / עדו סקולובסקי (היה יהיה 2014)

הדברים כפי שהם / הדס משגב (היה יהיה 2014)

דליה הזועמת בדרכים / קרן לנדסמן (היה יהיה 2014)

אלישע ואני / שלי קלינג (היה יהיה 2014)

פרדות הפתעות מנוסות / יצהר ורדי (היה יהיה 2014)

חמש ארבע שלוש שתיים אחת / הלה בניוביץ הופמן (היה יהיה 2014)

קאזה של יעל / שחר אור (היה יהיה 2014)

ויהי אור / לילי דאי (היה יהיה 2014)

קפה אחרון עם קתרין / דורית קידר (היה יהיה 2014)

מזל טוב שאול איך אתה מרגיש / אורי ליפשיץ (היה יהיה 2014)

שמים זרועי כוכבים / רותם ברוכין (היה יהיה 2014)

ים השיבולים / רוני גלבפיש (היה יהיה 2014)

חזיז ורעם / קרן לנדסמן (פרויקט הסיפורים של מאורות)

גונג! / יעל פורמן (פרויקט הסיפורים של מאורות)

טווח ארוך / אהוד מימון (פרויקט הסיפורים של מאורות)

גיבורי מלחמה / עדו גנדל (פרויקט הסיפורים של מאורות)

בימים ההם בזמן הזה / הלה בניוביץ הופמן (פרויקט הסיפורים של מאורות)

הסוף / ברק שגיא (פרויקט הסיפורים של מאורות)

גביע של מי גשם / רותם ברוכין (בלי פאניקה)

הביתה / הדס משגב (בלי פאניקה)

זהות קנויה / לילי דאי (בלי פאניקה)

בעת ריק / הילה פלג (בלי פאניקה)

דוקטור נשך / אהוד מימון (בלי פאניקה)

מתנת יום הולדת בחלקים / קרן לנדסמן (אתר האגודה)

 

ספר מדע בדיוני מתורגם

חלום האנדרואיד / ג'ון סקאלזי (הוצאה: מובי דיק. מתרגם: רז גרינברג)

מלחמת הרובוטים / דניאל ה' וילסון (הוצאה: כנרת. מתרגם:  אורי שגיא)

שחקן מספר אחת /  ארנסט קליין (הוצאה:  עם עובד מתרגם: דידי חנוך)

והארץ אינה יודעת – מלחמת הפורמיקים הראשונה /  אורסון סקוט קארד (הוצאה: אופוס מתרגם:  בועז וייס)

התריסר – ספר שני בסדרת המעבר / ג'סטין קרונין (הוצאה: מטר מתרגמת:  אינגה מיכאלי)

אדון מוצרט מתעורר / ברונסקי אווה (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגמת: חנה לבנת)

שתי שניות / רייצל ג'ויס (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגמת: יעל אכמון)

לבד על מאדים / אנדי וייר (הוצאה: הכורסא ומשכל מתרגם: דידי חנוך)

ראשית / ברנרד בקט (הוצאה: מטר מתרגם: אורי שגיא)

אדם הנצחי / ז'ול ורן (הוצאה: נהר מתרגמת: אביבה ברק-הומי)

מגפת הנמר הירוק / ויליאמס ג'ון וולטר (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

השקעות  – ספר רביעי בסדרת נפילת אימפריית האימים / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

משחקי הסוף: המפגש /  ג'יימס פרי & נילס ג'ונסון שלטון (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: אמה פלכסר)

מסע לאפלה / רוג'ר זילאזני (הוצאה: מובי דיק מתרגם:  שאול מוהל)

הלכות מלחמה / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

נסיכת מאדים / אדגר רייס בארוז (הוצאה: סיאל מתרגם: עמנואל לוטם)

הקרע / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

עיווט / וולטר ג'ון ויליאמס (הוצאה: סיאל מתרגם: יונתן בר)

לקסיקון / מקס ברי (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגם: ארז אשרוב)

האבולוציה של ברונו ליטלמור / בנג'מין הל (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגמת: אורטל אריכה)

סיפור שמתחיל בתאונה ונגמר בהתגלות / אנדרו קאופמן (הוצאה: הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגם: אמיר צוקרמן)

דברים רעים / מייקל מרשל (הוצאה: מובי דיק מתרגם: עומר כביר)

כתבי אייזיק אסימוב – כרך 4 / אייזיק אסימוב (הוצאה: מובי דיק מתרגם: רמי שלהבת)

 

ספר פנטסיה מתורגם

זכרון האור / רוברט ג'ורדן & ברנדון סנדרסון (הוצאה: אופוס מתרגם: צפריר גרוסמן)

מגדלי חצות  / רוברט ג'ורדן & ברנדון סנדרסון (הוצאה: אופוס מתרגם: צפריר גרוסמן)

בטרם עלותם לגרדום / ג'ו אברקרומבי (הוצאה: אופוס מתרגם: בועז וייס)

קריאת הירח (סדרת מרסי תומפסון) / פטרישיה בריגס (הוצאה: אופוס מתרגמת: בתיה זיסו)

דרך המלכים  / ברנדון סנדרסון (הוצאה: אופוס מתרגם: צפריר גרוסמן)

עולם השוליים – קסם בשולי הדרך /  אילונה אנדרוז (הוצאה: אהבות מתרגמת:  יעל אכמון)

אוקיינוס בקצה המשעול /  ניל גיימן (הוצאה:  ידיעות ספרים הכורסא מתרגם: דידי חנוך)

צל ועצם – טרילוגיית הגרישה /  לי ברדוגו (הוצאה:  אריה ניר מתרגם:  אריה ניר)

תעלומת האיש שמת צוחק / טרקווין הול (הוצאה: מטר מתרגמת: מרב זקס-פורטל)

אלוהים, מה זה צריך להביע / סיימון ריץ' (הוצאה: מטר מתרגמם: טל ארצי)

לילה של חלומות אסורים – קאת'רין קרופילד: ציידת  4 / ג'אנין פרוסט (הוצאה: אהבות מתרגמת: לינדה פניאס-אוחנה)

הבטחה של דם – מגי האבקה 1 / בריאן מקללן (הוצאה: ספרות מתרגמת: שרית פרקול)

המנבאים – ספר ראשון / ליבה בריי (הוצאה: מודן מתרגמת: רוני בק)

עיר חלולה – המעון של מיס פרגרין לילדים משונים /  רנסום ריגס (הוצאה: כתר מתרגם:  טל ארצי)

טירת אוטרנטו / הוראס וולפול (הוצאה: סיאל מתרגם: עמנואל לוטם)

 

ספר נוער מתורגם

שובה של הקוסמת-הספר השני בטרילוגיית ארץ האגדות /  כריס קולפר (הוצאה: משכל מתרגמת:  נעה שביט)

כעורים / סקוט ווסטרפלד (הוצאה: גרף מתרגם: אורי שגיא)

המפלה של מספר 5 – בני לוריאן ספר רביעי / פיטקוס לור (הוצאה: כנרת זמורה ביתן מתרגם: ארז אשרוב)

כוכב לילה – ספר חמישי בסדרת בני האלמוות /  אליסון נואל (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: נילי לוי)

מיועדים – ספר ראשון בסדרת מחפשי הנשמות / אליסון נואל (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: יעל סלע-שפירו)

הד- ספר שני בסדרת מחפשי הנשמות /  אליסון נואל (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: יעל סלע-שפירו)

מחוץ למעגל – אלים ולוחמים 1 / מישל פייבר (הוצאה: הוצאת כנרת זמורה-ביתן מתרגמת: יעל אכמון)

ג'ינקס – ספר ראשון בסדרה /  סייג' בלקווד (הוצאה: ידיעות אחרונות וטל־מאי מתרגמת:  מאירה פירון)

הקולוסוס מתעורר – שבעת הפלאים ספר 1 /  פיטר לרנג´יס (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת:  יעל ענבר)

בית הלילה 5 – רדופה / פ"ק קאסט & כריסטין קאסט (הוצאה: כנרת מתרגמת: לינדה פניאס)

ירח שבור /   סאלי גרדנר (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגמת:  יעל אכמון)

נערי העורב /  מגי סטיווטר (הןצאה: כנרת זמורה-ביתן מתרגמת:  יעל אכמון)

סהרורים – ספר ההמשך למקוללים / ג'וזפין אנג'ליני (הוצאה: מטר מתרגמת:  יעל ענבר)

ראשית /  ברנרד בקט (הוצאה: מטר מתרגם: אורי שגיא)

אפלה יפהפייה – הספר השני בסדרת ייצורים יפהפיים /  קאמי גרסיה & מרגרט סטוהל (הוצאה: מטר מתרגמת:  יעל ענבר)

ארנה 1- צידי העבדים / מורגן רייס (הוצאה: דני ספרים מתרגמת:  חנה בן צבי)

אוקסה פולוק 4 – הקרב על מגדל הזכוכית / סנדרין וולף & אן פלישוטה (הוצאה: דני ספרים מתרגמת:  ליאורה לוי מלינסקי)

אימפריית הדממה (1) – משחק המקומות הנסתרים מבוגרים / מ"ט אנדרסון (הוצאה: דני ספרים מתרגמת:  חנה בן צבי)

גרגור ואימת האבדון – הספר השני בסדרת עולמטה /  סוזן קולינס (הוצאה:  כנרת-זמורה ביתן מתרגמת: יעל אכמון)

וויל גאלוז והטרול הנחש-בטן / דֶרֶק קֵיילטי (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: יעל בן-ישראל)

המעגל הסודי – שבויה /  ל. ג'. סמית (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת:  יעל ענבר)

נאמנים – מפוצלים ספר שלישי / ורוניקה רות (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת: נילי לוי)

ייסורים – הספר השני בסדרת נפילה  /  לורן קייט (הוצאה: הקיבוץ המאוחד מתרגמת:  יעל ענבר)

מיינקראפט – בעקבות חרב היהלום / וינטר מורגן (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגם: איתמר שטורם)

המבחן / ז'ואל שרבונו (הוצאה: משכל מתרגמת:  שירה שלמה)

עילוי – ספר שני בסדרת אגדה / לו מארי (הוצאה:  כנרת-זמורה ביתן מתרגם ארז אשרוב)

המפנה – ספר שלישי בסדרת הבחירה / אלי קונדי (הוצאה:  כנרת-זמורה ביתן מתרגם: ארז אשרוב)

אל היער – לוחמי הפרא 1 / ארין האנטר (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגם: ארז אשרוב)

השרביט והחרב 3: עוגרם ענק ההרים /  אדם בלייד (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגם: ארז אשרוב)

השרביט והחרב 4 – פרסון איש הסוס /  אדם בלייד (הוצאה:  כנרת-זמורה דביר מתרגם: ארז אשרוב)

סוף הלילה – ספר שלישי בסדרת "צל-לילה" / אנדראה קרמר (הוצאה: כתר מתרגמת: ענבל שגיב נקדימון)

בן וליילה פוגשים את סוקרטס / לוסי אייר (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: אורית בן זאב)

בנות לעולם לא – בין שני העולמות / קיקי תורפ (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: עפרה אביגד)

לוקווד ושות' – גרם המדרגות הצורח / ג'ונתן סטראוד (הוצאה: הכורסא ומשכל מתרגמת: איריס ברעם)

מה שקרה לברנבי ברוקט /  ג'ון בוין (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: אינגה מיכאלי)

אבודים בבבל – שבעת הפלאים ספר 2 / פיטר לרנג'יס (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: יעל ענבר)

הגל החמישי – ספר ראשון / ריק יאנסי (הוצאה: כתר מתרגמת: יעל אכמון)

רסיסים – תיכון לילה  ספר 3 / סי ג'יי דוהרטי (הוצאה: ידיעות ספרים מתרגמת: מרב זקס פורטל)

אופל – ספטימוס היפ – ספר שישי / אנג'י סייג' (הוצאה: מטר מתרגם: אורי בלסם)

כאוס יפהפה – "יצורים יפהפיים" ספר 3 / קאמי גרסיה & מרגרט סטוהל (הוצאה: מטר מתרגמת: יעל ענבר)

אלילית – ספר ההמשך ל"מקוללים" ו"סהרורים" / ג'וזפין אנג'ליני (הוצאה: מטר מתרגמת: יעל ענבר)

זיכרונותיו של חבר דמיוני / מתיו דיקס (הוצאה: מטר מתרגמת: דנה אלעזר־הלוי)

ייעוד -סדרת "כנפיים" – ספר 4 / אפרילין פייק (הוצאה: מטר מתרגמת: יעל ענבר)

המעגל – טרילוגיה: אנגלספורס 1 / שרה ב. אלפגרן & מאטס סטרנדברג (הוצאה: סלע ספרים מתרגם: ירון פריד)

האש – טרילוגיה: אנגלספורס 2 / שרה ב. אלפגרן & מאטס סטרנדברג (הוצאה: סלע ספרים מתרגם: ירון פריד)

אביב המורדים – נפילת הממלכות 2 / מורגן רודס (הוצאה: קוראים מתרגמת: שרית פרקול)

והארץ אינה יודעת – מלחמת הפורמיקים הראשונה 1 / אורסון סקוט קארד & אהרון ג'ונסטון (הוצאה: אופוס מתרגם: בועז וייס)

עוצמה מעוץ / ג'ון ר. ניל, ל. פרנק באום (הוצאה: עוץ מתרגמת: גילי בר-הלל סמו)

דורותי והקוסם בארץ עוץ / ל. פרנק באום (הוצאה: עוץ מתרגמת: גילי בר-הלל סמו)

צ'קו המסכן / מרג'רי ויליאמס ביאנקו (הוצאה: עוץ מתרגמת: גילי בר-הלל סמו)


3 תגובות »

היצירות הזוכות בפרס גפן לשנת 2014

סיפור המדע הבדיוני או הפנטסיה הישראלי הטוב ביותר
וויסקי בקנקן / רותם ברוכין, היׂה יהיה

ספר המדע הבדיוני או הפנטסיה הישראלי הטוב ביותר
כל סיפור הוא חתול פתאום / גבריאלה אביגור-רותם
הוצאת כנרת זמורה ביתן

ספר המדע הבדיוני המתורגם הטוב ביותר
האלף בית של השטן / דריל גרגורי
מתרגם: דידי חנוך, הוצאת גרף

ספר הפנטסיה המתורגם הטוב ביותר
מהומה רבה על לא דוור / טרי פראצ'ט
מתרגמת: ורד טוכטרמן, הוצאת אופוס

ספר הנוער המתורגם הטוב ביותר
מוריס המדהים ומכרסמיו המלומדים / טרי פראצ'ט
מתרגם: יונתן בר, הוצאת סיאל

הפרסים לזוכים באדיבות האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה.


תגובה אחת »

המועמדים לשלב הסופי של פרס גפן לשנת 2014

השנה יחולק, זו השנה השש עשרה ברציפות, פרס גפן ליצירות המדע הבדיוני והפנטסיה הטובות ביותר של השנה.
הפרס מחולק מטעם האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה, ואת חמשת המועמדים הסופיים בכל אחת מהקטגוריות קבעו חברי האגודה בבחירות מקדימות.

ההצבעה לזוכה פרס גפן תפתח בכנס בדיון, שייערך השנה ב-19.6 במרכז תרבות בבית אריאלה, בתל-אביב לחברי אגודה בלבד.
שאר הציבור יוכל להצביע במהלך פסטיבל אייקון שיערך באשכול פיס ברחוב הארבעה 10, 12-14 באוקטובר (חול המועד סוכות).
השנה בשל שיווין בהצבעות בשלב א' עלו שישה מועמדים בקטגוריית ספר הנוער המתורגם.

להלן רשימת המועמדים שעלו לשלב הגמר:

המועמדים בקטגורית סיפור המקור:

היום הגרוע ביותר בשנה / קרן לנדסמן, אתר האגודה הישראלית למד"ב ולפנטזיה

שייק קקטוס חלל / רותם ברוכין, פרוייקט הסיפורים של מאורות

שמים שבורים / קרן ויואב לנדסמן, היׂה יהיה

וויסקי בקנקן / רותם ברוכין, היׂה יהיה

הינדיק / הדס משגב, היׂה יהיה

 

המועמדים בקטגורית ספר המקור:

כל סיפור הוא חתול פתאום / גבריאלה אביגור-רותם, הוצאת כנרת זמורה ביתן

המקווה האחרון בסיביר / אשכול נבו, הוצאת כנרת זמורה ביתן

עשתונות / אופיר טושה גפלה, הוצאת כתר

ערפילאה / גלית דהן קרליבך, הוצאת כנרת זמורה ביתן

הזקן השתגע / אביבית משמרי, הוצאת חרגול

 

המועמדים בקטגורית ספר המדע הבדיוני המתורגם:

מעוף הצללים / אורסון סקוט קארד, מתרגם: חגי אברבוך, הוצאת אופוס

הפרקסיס / וולטר ג'ון ויליאמס, מתרגם: יונתן בר, הוצאת סיאל

האלף בית של השטן / דריל גרגורי, מתרגם: דידי חנוך, הוצאת גרף

הברית של קפטן וורפטריל / לויס מקמסטר בוז'ולד, מתרגם: יונתן בר, הוצאת סיאל

משחק הנסיכים / גארת׳ ניקס, מתרגם: דידי חנוך,  הוצאת גרף

 

המועמדים בקטגורית ספר הפנטסיה המתורגם:

כישוף למתחילים / קלי לינק, מתרגמת: דבי אילון, הוצאת בבל

הלהב עצמו / ג'ו אברקרומבי, מתרגם: חגי אברבוך, הוצאת אופוס

עידן דרקולה / קים ניומן, מתרגם: צפריר גרוסמן, הוצאת אופוס

מהומה רבה על לא דוור / טרי פראצ'ט, מתרגמת: ורד טוכטרמן, הוצאת אופוס

העסק המשפחתי / צ'רלס סטרוס, מתרגמת: ורד טוכטרמן, הוצאת יניב

 

המועמדים בקטגורית ספר הנוער המתורגם:

השקט והשאל / פטריק נס, מתרגמת: מיכל אלפון, הוצאת כנרת זמורה ביתן

אש / קריסטין קאשור, מתרגמת: יעל אכמון, הוצאת כנרת זמורה ביתן

הכוחות האפלים מכל : התעוררות / קלי ארמסטרונג, מתרגמת: ורד טוכטרמן, הוצאת יניב

ביטרבלו / קריסטין קאשור, מתרגמת: יעל אכמון, הוצאת כנרת זמורה ביתן

בית האדס / ריק ריירדן, מתרגמת: יעל אכמון, הוצאת גרף

מוריס המדהים ומכרסמיו המלומדים / טרי פראצ'ט, מתרגם: יונתן בר, הוצאת סיאל

 

 

אנחנו מאחלים הצלחה לכל המועמדים,
וועדת פרס גפן.


אין תגובות »

ההצבעה לשלב הראשוני של 2014 נפתחה

טופס ההצבעה לשלב הראשון בפרס גפן עלה.
אתם מוזמנים לבחור מבין הזכאים למועמדות את העולים לשלב הסופי.

מי רשאי להצביע?

 

בשלב זה זכאים להצביע אך ורק חברי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה. מי שאינו חבר באגודה, או שתוקף חברותו פג, אינו זכאי להצביע. מי שיצביע למרות שאינו חבר, או שחברותו אינה בתוקף ביום ההצבעה, הצבעתו תפסל ולא תכלל במנין הקולות.

 

עד מתי ניתן להצביע?

 

הצבעת השלב הראשוני השנה תסתיים ביום 1 במאי בשעה 23:59. הצבעות שיגיעו לאחר מועד זה יפסלו.

 

כיצד מצביעים?

 

לרשותכם עומד טופס הצבעה מקוון, כאשר בכל קטגוריה יש לסמן חמש (או פחות) מן היצירות המועדפות עליכם, ולדרג אותן. ניתן, כאמור, לבחור פחות מחמישה פריטים בקטגוריה, ואז הדירוג הוא בהתאם. לדוגמא, אם בחרתי להצביע לשלושה ספרים בקטגוריה מסוימת, הדירוג שלי יהיה בין אחת לשלוש. אין חובה להצביע בכל הקטגוריות.

טופס שיסומנו בו יותר מחמש יצירות בקטגוריה מסוימת – יפסל. טופס בו לא ימולאו בו פרטי השולח המלאים (שם, שם משפחה מייל ומספר חבר באגודה) יפסל. טופס שיבחר בו מועמד כלשהו ליותר ממקום אחד – יפסל.


תגובה אחת »